publikované: 18.08.2019 - 20:57  //  aktualizácia: 19.08.2019 - 08:37  //  zobrazené: 1974

FK VEČA – OŠK VINOHRADY NAD VÁHOM 2:2

Najlepšie európske futbalové ligy sú už v plnom prúde, bol preto najvyšší čas začať aj okresnú súťaž. Nová sezóna sa 18.augusta začala aj pre hráčov FK Veča. V prvom kole VII.ligy okresov Šaľa -Galanta privítali na domácom ihrisku kolektív OŠK Vinohrady nad Váhom. Domáci fanúšikovia očakávali od obnoveného kádra víťazstvo rozdielom triedy. Nestalo sa.

Večania sa celý prvý polčas snažili prelomiť obranu hostí, no Vinohradčania celkom slušne vzdorovali. Dokonca sa sporadicky dostávali aj do brejkov, no v koncovke nebezpeční neboli. Domáci hosťujúceho brankára Kobelára prekonali až v 42.minúte. Loptu do siete poslal domáci kanonier Ladislav Vencel. Radosť domácich trvala iba tri minúty. Dominik Mrázik, strelou zo vzdialenosti asi 25 metrov, vymietol roh brány  gólmana Hátasa. Parádny gól odmenili potleskom aj večianski skalní.

Polčasovú prestávku si hasiči a futbalisti navzájom poďakovali za výbornú spoluprácu. Večiansky dobrovoľný hasičský zbor oslávil počas víkendu 140.výročie od vzniku.

V druhom polčase domáci pritlačili hostí za ich polovicu, vypracovali si niekoľko veľmi dobrých šancí. Ich strelecká muška však bola vychýlená. Zmeniť skóre sa podarilo až v 70.minúte. Martin Vyskoč loptu do brány súpera „dotlačil“ hlavou. Napriek tlaku a výraznej prevahe sa Večanom tretí gól nepodarilo streliť. Naopak, radosť z vyrovnania mali Vinohradčania. V 85.minúte prekonal po brejkovej situácii brankára Denis Petráš. V záverečných minútach hráči Veče na predchádzajúcu hru nedokázali nenadviazať, navyše, hostia mohli v poslednej akcii zápasu streliť víťazný gól. Brankár Hátas našťastie individuálny únik Denisa Petráša zlikvidoval. Po hvizde rozhodcu Vladimíra Nováka si tak obe mužstvá zapíšu do tabuľky jeden bod.

FK Veča – OŠK Vinohrady nad Váhom 2:2

Góly: Vencel (42.min), Vyskoč (70.min), hostia: Mrázik (45.min), Petráš (85.min)

FK Veča: Hátas, Legner (C), Vyskoč, Homola (ŽK), Sčípa, Kartík, Tóth, Kolečík, Jurík, Lacko, Vencel. Tréner: Ervín Horáček, Vedúci mužstva: Ladislav Takáč.