publikované: 15.05.2016 - 23:23  //  aktualizácia: 16.05.2016 - 11:17  //  zobrazené: 1549

Iuuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 23:26 (13:16) - 2. zápas

Šalianky zbíjali pod Vihorlatom

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa  23:26 (13:16)

Šalianske hádzanárky dokázali v druhom finálovom dueli play – off po výhre 23:26 získať skalp víťaza WHIL a posledného majstra Slovenska michalovskej Iuventy.

Zverenkyniam Michala Lukačína sa podaril v závere víkendu husársky kúsok, keď dokázali v michalovskej športovej hale Chemkostav vyhrať nad Michalovcami v play – off, ktoré naposledy v nej utrpeli prehru v roku 2011 !

Lepší štart do druhého finálového duelu mala síce Iuventa, ktorá v 10. minúte po góle Wöllingerovej získala troj gólový (8:5),  ktorý mohol  byť pre priebeh duelu rozhodujúci. Strelkyňa tohto gólu však v 20. minúte nešetrne faulovala Ráckovu a išla pod sprchy. Ešte predtým však chemičky v 17. minúte vyrovnali Perczeovou na 9:9 a následne po strele Klučkovej išli aj do vedenia 9:10.  Domáce síce neustále udržiavali kontakt a v 26. minúte treťou najlepšou strelkyňou WHIL Tatianou Trehubovou – Filkovou (160 gólov) z pokutového hodu aj vyrovnali na 13:13. Rýchle kontry a presné góloví zásahy Bujnochovej s s Bahýlovou nakoniec rozhodli o tom, že do kabín odchádzala Šaľa s troj gólovým náskokom 13:16, čo bolo povzbudzujúce.

Ihneď po prestávke navýšilo Duslo svoje vedenie Perczeovou na 14:17, ale následne išla strelkyňa gólu taktiež po faule predčasne do kabíny. Finálový favorit sa však nevzdával a v 44. minúte Černovovou, ktorá je jednou zo šiestich  legionárok v družstve vyrovnal na 19:19.  Rýchle tri góly reprezentantky Slovenska Karin Bujnochovej im však zobral na chvíľu vietor z plachiet. Skúsená Iuventa sa ešte pokúsila o zvrat a šesť minút pred koncom Nagyovou znížil náskok Dusla na rozdiel gólu - 21:22. Šalianky však v závere nenechali nič na náhodu a po ďalších góloch Klučkovej, Bujnochovej a Bahýlovej, ako aj pozorne hrajúcej  obrane  s výbornou Haládikovou v bránke (poznámka: jej posledné výkony si všimli aj  tréneri slovenskej seniorskej  reprezentacie) si postrážili cenné, ale zaslúžené víťazstvo, ktorým vyrovnali stav finálovej série o titul majstra Slovenska pred víkendovým dvoj zápasom v Šali na 1:1, čo je tou najlepšou pozvánkou pre priaznivcov hádzanej v Šali a blízkom regióne.

R: Oťapka + M. Sivák – 800 divákov; 7 metrové hody: 3/3 – 3/3; vylúčené: 5:5.;  ČK: 20. min. Wöllingerová – 36. min. Perczeová.

IUVENTA: Perederyjeva 5, Levčenková 5, Černová 3, Holešová 3, Trehubová – Filková 3/3,...

DUSLO: Haládiková, Kvasnicová, Ladicsová  – Bujnochová  7, I. Bahýlová 5, Trochtová 2/1,  Klučková 5/2,  Pócsiková 1, Špendlová 1, Demajová, Rácková 3, Tulipánová, Veselková, Perczeová 2.      Tréner  Michal Lukačin: " Zopakoval sa scenár z prvého duelu, s tým rozdielom, že dnes sme ho dotiahli do víťazného konca a zaslúžene sme vyhrali. Zápas bol z našej strany perfektný.  Vychádzalo nám všetko, čo sme si predsavzali. Dievčatá hrali s obrovským srdcom, nič ich nezlomilo. Mali sme veľmi dobrú obranu."

Poznámka: z internetovej stránky Iuventy a novín Korzár spracoval: