publikované: 28.11.2020 - 06:48  //  aktualizácia: 28.11.2020 - 07:07  //  zobrazené: 1563

Jesenné futbalové čriepky – II. časť

V čase čítania týchto riadkov dostala „zelenú“ k dohrávkam a pokračovaniu (bez divákov)v majstrovskej súťaži druhá futbalová liga a dohrávky:  4. kolo: Slovan Bratislava „B“ - ŠK Žilina “B“ 1:2 (1:0) hlavným rozhodcom bol bývalý šaliansky hráč Igor Valent; 9. kolo: Poprad – Podbrezová 0:4 (0:2) a predohrávka 13. kola: Liptovský Mikuláš – Trebišov 2:1 (2:0) pomohli v dvoch prípadoch zmazať zápasové dlhy a trinásť mužstiev má odohraných po 11 zápasov- Liptovský Mikuláš, ktorý svoj zápas predohral sa po víťazstve prebojoval na čelo druho ligového peletónu so ziskom 31 bodov (poznámka: 2. miesto Banská Bystrica – 28 bodov, 3. Skalica 25 bodov,...).   Ako a kedy budú pokračovať stretnutia  III. futbalovej ligy ročník 2020/2021 v jarnej časti, je ešte veľkou neznámou.

+ + +

+ V jesennej časti 3. futbalovej ligy ročník 2020/2021 Slovan Duslo Šaľa reprezentovalo v 10 zápasoch 19 hráčov:

Vojtech MILOŠOVIČ, Tomáš Krištof: Ľuboš Hanzel, Tomáš Hlavna, Lukáš Remeň, Dušan Morvay, Marcel Oravec, Renáto Meszlényi, Filip Tomovič,  Jakub Hraňo, Radovan Kotlár, Thomas  Hučko,  Juraj PRÁGAI, Jakub  Krištof, Lukáš HLAVATOVIČ, Matúš Kochan, Tomáš VANTRUBA, Michal Hudák, Daniel BOROVSKÝ. Tréner Andrej Štellár.

Poznámka: Zvýraznene sú noví hráči v hráčskom kádri a v prvých dvoch majstrovských zápasoch (v Marcelovej a doma s Galantou) bol medzi nominovanými aj Márk Nagy, ale do stretnutí nezasiahol, . následne prestúpil.

+  V ročníku 2019/2020 3. futbalovej ligy reprezentovalo v 16 majstrovských dueloch Slovan Duslo Šaľa 22 hráčov:

Ádám RUSZNÁK, Tomáš Krištof: Márk NAGY, Ľuboš Hanzel, Ihor LOVSKA, Tomáš Hlavna, Lukáš Remeň, Njabulo MPOFU, Dušan Morvay, Martin BLAHO, Marcel Oravec, Renáto Meszlényi, Filip Tomovič, Matúš Kochan, Marek PECHO, Jakub Hraňo, Radovan Kotlár, Olexander KHRULENKO, Thomas  Hučko, Dávid HOVSEPJAN, Stanislav SVETLUŠÁK, Michal Hudák. Tréner Andrej Štellár.

Poznámka: Zvýraznení hráči pred štartom nového ročníka 2020/2021 prestúpili do iných futbalových klubov.

+ + +
                                                                                                            + Všetkých desať majstrovských zápasov ročníka 2020/2021  tretej. futbalovej ligy a s plnou minutážou (900 minút) odohrali iba dvaja hráči šalianskeho Dusla Tomáš Hlavna a Lukáš Remeň.

+ k 100 percentnej minutáži mal blízko aj kapitán mužstva a bývalý ex ligista Ľuboš Hanzel, ktorý odohral 9 komplet zápasov, ale v Považskej Bystrici ho v 80. minúte striedal  Dušan Morvay a tak mal na sebe dres šalianskeho kolektívu „iba“ 890 minút.

+ Štvrtým hráčom, ktorý mal k naplneniu tejto kompletnej minútovej méty blízko bol brankár Vojtech Milošovič, ktorý odchytal 9 celých zápasov, iba v zápase 8. kola  v Novom Meste n/V ho nahradil v bránke Tomáš Krištof.
                                                                                                            + Vo všetkých 10 zápasoch tohto prerušeného ročníka majstrovskej súťaže ešte nastúpili: Juraj Prágai, Marcel Oravec, Radovan Kotlár, Daniel Borovský a Thomas Hučko, ale vo viacerých zápasoch boli striedaní.

+  V jedinom stretnutí jesennej časti (dohrávka 4. kola doma s Kalnou n/H, ktoré Šaľa vyhrala 1:0) nastúpil v 81. minúte vekom ešte dorastenec, iba 17. ročný Jakub Krištof, ktorý sa mohol v 88. minúte aj zapísať do streleckej listiny, keď jeho tvrdú strelu zastavilo brvno.

+ + +

+  v ročníku 2019/2020, keď sa odohralo 16 kôl bol Ľuboš Hanzel jediným šalianskym hráčom s plnou minutážou – 1.440 minút.

+ Vo všetkých  16 stretnutiach ešte nastúpili: Matúš Kochan, Radovan Kotlár a Tomáš Hlavna, ale boli v niektorých stretnutiach striedaní.

Poznámka: v tretej  časti „Jesenné futbalové čriepky“ sa pozrieme na gólové zápisy a čistotu hry.