publikované: 26.01.2024 - 12:13  //  aktualizácia: 27.01.2024 - 11:09  //  zobrazené: 443

Hádzanárky Dusla preverujú favoriti,...

Neprerušili sme nepriaznivú bilanciu

Suverén Českej ženskej hádzanej v posledných 10 rokoch hádzanárky Baníka Most (poznámka: stali sa 9 krát majstrom Česka !!!) je pre naše hádzanárky veľmi nepríjemným súperom, nakoľko z posledného víťazstva sa naše hádzanárky tešili 15. septembra 2018, kedy sme v Šali porazili Baník Most  26:25 (17:14). Podrobnejšie štatistické údaje z tohto zápasu v dolnej časti bloku. V ďalších 12 vzájomných dueloch sme ťahali vrátane tohto posledného za kratší koniec, keď  sme v 11 dueloch prehrali a iba v minulom pre Šaľu tak úspešnom ročníku MOL ligy sme doma s „Černými anděli““ remizovali 26:26 (11:9).
+ + +
14. kolo MOL ligy: Baník Most - Slovan Duslo Šaľa 35:28 (18:9).
Rozhodovali: Bareš – Háza (Česko)  – 607 divákov; vylúčení: 2:3; pokutové hody: 1/1 –  5/5.
 Priebeh zápasu: 1:0, 1:2, 3:3, 8:3, 11:4, 17:7, 19:12, 23:13, 24:17, 29:19, 29:23, 34:28.

BANÍK: Stříšková 8, Somionka 6, Zachová 6/1, Kuxová 4, Ogonovszky 3, Jestříbková  a Behenská po 2, Poláková, Eksteinová, Smetková, Kostelná po 1. Tréner: Vladimír Šuma.
DUSLO:  Furgaláková,  Oláhová  – Takáčová, D. M. Vargová 2, Königová  1, Pócsíková 7/5, Pastoreková 3, Ščípová 10, Bírová, Susíková, Matušicová 2, Pálová 2, Holešová 1, L. Ratvajská. Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová                                                                               Pred najvyššou návštevou kola začali lepšie domáce hráčky, ktoré po góle reprezentantky Česka Záchovej (v drese Mostu nastúpilo ešte ďalších šesť hráčok, ktoré obliekli vrátane štartu na MS 2023 reprezentačný dres Česka) viedol favorit 1:0, ale Ščípová s Pócsíkovou, ktoré (poznámka sú  tiež členkami reprezentácie Slovenska) otočili skóre - 1:2.  Stříšková, ktorá  bolo s 8 gólmi najlepšou strelkyňou domácich zvýšila v 7. minúte na  3:2, ale  Pócsíková obratom vyrovnala na 3:3 zdalo sa, že budeme mať šancu zohrať so súperom vyrovnanú partiu, ale nebola to pravda.  Kvalitou nabitý hráčsky káder Mostu využil  slabšie chvíle našej defenzívy a v 11. minúte prišlo prvé varovanie , keď súper viedol už 8:3. Domáci kolektív naše chyby trestal. V 25. minúte zvýšil  vedenie až na rozdiel 10 gólov (17:7), čo nebolo príjemné a favorit začal spĺňať predpoklady odborníkov.
Po obrátke sa hralo podstatne vyrovnanejšie, obe mužstvá sa strelecky presadzovali, čo sa muselo divákom páčiť. Domáci polovičku druhého dejstva udržiavali 8 – 10 gólový náskok (22:12, 25:17), v 52. minúte po štvor gólovej šnúre (Pastoreková 2 x, Vargová, Ščípová) znížil na 29:23, neskôr v 55. minúte  bol stav 31:25.  Škoda, že sa strelecky k Ščípovej (10 gólov)  a Pócsíkovej (7 gólov) nepridali ďalšie hráčky.  Súper však už ďalšie zdramatizovanie priebehu nepripustil a dotiahol duel do ďalšieho víťazstva.

Tréner Peter Pčola: „ Myslím, že sme do zápasu nastúpili trochu ustráchane, čo bolo vidieť najmä na našej hre v útoku. Chýbali nám najmä jednoduché kombinácie s priamym ťahom na bránku najmä v  I. polčase, čo nás zdobilo v predošlých zápasoch.   Vieme akú silu a kvalitu má súčasný Most.  Mužstvo, ktoré môže po každých 15 minút meniť komplet  šestku,  potvrdilo  hernú pohodu aj v minulom kole, keď deklasovalo v Prahe posledného majstra Česka Sláviu o 14 gólov (21:35), keď už v polčase viedlo 9:20 ! Cez  prestávku som dievčatám povedal, že musia zabojovať, začať si viac veriť, nakoľko sme do Mostu neprišli len tak,  ľahko odovzdať body súperovi.

Druhú polovičku zápasu sme odohrali omnoho  lepšie. Na mojich hráčkach si cením, že to proti kvalitnému súperovi nezabalili, bojovali až do konca a II. polčas  sme zaslúžene aj vyhrali (17:19). Musím zagratulovať súperovi k výhre, ale tiež poďakovať mojim dievčatám za výkon v druhom polčase. Verím, že sa z toho poučíme. Ak chceme proti takým kolektívom ako Most, Michalovce, či Dunajská  Streda bodovať musíme hrať koncentrovane celý zápas a nie len 30 minút.“

+ + +

Ďalšie výsledky 14. kola MOL ligy: Kynžvart – Poruba 32:24 (16:12);  Zlín – Dunajská Streda 25:43 (13:23); Písek – Plzeň 33:27 (14:12); Olomouc – Hodonín 40:24 (20:12); Michalovce – Slávia Praha 30:20 (16:11);  Góly Iuventy: Krivkapič 9, Wöllingerová 6, Radovič 4/4, Pejovič 3,.....

