publikované: 14.11.2018 - 09:00  //  aktualizácia: 14.11.2018 - 10:18  //  zobrazené: 1511

Škoda, že futbalisti zakopli...

Futbalisti v derby nečakane zakopli

Slovan Duslo Šaľa – ViOn B Vráble 1:2 (0:1)

GÓLY:   53. min. Pecho (11 m) - 25. min.  Krkoška, 55. min. Plešivka;   R:  Bezák  – 250 divákov; ŽK:  Blaho, Hanzel, Modrovics – Pichňa, Miličevič, Krkoška, Kanu,

DUSLO: Čellár – M. Nagy, Osmanovič, Hanzel, Blaho – Pecho, Lovska (88. R. Tóth), Tubonemi (69. R. Meszlényi),  Mpofu -  Modrovics (46. M. Kochan),  Kingambo.  Tréner Ladislav  Molnár.

VRÁBLE: Pichňa – Balko, Husár, Maduka, Švajlen – Miličevič, Kanu (90. Marek), Plešivka, Krkoška – Hamar (90.Šabík), Budinský (69. Šlachta).  Tréner Roman Zima.

V krajskom derby, ktoré sa skončilo veľkým prekvapením si priaznivci uctili minútou ticha bývalého šalianskeho futbalistu Zoltána Molnára, ktorý zomrel vo veku 65 rokov a bol strelcom jediného gólu v pamätnom víťaznom medzinárodnom dueli 1:0 Dusla v roku 1977 s Dynamom Kyjev.

Chemici mohli po trojbodovom zisku cestovať na dohrávku ôsmeho kola v Beluši  už ako jesenný treťo ligový víťaz, ale túto príležitosť nevyužili. Už od  od úvodných minút mali viac z hry a prvú príležitosť dostať sa do vedenia nevyužil už v 5. minúte najlepší domáci strelec Kingambo, keď jeho teč po trestnom kope pecha tesne minul cieľ.  Hostia, ktorí nastúpili po remíze s Púchovom s piatimi zmenami v zostave  pohrozili taktiež po štandartke Hamarom, ale Čellár bol na mieste. Domáci zahodili v 14. minúte tutovku, keď po Modrovicsovom centri prudká hlavička Tubonemihu sa odrazila od zemi tesne nad brvno a gólom neskončila ani tvrdá strela Kingamba.  Hostia s výhodou silného vetra v chrbte Kanum preverili kvality domáceho brankára, ale o tri minúty neskôr už viedli. V 25. minúte si na dlhý center nabehol Krkoška a naša defenzíva chybovala. Jeho prvú hlavičku Čellár ešte vyrazil, ale proti opakovanej už bol bezmocný 0:1. Snaha domácich o vyrovnanie ešte v prvom polčase stroskotávala na výbornej defenzíve hostí, ktorú dirigoval najlepší hráč na ihrisku Maduka (poznámka: ak majú v prvom mužstve ViOnu lepších hráčov ako on, tak sa priaznivci futbalu čudujú prečo je ViOn jedným z vážnych kandidátov   na zostup ?)  a pozorný brankár Pichňa.

Domáci na lavičke, ktorých nesedel tréner Molnár nastúpili do II. polčasu s posilnením ofenzívy a zámerom otočiť skóre a vývoj stretnutia.  Súpera dostali pod tlak a už v 50. minúte preletela delovka Lovsku tesne vedľa ľavej žrde. O tri minúty neskôr sa však už domáci priaznivce tešili.  Hosťujúci legionár Kanu fauloval v pokutovom území Tubonemiho, videl žltú kartu a arbiter nariadil pokutový kop. Domáci Pecho sa zo značky 11 metrov, nemýlil, ale pre porušenie pravidiel sa musel kop opakovať. Domáci hráč zachoval pevné nervy a premenil aj druhý pokutový kop a vyrovnal na 1:1. Duslo sa však z vyrovnania dlho netešilo, nakoľko v 55. minúte zahrávali hostia štandartku z 35 metrov, na center nabehol ex šaľan Plešivka  a po hrúbke šalianskej defenzívy strelil hlavou druhý gól hostí - 1:2 (poznámka: v 32. kole minulého ročníka III. ligy zaznamenal gól  ešte v drese Dusla do siete Vrábiel). Domáci od tohto momentu dostali hostí pod veľký tlak (poznámka: II. polčas vyhrali na rohy 11:2), ale ich enormná snaha aspoň o vyrovnanie stroskotávala výbornej defenzíve hostí, kde kráľoval na zemi aj vo vzduchu Maduka, ale aj výborný brankár Pichňa, ktorý zneškodnil nebezpečnú strelu Kingamba a Kochana, ale aj hlavičku striedajúceho Meszlényiho z malého vápna. Hosťujúci kolektív využil v posledných 15 minútach všetký dostupné prostriedky pre udržanie výsledku (zdržiavanie, časté ošetrovanie, striedanie) a vďaka benevolencii hlavného arbitra, ktorý bol najslabším článkom krajského derby sa im to aj podarilo. Domáci kolektív mal  v 83. minúte poslednú šancu vyrovnať, keď Kingambo využil zaváhanie v obrane hostí, obišiel aj vybiehajúceho Pichňu, ale obetavý Maduka zabránil vyrovnaniu. Hosťujúci team, ktorý pred týždňom potešil chemikov domácou remízou s Púchovom (poznámka: Šaľa poskočila na prvé miesto v tabuľke), ich však tento krát zarmútil, keď si odniesol od Váhu všetky tri  body.  Zverenci trénera Molnára tak ani v jednom dueli s juniorkami, resp. rezervami ligovej:  Trnavy, Nitry a ViOn - u nedokázali vyhrať, čo ich asi bude stáť jesenné prvenstvo v treťoligovej súťaži.

Ďalšie výsledky III. futbalovej ligy: Beluša – V. Ludince 0:2; Nové Mesto n/V – P. Bystrica 3:1; Trenč. Teplice – Malženice 2:3; Púchov – Trnava „B“ 4:2; Kalná n/H – Nové Zámky 2:1;  Ledn. Rovne – Gabčíkovo 1:0. dohrávka v utorok 13.11. 2018: Nitra jun. – Galanta  4:0.

Nekompletná tabuľka III. futbalovej ligy: 1. Púchov 22:12 – 29 bodov; 2. ŠAĽA  24:12 – 27  bodov,  3. Nitra jun. 28:21 – 6 bodov; 4. Trnava „B“ 37:26 – 25 bodov; 5. Malženice 34:18 – 24 bodov; 6. Beluša 21:12 –  24 bodov;... 13. Trenč. Teplice 24:24 – 15 bodov; 14. Pov. Bystrica 21:24 – 15 bodov; 15. Galanta 17:22 – 14 bodov; 16. Nové Zámky 7:60 – 3 body.

Poznámka: mužstvá  Beluša, Šaľa, Gabčíkovo, Trenč. Teplice,  Nové Mesto n/V, Považská Bystrica, Malženice a Kalná n/H majú o zápas menej – dohrávky sa uskutočnia tento víkend.

PROGRAM: sobota 17.11.2018 o 13.00 hod. FK Beluša (6. miesto) – Slovan Duslo Šaľa (2. miesto).