publikované: 29.09.2022 - 09:51  //  aktualizácia: 04.10.2022 - 06:23  //  zobrazené: 707

Šalianky prekvapením MOL ligy, muži čakajú na víťazstvo.

ŽŽitný ostrŽov patrilDDAC Dunajská Streda

Medzinárodná hádzanárska MOL liga žien

Žitný ostrov patril Šali

V predohrávke 3. kola MOL (pred tevíznymi kamerami) dokázali opäť šalianske hádzanársky, že dokážu zohrať rovnocenné zápaswy aj s veľkými favoritmi, čo potvrdili aj v Dunajskej Strede odkiaľ si odvážajú plný bodový zisk.

DAC Dunajská Streda - Slovan Duslo Šaľa 25:26 (13:12).

R: Záhradník, Budzák – 195 divákov; vylúčené 4:2; pokutové hody: 2/1 – 3/2; Červená karta: v 47. min. Rajnohová.(DAC) po 3 vylúčeniach.

Priebeh zápasu: 0:1; 4:4; 8:8; 10:11; 13:12 - 13:15; 16:19; 20:23; 20:25; 24:25,...

DAC góly: Juhos 7; Némethová 5, Pastorková 2; Élö 3; Rajnohová 2; Pénzes 2; Hornyák 2; Kovács 1; R. Bízik 1. Tréner Viktor Debre.

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková, Kusyová – Takáčová 1; Pálová, Trepáčová 2, Pastoreková,   D. M. Vargová 4/1;  Pócsíková 5,  B. Königová 2, Ščípová 6; Ušiaková; Tulipánová 2, Matušincová 2, Somogyi 1, Varjássiová 1, Ratvajská 1.  Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

Zatiaľ, čo v prvom dejstve ešte malo Západoslovenské derby vyrovnaný priebeh (poznámkaani jeden kolektív si nevypracoval väčší náskok ako dva góly), keď v našej bránke „čarovala“ v priebehu celého duelu reprezentanntka Soňa Furgaláková, na druhej strane strelecky zabrala trojica: Ščípová, Pócsíková a Vargová.

V II. polčase Duslo „otočilo“ skóre, vypracovalo si viac krát náskok 2 a viac gólov (13:15, 16:19, 18:21,...), čo zaskočilo súpera a zverenkyne trénera Petra Pčolu diktovali tempo a priebeh zápasu. V 55. minúte chemičky odskočili na rozdiel piatich gólov (20:25), keď sa strelecky pridali aj ďalšie hráčky a po zásluhe v Dunajskej Strede naplno bodovali a dosiahli už tretie víťazstvo v rade, čo ich posunuli do hornej polovičky tabuľky.

+ + +

Ďalšie výsledky 3. kola MOL ligy:

Slávia Praha – Písek 33:23; Olomouc – Poruba 31:28;  Kynžvart – Zlín 41:29; Stupava – Michalovce  28:39; Most – Plzeň 30:21.

+ + + + +
Porazili sme  ďalšieho medailistu.

V štvrtom kole privítali v Šali reprezentanta Hanej, ktorý je našim najčastejším zahraničným súperom, či už v majstrovskej súťaži, alebo na medzinárodných turnajooh.

Bronzový medailista z Česka vydržal hrať vyrovnanú partiu iba do desiatej minúty (5:5), od tohto momentu už bolo na koni Duslo, ktoré piatimi gólmi  za sebou (Matušincová, Pastorková a Ušiaková) išli do vedenia 10:5, čím položilo prvné záklsdy k ďalšiemu dvoj bodovému zisku, keď už v polčase viedli o šesť gólov.

