publikované: 18.05.2017 - 23:40  //  aktualizácia: 19.05.2017 - 11:12  //  zobrazené: 1107

V Šariši prehra, ale so cťou

V úvode play off prehra, ale so cťou

Tatran Prešov – HKM Šaľa 30:25 (13:12), stav série 1:0.

Obhajca majstrovského titulu, ktorý je aj vysokým favoritom finálovej play off sa dostal od úvodu do tesného vedenia (1:0, 3:2, 7:6), ktoré si v priebehu prvého polčasu aj zásluhou streleckej potencie dvojice hráčov Hrstka – Rábek udržiaval. V šalianskom drese sa strelecky najmä v prvom polčase darilo Vladimírovi Guzymu (poznámka: do polčasu strelil do siete Tatrana 7 gólov), ktorého strelecké zásahy  pomohli udržiavať s favoritom kontaktné skóre. Domáci celok nakoniec aj s jedno gólovým náskokom do polčasu (13:12) odchádzal do kabín.

Po obrátke sa našim chlapcom podarilo vyrovnať na 13:13, ale do vedenia nás súper aj zásluhou výborného výkonu brankára Čuprynu nepustil. Po ďalšom vedení favorita (15:13) HKM nezložil zbrane a dokázal opäť vyrovnať stav úvodného duelu na 18:18. Naši chlapci v druhej časti urobili niekoľko technických chýb, čo domáci využili na zvýšenie svojho náskoku a v 47. minúte viedli 24:19. Šaľa kontrovala a v 53. minúte už svietil na ukazovateli skóre priebežný výsledok 25:24. Reprezentantmi a legionármi nabitý Tatran dokázal v závere opäť odskočiť a zaknihoval si v play off prvé víťazstvo.

Dobrá hra našich chlapcov na východe Slovenska je tou najlepšou pozvánkou pre šalianskych priaznivcov na víkendový,  druhý finálový duel s prešovským Tatranom.

R: Budzák,  Záhradník;  875 divákov; pok. hody: 4/4 - 3/2; vylúčení: 4 – 9.

TATRAN:  Hrstka 8, Rábek 7/4, I. Urban 6, Číp 4,...,...

HKM:  Žernovič 1, Repáň – Meľnyk 1,  Guzy 8, Michniewicz 5, T. Mažár, Szapu 2, Polakovič 3, Janíček,  P. Krok 1, F. Šulc ml. 4/2,  Maguška, Dudáš.  Tréner Ján Kolesár.

Tréner Ján Kolesár: „ Takmer 55 minút sme hrali veľmi dobre. V závere sme ale urobili pár chýb, strácali sme loptu, navyše domácim sa rozchytal Čupryna. Jeho spoluhráči to využili a napokon sme prehrali o 5 gólov. Teraz sa musíme sústrediť na druhý duel v domácom prostredí. Verím, že to bude o niečom inom.“

Program: sobota 20. 7. 2017 o 18.00 hodine HKM Šaľa – Tatran Prešov (II. zápas).