publikované: 07.02.2018 - 13:46  //  aktualizácia: 07.02.2018 - 14:56  //  zobrazené: 1251

Muži nezabodovali, ženy porazili Veselí.

Śláger kola pre Považanov

MŠK Považská Bystrica – HKM ŠAĽA 32:28 (15:15)

R: Sabol  – Daňo, pok. hody: 8/8 – 2/2, vylúčení: 3 – 5, 600 divákov.

MŠK:  Chudoba 11/8, Jurák 7, Š. Machač 5, Bystrický 3,...
HKM: Nungovitch, Fabián, Repáň – Meľnyk 1, Guzy 1, Michniewicz, Vujnič, Krokavec, T. Mažár 1, Hájnik 1, Szapu 8, Polakovič 7/2, Vadkerti 2, F. Šulc ml. 4, Dudáš 3, Gorbunovs. Tréner Ján Kolesár.
V predposlednom kole základnej časti hádzanárskej Slovnaft Extraligy mohli ešte naši hádzanári zamotať poradie v tabuľke na 2. – 4.  mieste tabuľky, ale k tomu potrebovali vyhrať na Považí v priamom súboji s MŠK.

V úvode I. polčasu sa dostalo HKM aj do vedenia 2:3, ale viac gólová šnúra a legionár Motlík v bránke domácich rozhodli o vedení  9:4. V našom kolektíve sa strelecky presadzoval z krídla Szapu  s Polakovičom a pár sekúnd pred prestávkou sme viedli 14:15. Najlepší strelec MŠK Chudoba (strelil 11 gólov) však v závere dokázal vyrovnať.

Aj po obrátke bol dosť dlho stav vyrovnaný (19:19), ale domáci v 45. minúty sa dostali do trháku, čo už bolo rozhodujúce. Necelých päť minút pred koncom ešte Polakovič stiahol vedenie na rozdiel dvoch gólov (28:26), ale čas aspoň na zisk bodu už nezostal  a HKM tak prehral s považanmi (poznámka: sú jediným celkom v súťaži proti ktorému Kolesárovci nezabodovali) aj druhý vzájomný duel.

Ďalšie výsledky:  Malacky – Topoľčany 23:23!; Hlohovec – N. Zámky 32:32; ŠKP Bratislava - Modra 34:27; Prešov „A“ -  Prešov „B“ dohrajú.
Tabuľka Slovnaft Extraligy: 1. Prešov 598:349 – 29 bodov;  2. Považská  Bystrica 507:425 – 28 bodov;  3. Topoľčany 504:420 – 25 bodov; 4. ŠAĽA 528:455 – 22 bodov;... 8. Nové Zámky 442:519 – 9 bodov; 9. Malacky 355:531 – 5 bodov, 10. Modra 389:545 – 4 body.

Najlepší strelci: 1. Chudoba – 130/44 gólov (Považská Bystrica); 2. Butorac – 129/22 (Prešov „A“); 3. F. ŠULC ml. – 97/10 (ŠAĽA); 4. Číp – 96/0 (Prešov „A“); 5. Hlinka (Topoľčany) a Machač (Považská Bystrica) po 94 gólov;.... (poznámka: Prešov „A“ odohral o zápas menej).

PROGRAM: sobota 10. 2. 2018 o 18.00 hod. HKM ŠAĽA (4. miesto) – ŠKP Bratislava (7. miesto).

+ + + + +

Veselí ťahalo za kratší koniec
Slovan DUSLO Šaľa – SHK Veselí n/M 35:29 (19:13)

R: Bočáková – Klieštiková, 550 divákov, pokutové  hody: 7/7 - 2/1, vylúčené: 8 – 4, B. Königová (Šaľa) v 55. min. červená karta po troch vylúčeniach.

DUSLO: Haládiková, Ladicsová, Krebs – Trochtová 4, Rácková 3, Špendlová, B. Königová 2, Pócsíková 1, I. Bahýlová 3, N. Némethová 5, J. Vargová 2, Tisajová 1, Klučková 11/7, Bujnochová 3. Tréner  Michal Lukačin.

SHK: Novotná 9/2, Olšovská 7/3, Šustková 6, Soldánová 4, Vinklárková 3. Tréner  Ľuboš Hudák.

Dôležitý súboj pre oba kolektívy: stretli sa susedia v tabuľke, keď  Veselí bolo štvrté o bod pred Šaľou; stretli sa tretia najlepšia strelkyňa WHIL Lívia Klučková s druhou Máriou Olšovskou (poznámka: odchovankyňa michalovskej hádzanej) a na viac v drese SHK nastúpila donedávna reprezentantka a hráčka Dusla Eva Veselková, na druhej strane za Šaľa hrala Jasmínka Vargová odchovankyňa nitrianskej hádzanej, ktorá predtým pôsobila niekoľko sezón vo Veselí.

