publikované: 22.08.2019 - 00:33  //  aktualizácia: 22.08.2019 - 11:26  //  zobrazené: 3122

Šaliansky futbal s cenným skalpom

Po nešťastnej prehre v II. kole majstrovskej súťaže na ihrisku rezervy ViOn - u Zlaté Moravce 1:0 (1:0), v ktorom šalianski futbalisti mali streleckú smolu, keď po obrátke nevyužil Pecho výhodu zahrávania pokutového kopu, keď jeho strelu brankár domácich a na viac v dvoch prípadoch po strelách šalianskych  hráčov mu pomohli dobre postavené žrde. Na šaliansky kolektív čakala cez víkend Beluša, ktorá sa stala víťazom III. ligy ročník 2018/2019, ale vzdala sa postupu medzi druholigovú spoločnosť v prospech futbalistov Púchova.

+ + +

Slovan Duslo Šaľa –  TJ Kovo Beluša 2:0 (1:0)

GÓLY:  15. min. Th. Hučko; 83. min. Lovska,  R. Bartko – 150 divákov; ŽK: Mpofu, Body  – Jánošík, Bartoš.
DUSLO: Rusznák –  Hrano, Remeň, Hanzel, Blaho – Pecho (84. Khrulenko), Mpofu (89. Morvay),  M. Kochan (71. R. Kotlár), Th. Hučko (61. Lovska) - Hlavna, Kingambo Body (80. Hudák). Tréner Andrej Štellár.
TJ KOVO: J. Ciesar – Bielik, Schiszler, Cisár, Jánošík - Gorelka, Ďuriš, Mišutka, Holíček – Bartoš (84. Bičan) Oravec (Hrubo). Tréner Dušan Kramlík.

Favoritom duelu bol minulo ročný víťaz III. ligy Beluša, ktorej sa pri Váhu darí, nakoľko naposledy prehrala v Šali pred viac ako dvomi rokmi 29. 4. 2017 v pomere 1:0. Zverenci trénera Štellára však chceli prerušiť nepriaznivú sériu, čo sa im po dobrom kolektívnom výkone aj podarilo.

Domáci začali z ostra a uz v 5. minúte strieľal tesne vedľa Kochan. O tri minúty neskôr prudkú strelu tohto hráča tečoval do siete Hrano, ale na prekvapenie gól neplatil pre údajné postravenie mimo hry. Hostia pohrozili v 10. minúte najlepším strelcom Gorelkom, ale Rusznák bol na mieste. Po štvrť hodine sa už oprávnene tešili domáci, keď najmladší hráč na ihrisku Thomas Hučko tvrdou strelou z 20 metrov vymietol pravý horný roh Ciesarovej svätyne a dostal Duslo do vedenia. V 17. minúte už mohli viesť chemici o dva góly, ale dorážku Hučka z malého vápna Ciesar bravúrne vytesnil na roh. Hostia sa postupne dostávali do hry zásluhou dobrej hry stredovej formácie, ale nebezpečnou bola iba strela Mišutku po pol hodine hry. Ešte do prestávky mohli meniť skóre v domácom drese Kingambo Body a hosťujúci Bartoš, ale ich projektily tesne minuli cieľ.

V druhom dejstve hostia nespokojný s výsledkom zvýšili nasadenie, mali viac z hry, ale defenzíva domácich dirigovaná kapitánom Hanzelom a spoľahlivým brankárom Rusznákom stála na pevných nohách. Nebezpečie hrozilo iba pri strleckých pokusoch Jánošíka a Bartoša z poza šestnástky, s ktorými si Rusznák poradil, alebo ich zblokovala domáca obrana. Vyznamenal sa aj brankár hostí po tečovanej strele Hlavnu, ale najmä po strele Kochana. Snahu hostí o vyrovnanie úplne zabrzdil v 83. minúte Ihor Lovska, ktorý po kombinačnej akcii prudko vystrelili po zemi, lopta sa obtrela o hosťujúceho obrancu Holíčka a skončila v sieti bezmocného gólmana – 2:0. Šalianska defenzíva si aj v druhom domácom stretnutí udržala čisté konto a tak potlesk priaznivcov, ktorý odprevádzal domácich hráčov do šatní po záverečnom hvizde bol odmenou za cenné, ale plne zaslúžené víťazstvo nad kvalitným súperom po dobrom kolektívnom výkone.

Ďalšie výsledky 3. kola III. futbalovej ligy: Nové Zámky – Gabčíkovo 2:2;  Myjava – N. Mesto n/V 1:0; Kalná n/H – Považská Bystrica 1:1; L. Rovne - Nitra „B“ 3:2; Marcelová - Trnava „B“ 0:0; Galanta – ViOn „B“ 1:2;  Malženice – V. Ludince 2:0.

Tabuľka III. ligy: 1. Malženice 11:1 – 9 bodov; 2. Myjava 4:0 – 9 bodov; 3. L. Rovne  6:4 – 7 bodov; 4. ŠAĽA 3:1 – 6 bodov;... 14. Nové Mesto n/V 1:3  – 1 bod; 15. Trnava „B“ 1:5 – 1 bod; 16. Galanta 1:6 – 0 bodov.
+ + +

Najbližší program:  sobota 24.8.2019  o 17.00 hod.  AFC Nové Mesto n/V (14.) - Slovan Duslo Šaľa  (4.)