publikované: 19.05.2016 - 12:53  //  aktualizácia: 19.05.2016 - 13:32  //  zobrazené: 1473

HK AGRO Topoľčany - HKM Šaľa 25:30 (12:18) 3. zápas o bronz

Šalianski hádzanári v trháku

AGRO: Klačanský 7/3, Ivanicja 4, Žilinčík 4, Cigáň 4, Hlinka 3, Pupík, Briatka a Mackovčin po 1.

HKM:  Fabián, Repáň, Szabó – Melnyk  5/2, Michniewicz, Bočkay 7, Masaryk  1, T. Mažár 2, Szapu 3, F. Šulc 4,  S. Mažár 6, Páleš  2,  Percze, J. Petráš.  Tréner  Ján Kolesár.

R:  Oťapka - M. Sivák;  350  divákov; 7 metrové hody 4/3 – 2/2; vylúčení: 6:5, ČK: Kučer za faul (Topoľčany).

Veľmi cenné víťazstvu v treťom vzájomnom dueli v Topoľčanoch dosiahli šialianski hádzanári - zverenci trénera Jána Kolesára.  Napriek tomu, že Šaľa nastúpila bez Buvalu (jeden z najlepších strelcov) hneď od  začiatku duelu mali navrch naši hádzanári. Najmä v prvom polčase neustále viedli: 1:3, 3:8, 6:12 a po prvej tretine duelu dokonca o 8 gólov (9:17). Pozornou hrou v defenzíve a premieňaním pripravených streleckých príležitosý (strelecky sa darilo dvojici Bočkay - S. Mažár) odchádzali do kabín po prvom polčase s náskokom šiestich gólov - 12:18.  V II. polčase domáci spresnili hru, stiahli náskok našich reprezentantov až na rozdiel dvoch gólov (22:24), ale Šaľa v závere opäť "zabrala", čím len potvrdila dobrú formu zo základnej časti hádzanárskej Extraligy a najmä z play - off. Chlapci spolu s realizačným kolektívom a vedením zatiaľ veľká vďaka. Pre štvrtým vzájomným duelom v sobotu  21. mája so začiatkom o 19. 45 hodi. vedú naši hádzanári v boji o bronz 1:2. V sobotu majú pred sebou sebou veľkú šancu v boji o historický bronz z hádzanárskej Extraligy. Prídite našich chlapcov povzbudiť v náročnom súboji s kvalitným súperom.

Spracoval z tlačových agentúr a denníka Šport:  Jozef SKLENÁR

Na príspevku sa pracuje,...

Zápas o 1. miesto: Tatran Prešov - Sporta Hlohovec  24:20 (12:13)

Tatran Prešov vyhral aj rozhodujúci tretí titul a stal sauž po 12 krát (poznámka: desiaty krát za sebou) majstrom Slovenska.