Aj keď súper dokázal v druhom polčase zohraqť vyrovnanejšiu partiu (II. polčas skončil remízou 14:14), keď veľa nedovolil našim najlepším strelkyniam - Ščípová tri a Pócsíková 2 góly, na druhej strane taktiež naša defenzíva na čele s brankárkou Furgalákovou dokázala eliminovať kanonierky hostiek. Výborný hádzanársky súboj sledovala rekordná návšteva kola, pol tisícka divákov (poznámka: na šláger kola Michalovce – Dunajská Streda bolo zvedavých „iba“ 320 divákov), ktorí iec odchádtzalu z duelu spokojná nielen s výkonom nášho kolektívu, ale aj s jeho posunom na špicu tabuľky (poznámka: jedinými kolektívmi bez straty bodu je český suverén Baník Mosť a naše hádzanárky).

Slovan Duslo Šaľa – ZORA Olomouc 31:25 (17:11).

R: Adamkovič, Švarc – 500 divákov; vylúčené 5:1; pokutové hody: 5/4 – 4/4.
Priebeh zápasu: 0:1, 4:5, 10:5, 13:7, 15:9 -  18:13, 23:20,  25:20,  28:24, 30:25...

DUSLO: Furgaláková, Vorzáčková, Kusyová – Takáčová 2; Pálová, Trepáčová 3, Pastoreková 2,  D. M. Vargová 3/1,  Pócsíková 2,  B. Königová 2, Ščípová 3/3, Ušiaková 4, Tulipánová 2, Matušincová 5, Somogyi 2, Varjássiová, Ratvajská 1.  Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.
ZORA góly: Kuxová, Machačová, Kubalková po  4, Smějová 4/4, Přikrylová 3, Jansová 2, Krejzlíková, Protivánková, Možišová a T. Fryčáková po 1. Tréner: Libor Malínek.

+ + +

Tabuľka MOL ligy po 4. kole: 1. Most 125:95 – 8 bodov; 2. ŠAĽA 115:98 – 8 bodov; 3. Slávia Praha 122105: – 6 bodov; 4. Kynžvart 127:114 – 5 bodov; 5. Michalovce 111:109 – 4 body; 6. Dunajská Streda 100:96 – 4 body; 7. Plzeň 112:116 – 4 body; 8. Písek 112:116 – 3 body; 9. Olomouc 107:114 – 2 body; 10. Poruba 101:114 – 2 body; 11. Stupava 105:123 – 1 bod; 12. Zlín 110:141 – 1 bod.

+ + +

Najbližší program:

sobota 8. 10. 2022 o 18.00 hod. Sokol Poruba (10. miesto)  – Duslo Šaľa (2. miesto).

+ + + + +

HÁDZANÁ – muži

NIKÉ Handball Extraliga mužov  r. 2022/23 – 3. kolo:

HKM Šaľa – Slovan Modra  22:30 (10:16! Nagy, Papaj – 225

divákov; V: 6:6; pokutové hody: 1/1 – 4/2.

Priebeh: 2:1; 2:7; 5:11, 10:16, 15:17; 17:22; 21:27; 22:30.

HKM: Cerovský, Sopka – Cozens 2, Bleho 2m;Moravec 2, Bogár

6/1; Košík, Lénart 2; J. Gera, Percze 5; Šottník,;

Sedláček 3. Tréner Štefan Kelemen.

SLOVAN góly: Kažík 7, Jurkovič 5; Farkas 4; Frna 3; Přikryl 3/1;....

Tréner: Dávid Berner.

Ďalšie výsledky  NIKÉ Extraligy: Martin – Košice 29:46; Prešov – Pov. Bystrica 30:33; Hlohovec – Topoľčany  36:29; Nové Zámky – Záhoráci 28:23; ŠKP Bratislava – Bojnice 20:21.

Tabuľka NIKÉ Extraligy: 1. Považská Bystrica 6. bodov; 2. Nové

Zámky 79:62 – 5 bodov; 3. Košice 113:97body; 4. Prešov 97:84 – 4

body; 5. Bojnice 79:69 – 4 body; 6. Hlohovec 91:92 – 4 body; . ŠKP

Bratislava 67:62 – 3  body; 8. Martin 90:114 – 2 body; 9. Modra

64:89 – 2 body; 10. Topoľčany 83:86 – 1 bod; 11. ŠAĽA 71:101 – 1

bod; 12. Záhoráci 77:91 – 1 bod.