Tabuľka MOL ligy po 14. kole: 1. Michalovce  417:307 – 24 bodov; 2. Dunajská Streda 479:386 – 21 bodov; 3. Most 454:366 – 21 bodov; 4. Kynžvart 457:385 – 21 bodov; 5. Slávia Praha 421:393 – 19 bodov; 6. Písek 417:431 – 15 bodov; 7. ŠAĽA 405:427 – 13 bodov;8. Olomouc 413:435  - 11 bodov; 9. Plzeň 403:438 – 9 bodov; 10. Zlín 348:441 – 6 bodov; 11. Poruba 333:386 – 4 body; 12. Hodonín 345:487 2 body.

+ + +
                                                                        KUK do MOL ligovej histórie - MOL liga ročník 2018/2019 – 2. kolo:
Slovan Duslo Šaľa – Baník Most 26:25 (17:14).
DUSLO:  Ladicsová, Furgaláková, Csáková – Takáčová 6, Rácková 3, Gajdošová, Königová 2, Špendlová, Pócsíková 4, Greštiaková, Ušiaková 1, I. Bahýlová 3, Némethová 5/3, J. Vargová 3, Kúrňavová, Tisajová. Tréner: Michal Lukačín.
BANÍK: Kovářová 6, A. Kostelná 5/1, Mikulčík 4 (obe zo Slovenska), Záchová 3, Šustková 2,... Tréner Peter Dávid (Slovensko).
poznámka: z hráčskeho kolektívu Dusla Šaľa v súčasnosti pôsobia v kolektíve už iba 4 hráčky.

+ + + + +

Privítame lídra MOL ligy.

Vedenie HK Slovan Duslo Šaľa a naše hádzanárky srdečne pozývajú tento víkend do Mestskej športovej haly (sobota 27.1.2024 o 18.45 hodine) všetkých priaznivcov ženskej hádzanej v šalianskom regióne k vzhliadnutiu majstrovského duelu 15. kola so súčasným lídrom MOL ligy a čerstvým účastníkom štvrťfinále pohára EHF Iuventou Michalovce.

+ + +

Zmeny v hráčskom kádri pomohli.

Napriek tomu, že pred štartom tohto ročníka medzinárodnej súťaže prišlo v hráčskom kádri Iuventy dosť k veľkému pohybu, zmeny ktoré sa udiali podľa dosiahnutých doterajších výsledkov v MOL lige a európskom pohári EHF išli k duhu. Tréner Peter Kostka privítal  v hráčskom kolektíve viaceré zahraničné posily: Emilia Kowalik a Alexandra Dorsz (obe z Poľska), pivotka Nikoleta Pejovič (Čierna Hora), zo zahraničia sa vrátila ex reprezentantka  Slovenska Veronika Habánková,  z Ukrajiny  Iryna Kompaniets, pred pár dňami z Brazílie 22. ročná mládežnícke  reprezentačné pravé krídlo  Isabel Biegerová, ktoré tak rozšírili už aj tak početnú zahraničnú  skupinu hráčok (brankárky: Almeida a Jablonská, Radovič, Kohuch, Soskyda, Krivokapič,....), k slovenskej skupine hráčok: Wöllingerová, Popovcová, Paľová, ex šalianka Klučková pribudla talentovaná reprezentantka Dorota Bačenková a tak má tréner Iuventy pri výbere zostavy kam čiahnuť a to sa ešte po zranení zotavuje reprezentantka Slovenska Dvorščáková.  Odchody bývalých hádzanárok: Štefániková, Borysevych, Dmytrenko,... sa podarilo zaceliť.

+ + +

+ Hádzanárky Iuventy na domácej palubovke  porazili:                                                              Michalovce: 2. kolo Poruba 29:26; 6. kolo Olomouc 33:26; 9. kolo Kynžvart 41:26; 11. kolo Písek 35:24, 12. kolo Dunajská Streda 31:27; 14. kolo Slávia Praha 30:20.  a Šaľa 32:17.

4. kolo: Iuventa Michalovce – Slovan Duslo Šaľa[P1]  32:17 (15:4). Vylúčené: 6:3; pokutové hody: 3/3 – 3/3.

Iuventa: Klučková 7, Bačenková 5, Radovič 5/2, Wöllingerová 4,....

Duslo: Ščípová 4, Takáčová 3, D. M. Vargová 3, Pócsíková 3/3,...

+ Hádzanárky Iuventy na palubovkách súperov:

1. kolo: Dunajská Streda - Michalovce 31:28; v zostávajúcich dueloch vyhrali: 3. kolo Slávia Praha 21:25; 5. kolo: Hodonín 20:40; 7. kolo  Most 23:24; 8. kolo: Plzeň 25:35; 10. kolo: Zlín 21:34; 13. kolo Poruba (dohrávka 31.1.2024); 15. kolo Šaľa ???.

Vedenie HK Slovan Duslo Šaľa a naše hádzanárky srdečne pozývajú tento víkend do Mestskej športovej haly (sobota 27.1.2024 o 18.45 hodine) všetkých priaznivcov ženskej hádzanej v šalianskom regióne k vzhliadnutiu majstrovského duelu so súčasným lídrom MOL ligy a čerstvým účastníkom štvrťfinále pohára EHF Iuventou Michalovce.