publikované: 14.05.2022 - 00:39  //  aktualizácia: 15.05.2022 - 09:57  //  zobrazené: 1106

Futbalisti mali zabodovať.....

Futbalisti mali zabodovať....

FK Malženice - Slovan Duslo Šaľa 2:1 (1:0).

R: Fehér – 150 divákov; ŽK: Krivošík, Valentín, Michalík.GÓLY: Kudlička 2 (38 min. z 11 m a 88. min.) – 49. min. M. Kochan.

DUSLO: Milošovič  – Borovský, Remeň, M. Michalík, Valentín - Hlavatovič,  Oravec, Rogério (46. Th. Hučko), Krivošík (77. Hlavna) -  M. Kochan (80. Kotlár),  T. Vantruba (81. Prágai). Tréner Andrej Štellár.

Domáci kolektív vedený ex ligistom Vladimírom Glonekom na lavičke prehral na jeseň v prvej  októbrovej sobote v Šali 3:0 (1:0), kedy šaliansky futbal oslavoval „storočnicu“ a strelecky sa vtedy presadili Hlavatovič, Michalík a Moses. Tento víkend sa však kolektív, v ktorom sa nachádza viacero futbalistov, ktorí majú za sebou štarty aj v ligovej Trnave (Marek Ujlaky, Patrik Karhan, Samuel Benovič,...), či v Nitre (brankár Andrej Maťašovský) sa nakoniec tešil z víťazstva.

V prvom polčase boli o niečo lepším mužstvom Malženice, ale vedúci gól im priniesla až 38. minúta, kedy naša defenzíva vyrobila zbytočný faul a odchovanec močenského futbalu 18. ročný Timotej Kudlička (poznámka: hral v doraste Trnavy) sa z pokutového kopu nemýlil.

Po obrátke bola Šaľa jednoznačne lepším mužstvom, keď už v 49. minúte po ideálnej prihrávke striedajúceho Thomasa Hučka  strelecky disponovaný Matúš Kochan z malého vápna rozvlnil sieť za skúseným Maťašovským (r. l988). Po hodine hry mohli chemici už vyhrávať, keď  Kochan vystihol špatnú malú domov, ale jeho strela po nájazde končila milimetre vedľa domácej svätyne. V 69. minôte stálo pri domácich opäť šťastie, keď tečovanú strelu Valentína „vytlačil“  domáci brankár do brvna.  Do streleckej listiny sa mohol v 85. minúte zapísať aj Prágai, keď najskôr jeho gólovú strelu z hranice pokutového územia bravúrne vytesnil na roh Maťašovský a po jeho zahraní hlavička Prágaia z bezprostrednej blízkosti tesne minula cieľ. Nedáš dostaneš sa potvrdilo dve minúty pred koncom. Keď už vyzeralo, že duel skončí deľbou bodov, strieľaný center Kudličku sa obtrel o nohu nášho Michalíka a skončil za chrbtom bezmocného brankára Milošoviča.....V dueli susedov z tabuľky nevyhral lepší, ale šťastnejší.

+ + +

Ďalšie výsledky 27. kola: Galanta – Častkovce 2:2; Lednické Rovne - Považská Bystrica  1:1; Veľké Ludince - Beluša 1:0; ViOn „B“ - Myjava 2:3;  Levice - Nové Mesto n/V 1:1; Imeľ – Marcelová 1:1; Nové Zámky - Partizánske 2:1;  Kalná n/H – Nitra 1:2 nedohrané; hostia odišli v 93. minúte z hracej plochy po nariadení pokutového kopu; o osude zápasu rozhodne ŠTK ZsFZ.

+ + +

Tabuľka III. futbalovej TIPOS ligy: 1.  Považská Bystrica 63:19 – 67 bodov; 2. Myjava 51:21 – 61 bodov; 3. Beluša 47:21 – 57 bodov; 4. ŠAĽA 57:27 – 49 bodov; 5. Malženice 48:30 – 44 bodov;  6. Kalná n/H  35:33 – 44 bodov;. 7. Galanta  39:37 – 40 bodov; 8. Nové Mesto n/V 35:30 - 35 bodov; 9. Veľké Ludince 38:38 – 35 bodov; 10. Imeľ 31:38 - 35 bodov; 11. Nové Zámky 35:41 – 34 bodov; 12. Častkovce 43:35 – 33 bodov;  13. Marcelová 28:26 – 33 bodov; 14. FC Nitra 35:52 – 25 bodov; 15. Lednické Rovne 18:36 – 25 bodov; 16. ViOn „B“ 29:69 – 22 bodov; 17. Partizánske 26:56 – 19 bodov; 18. Levice 20:68 – 17  bodov. Poznámka: V tabuľke nie je zarátaný nedohraný zápas Kalná n/H - Nitra.

+ + +

Najbližší p=rogram: sobota 14.5.2022 o 16.30 hodine Slovan Duslo Šaľa – Lednické Rovne.