publikované: 19.02.2024 - 11:14  //  aktualizácia: 19.02.2024 - 12:46  //  zobrazené: 363

Hádzanárska maródka ustupuje

Minimálne päť ročníkov dozadu si nepamätajú ani historici, či  štatistici, aby niektorý hádzanársky kolektív prenasledovala taká smola v podobe dlhodobo zranených  hráčok: Tulipánová, R. Šalatová, Štrbáňová, Varjássiová, Matušincová, ... ;vo viacerých zápasoch chýbali aj Pócsiková, Ratvajská, Dulinová, Kusyová,... naposledy vypadli a dlho budú chýbať aj  opory a reprezentantky Slovenska a na viac aj v tom čase najlepšie strelkyne mužstva Olívia Ščípová (102) a Diana Mária Vargová (75 gólov),... tak ako to postihlo šalianske Slovan Duslo, ktoré k niektorým majstrovským duelom tohto ročnej MOL ligy cestovalo iba s 12 – 13 hráčkami a tak dostatok príležitostí dostali všetky hráčky širšieho kádra, hráčky na hosťovaní: Zlatinská (Šurany) a Walterová (Malacky ,... výpomoc mladých hráčok zo  staršieho ligového dorastu Dusla (Dostanič, Susíková, S. Ratvajská,...)  nevynímajúc. V posledných dvoch zápasoch (doma Zlín a vonku Písek) MOL ligy sa však už do kolektívu po veľkej pauze vrátili skúsené hráčky Tulipánová s Varjássiovou, ale aj Pastoreková a tak to bolo aj na lavičke trénera Petra Pčolu o niečo „veselšie“ a podstatne „plnšie“.

+ + +

17. kolo  MOL ligy: 17. kolo  MOL ligy: Slovan Duslo Šaľa – HC Zlín 33:27 (18:14).

R: Mistrík, Manek – 602 divákov; vylúčené: 2:2; pokutové hody: 4/4 – 7/5.

Napriek citeľnému oslabeniu (Vargová - 75, Ščípová - 102 zaznamenali pred zranením spolu 177 gólov Dusla v MOL lige) chceli hráčky Dusla naplno bodovať, čo aj splnili (prvý zápas v Zlíne skončil remízou 27:27), keď sa im darilo lepšie aj v defenzíve (výborne chytala Furgaláková, ktorá zneškodnila aj dva pokutové hody súpera), na druhej strane vďaka streleckej potencii skúsenej dvojice Holešová s reprezentantkou Slovenska Pócsíkovou (strelili v zápase 15 gólov) Šaľa nakoniec dosiahla zaslúžené víťazstvo o 6 gólov, keď v priebehu zápasu v 51. minúte už viedla aj o 10 gólov (31:21) a pripísala si do tabuľky za spokojnosti najvyššej návštevy 17. kola aj dva body. V drese Zlína sa po prvý krát v medzinárodnej súťaži predstavili dve posily (Escobar a Calderon) z Portorika.

DUSLO:  Furgaláková,  Oláhová  – Takáčová 1, Zlatinská, Königová 3, Tulipánová, Pócsíková 7/4, Walterová, Pastoreková 3, Susíková 2, Matušicová 3, Varjássiová 3, Bírová, Pálová 1, Holešová 8, L. Ratvajská 2. Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.
HC: Šimková 7, Kříčková 4, Polomíková 4/2, Poznarová 4/3, Jagodič 3, Filipková 2, Escobar, Herbočková a Calderon po 1 góle. Tréner Milan Buday, asistent Michaela Budayová.

Ďalšie výsledky 17. kola: Hodonín – Kynžvart  18:37 (11:23); Olomouc – Michalovce 27:27 (12:15); Slávia Praha – Písek 29:32 (14:16); Most – Plzeň 38:31 (21:17); Poruba – Dunajská Streda 24:34 (11:17).

+ + +

18. kolo  MOL ligy: Sokol Písek - Slovan Duslo Šaľa 27:24 (12:13).

R: Bubeníček,  Petruška (obaja Česko) – 163 divákov; Vylúčené: 4 – 5; Pokutové hody: 4/3 – 7/6.

Hráčky Písku sú v „laufe“, keď pred týždňom vyhrali v Prahe na palubovke posledného majstra Česka, ale v zápase s našimi dievčatami „ťahali“ napriek tomu, že mali v svojom strede ďaleko najlepšiu strelkyňu súťaže Ivetu Korešovú – 197 gólov (poznámka: pre Fenclovou z Plzne, ktorá je druhá má náskok 54 gólov !!) skoro 55 minút za kratší koniec. Domáce mali dosť problémov v defenzíve, kde dosť faulovali a naše dievčatá medzi 11. – 14. minútou hádzali a premenili štyri „sedmičky. Arbitri nariadili v 32. minúte aj šiestu (opäť premenená), ale potom už siedmu až v poslednej minúte,.... Šaľa po obrátke neustále viedla o 1 – 3 góly (14:15, 16:18, 19:22, 20:23), napriek tomu, že arbitri „sprísnili“ posudzovanie našich faulov (nariadili tri sedmičky a vylúčili po dva razy Matušincovú a Pócsíkovú). Práve 53.18 min. (17:19) potešila, keď Pócsíková strelila 500 – stý gól Dusla v MOL lige. Domáce hráčky však mali v závere šťastie, keď za stavu 24:24 (Ratvajská v oslabení) sa im podarilo otočiť skóre a v 58. minúte Indrákovou išli do vedenia 25:24 a vedenie už nepustili z rúk. Vyjadrenie trénera Petra Pčolu pre média: " Nemyslím si, že vyhralo lepšie mužstvo“ hovoria veľa.

SOKOL: M. Svobodová 8/1, Korešová 8/2, Stellnerová 4, Kocová a Holanová po 2, ....

DUSLO:  Furgaláková,  Oláhová  – Takáčová, Königová 2, Tulipánová, Pócsíková 7/5, Pastoreková 5/1, Susíková, Matušicová, Varjássiová 1, Dostanič, Bírová, Pálová, Holešová 6, L. Ratvajská 3. Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

Ďalšie výsledky 18. kola: Zlín -  Hodonín 24:25 (13:14); Kynžvart - Olomouc 24:24 (13:11); Michalovce – Most  30:19 (11:8); Plzeň – Poruba 33:27 (16:14); Dunajská Streda – Praha 30:27 (12:9).

Tabuľka MOL ligy po 18. kole:  1. Michalovce 572:427 – 33 bodov; 2. Dunajská Streda 604:486 – 29 bodov; 3. Most 582:483 – 27 bodov; 4. Kynžvart 564:465 – 27 bodov;  5. Slávia Praha 530:500 – 22 bodov; 6. Písek 531:540 – 21 bodov; 7. Olomouc 527:554 – 15 bodov;  8. ŠAĽA  505:534 – 15 bodov; 9. Plzeň 521:567 – 11 bodov; 10. Zlín 451:557 – 8 bodov; 11. Poruba 456:540 – 4 body; 12. Hodonín 442:632 – 4 body.

+ + +

Najbližší program MOL ligy – 19. kolo: sobota 24. 2. 2024 o 16.00 hod. ŠAĽA – Dunajská Streda a Michalovce – Plzeň; o 16.30 hod. Hodonín – Písek; o 17.00 hod. Slávia Praha – Poruba; o 17,30 hod. Olomouc – Zlín; o 18.00 hod. Most – Kynžvart.

Vedenie HK Slovan Duslo Šaľa a šalianske hádzanárky srdečne pozývajú priaznivcov ženskej hádzanej v Šali a regióne na tento šláger a juhoslovenské derby. Ste vítaní !