Štvor bodový zápas začali lepšie hostky, ktoré viedli 0:1 a 1:2, to však bolo ich posledné vedenie, čo však nečakal ani ten najväčší šaliansky optimista. Zásluhou Klučkovej (3 góly, štvrtý pridala Rácková), otočilo  Duslo skóre na 4:3. Hostky ešte dva razy vyrovnali skóre (4:4, 5:5), ale po dvoch góloch reprezentantky Bujnochovej  viedla Šaľa už 7:5. Vďaka pozornej obrane, za ktorou až na malé výnimky stála celý čas výborná brankárka Haládiková a spresnenej streľby začalo skóre v prospech Dusla narastať. Po góle Trochtovej v 25. minúte svietil už na ukazovateli skóre stav 15:9 a o výsledku šlágra kola bolo rozhodnuté. V záverečných 5. minútach síce reprezentantka Česka Šustková s Olšovskou (strelila v I. polčase 6 gólov) sa postarali o zníženie šalianskeho náskoku, ale po góloch Königovej s Pócsikovou odchádzali šalianky nakoniec do kabín so šesť gólovým vedením 19:13.

V druhom polčase mala Šaľa raketový nástup, po troch góloch strelecky disponovanej Klučkovej, ku ktorej sa pridala dobre hrajúca juniorská reprezentantka Némethová (strelila 5 gólov) s Trochtovou vyhrali zverenkyne trénera Lukačina túto pasáž v pomere 5:1 a  v 35. minúte už viedli o 10 gólov - 24:14 !  Podiel na ňom mala aj brankárka Haládiková, ktorá najmä pri tutovkách Olšovskej a Šustkovej predviedla viac exportných zákrokov a tak gólové konto na šalianskom konte iba pomaly narastalo.  Na druhej strane sa strelecky presadili aj Vargová s Bahýlovou a po góle Bujnochovej už vyhrávala Šaľa v 47. minúte rozdielom 12 gólov (30:18).  V ďalších chvíľach však  rozhodcovská dvojica  prísne vylúčila Bahýlovú  a nariadila 7 metrový hod, ktorý v II. polčase veľmi dobre hrajúca Novotná (poznámka: po obrátke strelila sedem gólov) premenila a s ďalšími dvomi gólmi stiahla náskok hostiek na rozdiel 9 gólov – 32:24 a to ešte Haládiková zneškodnila sedmičku Olšovskej. V tomto čase dobre pískajúce rozhodkyne urobili niekoľko (prešľapov),  dostali sa do varu aj priaznivci domácich najmä vtedy, keď hrala Šaľa dva krát oslabená o dve hráčky. Hostky pomaly v presilovkách ukrajovali z náskoku domácich, ktorý bol po góle Šustkovej už iba päť gólový 33:28. To už domáce hrali oslabené o potrestanú Königovú, ale po góloch Bahýlovej a Tisajovej v závere už žiadnu drámu v tomto dueli nepripustili a zaslúžený aplauz po zápase bol pre nich ďalšou odmenou.

Zostávajúce výsledky : Písek - Michalovce 20:41; Trenčín voľno; Prešov -  Slávia Praha 19:24;  Poruba – Bánovce n/B 28:22;  Hodonín - Olomouc 20:38; Zlín – Most  24:31;  predohrávka. Trenčín – Slávia Praha 21:40.

Tabuľka MOL ligy: 1. Michalovce 501:366 – 26 bodov; 2. Slávia Praha 440:381 – 26 bodov (poznámka: o zápas viac); 3.  Most  433:354 – 25 bodov;  4. ŠAĽA 436:363 – 22 bodov;... 8. Prešov 329:326 – 15 bodov; ... 11. Trenčín 390:482 – 4 body; 12. Hodonín 332:447 – 4 body; 13. Bánovce n/B 366:486 – 2 body.

Najlepšie strelkyne: 1. Olšovská – 118 gólov, z toho 31 gólov zo sedmičiek (Veselí n/M); 2. Patrnčiaková – 113/23 (Hodonín); 3. KLUČKOVÁ – 108/50 (ŠAĽA), 4. Galušková – 104/18 (Slávia Praha – má o zápas viac); 5. Holešová – 100 (Michalovce),.... 7. Szarková 82/19 (Most); ... 9. Bujnochová – 70 (ŠAĽA),....

Michal Lukačin (tréner Dusla Šaľa): " Vzájomný duel potvrdil, že postavenie hostiek v tabuľke po viacerých kozmetických úpravách v kádri nie je náhodné. Moje zverenkyne sa dokázali otriasť po nešťastnej prehre na pražskej Slávii a mali sme pod kontrolou priebeh stretnutia.  O jeho osude vďaka nášmu výbornému výkonu sa rozhodlo už v prvom polčase, keď sme si vypracovali slušný náskok. Škoda záverečnej štvrť hodiny, ale na našom cennom a zaslúženom víťazstve to už nič nezmenilo. Dvojbodový zisk a prevedená hra boli tou najlepšou pozvánkou pred dôležitým domácim súbojom s michalovskou Iuventou.“

PROGRAM: sobota 10. 2. 2018 o 15. 00 hod. HC Zlín – HK Slovan Duslo ŠAĽA