publikované: 04.11.2023 - 10:18  //  aktualizácia: 04.11.2023 - 10:24  //  zobrazené: 504

Futbalové derby pre Duslo.

Kuriozitou tohto ročníka 3. futbalovej ligy – západ hlavne v závere jesennej časti súťaže je, že s našimi  najbližšími súpermi (poznámka: myslí sa tým vzdialenosť od účastníka a súpera) Galantou a Sereďou sa stretávame až v 13. a 14. kole; že sú tieto tri mužstvá sú na špici tabuľky (1. Šaľa, 2. Sereď, 3. Galanta), čo v doterajšej histórii súťaže a jej priebehu nebolo a že práve v 13. kole (číslo 13. údajne prináša smolu, smútok,...) sme na štadióne „Za Váhom“ privítali v tom čase o skóre vedúcu Galantu.

Slovan Duslo Šaľa – Slovan Galanta 2:0 (1:0). Góly: 30. min. Delov; 62. min. Hudák.

R: Henček – 340 divákov; ŽK: Laky, Rogério, Hudák, Th. Hučko – Mečiar, Radványi.

DUSLO: Laky – Kotlár,  Delov, Orság, Rojka  – Rogério, P. Krivošík,  J. Krištof (46. min. Kukučka),  M. Kochan, -  Th. Hučko (84. min.  Effiong),  Hudák. Tréner: Marián Šarmír.

SLOVAN: Németh, Horník, Cehula, Mečiar (69. min. Iheme), T. Hučko – Dibala (46. min. Vass),  Mego (46. min.Takács), Sedláček, Davalos, Radványi (46. min. Kočík), Horák. Tréner Eduard Pagáč.

Odborníci, ale aj stávkové kancelárie sa prikláňali najskôr v susedskom, okresnom derby k deľbe bodov, niekoľko % možnej výhry pre Galantu hovorili zasa výsledky vzájomných zápasov z minulého ročníka 3. ligy (Šaľa prehrala doma 0:3 s Galantou a bez bodu odchádzala aj z Galanty po prehre 2:1).

Zápas mal od úvodných minút vysoký náboj, keď sa hralo o každú piaď hracej plochy, nakoľko sa hral šláger vedúcich celkov, ktorý aj prilákal rekordnú návštevu (340 divákov, viac ako stovka aj z Galanty) za posledné dva roky v Šali. Galanta začala duel dosť profesorsky, zverenci trénera Šarmíra zasa s vysokou aktivitou a najmä bojovnosťou. V úvode zaujali strelecké príležitosti v súčasnosti najlepšieho strelca súťaže Thomasa Hučka (poznámka: po 13. kole má na svojom konte 10 gólov, na 2. mieste je Pavol Bellas -  8 gólov FKŘača)) a u hostí legionára Davalosa, ale vyložene gólovou bola až príležitosť Kochana  v 20. minúte po zlom odkope brankára Németha a dorážke Hudáka. Hostia hrozili najmä rýchlym Davalossom a Mečiarom po štandartkách, ale do vedenia išli chemici. Po rohovom kope Th. Hučka v 30. minúte stredný obranca Delov hlavou vsietil prvý gól duelu. Hostia sa snažili ešte do polčasu vyrovnať, ale márne.

Tréner hostí Pagáč, ktorý nebol spokojný s výkonom svojich hráčov poslal do druhého polčasu tri čerstvé sily so zámerom minimálne vyrovnať priebeh zápasu. Hostia aj mali loptu dlhšie pod kontrolou, ale domáca defenzíva na čele s brankárom Lakym odolala pri príležitostiach T. Hučka so Sedláčkom. Domácim však vyšla po hodine hry rýchla kontra, keď po prieniku Th. Hučka do otvorenej obrany hostí a jeho presnej prihrávke Hudák (poznámka: v minulom ročníku bol Michal Hudák so 16 gólmi druhým najlepším strelcom súťaži) z malého vápna v 62. minúte rozvlnil po druhý krát  sieť za Némethovým chrbtom – 2:0. V drese Galanty po góle ešte viac oživil hru striedajúci ďalší legionár Iheme (v minulosti hral aj v Šali a Nedede), avšak zbrklosť, nedostatok pokoja pri zakončení a vystužená šalianska defenzíva boli dôvodom, že si Duslo  udržalo čistý štít a opäť sa prepracovalo na čelo tabuľky. Galanta, ktorá nebola horším kolektívom nakoniec mohla v záverečnej štvrtine inkasovať ešte tretí gól z kopačky Th. Hučka, čo by však bolo kruté vzhľadom k priebehu hry.

Z ďalších výsledkov 13. kola: Bánová - Sereď 1:2; Martin – Beluša 2:2; Academy Banská Bystrica -  Častkovce 2:0; Podkonice - V. Ludince 2:1; Nové Mesto – Malacky 2:2; Zvolen -  Lehota p/Vt. 3:1; Rača – Dubnica 2:0.

+ + +

Tabuľka 3. futbalovej ligy: 1. ŠAĽA  27:17 – 26 bodov; 2. Sereď 22:9 – 23 bodov; 3. Galanta 18:11 – 23 bodov; 4.  Martin 27:22  -  22 bodov; 5. Zvolen 19:17 – 22 bodov; 6. Lehota p/Vt. 20:16 – 20 bodov; 7.  Podkonice 23:26 – 19 bodov;  8. Rača 20:12 – 17 bodov;  9. Academy Banská Bystrica 15:10 – 17 bodov;  10. Malacky 22:17 -  17 bodov;  11. Beluša 15:13 – 16 bodov; 12. Bánová 17:17 – 15 bodov; 13. Veľké Ludince 17:21 – 12 bodov; 14. Častkovce 11:21 – 10 bodov; 15. Dubnica 13:35 – 6 bodov;  16. Nové Mesto  n/V  11:31 – 5 bodov.  poznámka: ŠTK SFZ odobrala Dubnici tri body (za neuhradenie mesačnej faktúry).