publikované: 07.07.2016 - 14:12  //  aktualizácia: 09.07.2016 - 18:42  //  zobrazené: 1275

Šalianski karatisti Kocsis s Blehom so svetovými kovni

V hlavnom meste Írska v Dubline sa uskutočnil šiesty ročník Majstrovstiev sveta v karate, ktoré zorganizovala Svetová federácia karate WUKF, na ktorých nechýbali najlepší karatisti z viacerých svetadielov.  Medzi 2.280 pretekármi zo štyridsiatich štátov nechýbala ani slovenská reprezentácia.Slovenský zväz karate nominoval  na svetový šampionát 54 pretekárov, medzi ktorými boli aj  dvaja zástupcovia Karate klubu Telovýchovnej jednoty Slovan Duslo Šaľa. Z regionálneho postavenia, už osvedčený seniorský reprezentant, viacnásobný majster sveta a Európy Ľudovít Kocsis. Po prvý krát štartoval na takomto podujatí talentovaný, vekom ešte žiak Filip Bleho.  Na päť dňovom šampionáte sa v súťažiach kata a kumite (poznámka: súťaž  kobudo – cvičenie so zbraňou, kde pred rokom získal Ľudovít Kocsis  dva tituly majstra sveta nebola tento krát zaradené do súťaže) štartovalo v 109 kategóriách vo veku od 9 do 51 rokov,kde sa na dvanástich tatami uskutočnilo viac ako 4.500 štartov.

K medailovému zisku prispeli aj šalianski karatisti

Na nedávno ukončenom svetovom šampionáte v Írsku sa nadmieru darilo slovenskému karate, keď naši reprezentanti vybojovali 36 medailových umiestnení (poznámka: 11 zlatých, 11 strieborných a 14 bronzových medailí).  Tieto  vynikajúce výsledky zaradili Slovensko ako piatu najúspešnejšú krajinu v počte medailových ziskov. Šalianski karatisti prispeli do slovenskej medailovej zbierky v troch prípadoch. Seniorský reprezentant  Ľudovít Kocsis  vybojoval  tretie miesto v kategórii kata mužov Goju ryu (21 – 35 rokov), ďalšie dve medailové umiestnenia pridal talentovaný  šaliansky karatista Filip Bleho. V kategórii kata mini kadetov Goju ryu (13 – 14 rokov) si vybojoval striebornú medailu a bronz pridal spolu s ďalšími slovenskými rovesníkmi Tomášom Čvirikom, Michalom  Kabátom v rovnakej kategórii, ale v súťaži družstiev.