publikované: 07.11.2019 - 22:42  //  aktualizácia: 08.11.2019 - 16:12  //  zobrazené: 1314

Hádzanárky "vyprášili" Sláviu, muži "hnevali" Prešov

HÁDZANÁ ŽENY

Šalianky dosiahli cenné a vysoké víťazstvo

Do vedenia išlo Duslo najlepšou strelkyňou Némethovou, Slávia vyrovnala reprezentantkou Jačkovou. V 7. minúte sa dostala Slávia po presnej strele Líbalovej do vedenia 2:3, ale to bolo prvé a posledné vedenie dievčat zo sto vežatej Prahy v tomto dueli. Duslo hralo dobre v obrane opäť s výbornou Novotnou a hostky sa ťažko strelecky presadzovali. Šaľa dobre kombinovala, presne  strielala a maďarka Pusztaiová v drese Slávie mala plné ruky, nohy práce. V 12. minúte zvýšila Rácková po nebojácnom prieniku na 6:4 a každý čakal, že sa hostky budú snažiť o vyrovnanie.  Prišla však od nich slabá desať minútovka a po gólových zásahoch (Pócsiková, Némethováa z pivota  Königová svietil v 22. minúte na ukazovateli skóre stav 14:6. Slovenský tréner Urban v službách Slávie urobil určité korektúry a hostkám sa aj vďaka najlepšej strelkyni Pokornej a Venduly Fryčákovej podarilo znížiť do polčasu na rozdiel troch gólov.

V druhom dejstve sa hneď z prvej akcie Königová, následne aj Obstová z krídla, čím sa dostalo Duslo opäť do 5 gólového trháku (18:13).  Hostky sa snažili o zníženie,  ale Pokornú (poznámka: deviata najlepšia strelkyňa MOL ligy) „vychytala“ brankárka Novotná. Na druhej strane  po troch góloch Pócsikovej  viedlo Duslo v 48. minúte už 22:15 a šalianski priaznivci jasali. Slávia síce v záverečných 10 minútach tromi gólmi  Chlupovej znížila ale rozbehnuté domáce hráčky im nezostali nič dlžné a po presných zásahoch Ušiakovej, Trepáčovej a reprezentantky Pócsikovej (poznámka: v II. polčase strelila päť gólov) rozhodla o jednoznačnej výhre chemičiek s českým vice majstrom.

MOL liga – 9. kolo Duslo Šaľa – Slávia Praha  30:21 (15:12)

R: Zahradník, Budzák – 555 divákov; pokutové hody 3/3 – 1/0; vylúčené: 3:5.
DUSLO: Furgaláková, Novotná – Takáčová, Rácková 4, Gajdošová, Trepáčová 2, Pócsiková  6/1, Špendlová, Janičic, B. Königová 7,  Matušincová, Ščípová, Ušiaková 2, N. Némethová 6/2, A. Obstová 3, Tisajová.  Tréner  Ján Packa.
SLÁVIA: Pokorná 4, Jačková 4, Chlupová 3, M. Svobodová 2, Líbalová 2, Šllejtrová 2, V. Fryčáková 2, Míšová, Franková. Tréner František Urban.
Ďalšie zápasy 9. kola: Michalovce - Hlohovec 36:20; Veselí n/M – Zlín 24:19;  Hodonín – Dun. Streda 24:24;  Olomouc – Písek 32:27; Prešov - Bánovce n/B 36:20; Poruba – Most 26:25 !
Tabuľka MOL ligy: 1. Most 302:223 – 16 bodov; 2. Olomouc  275:229 - 14 bodov; 3. Poruba 249:207 – 14 bodov; ... 6. ŠAĽA 256:216 – 12 bodov;  11. Dunajská Streda 230:278 – 5 bodov; 12. Prešov 226:248 – 4 body; 13. Hlohovec 207:306 – 2 body;  14. Bánovce n/B 180:335 – 0 bodov.
Najbližší program: sobota 9. 11. 2019 o 14.30 hod. Dun. Streda (11. miesto) - Slovan Duslo Šaľa (6. miesto).

+ + +

HÁDZANÁ muži: Hádzanárska Slovnaft Extraliga mužov

Šaľa potrápila veľkého favorita
Hosťujúci kolektív si okrem štartu v Lige majstrov a stredo európskej súťaži SEHA musí plniť záväzky aj v slovenskej Extralige Slovnaft a tak jeho hráči majú hádzanej až vyše hlavy. Remíza Tatranu na domácej palubovke s Považskou Bystricou a aj nie veľmi vydarené vystúpenia v medzinárodných súťažiach mohli niečo signalizovať, ale myšlienka na takýto výsledok, nedajbože na bodový zisk sa rovnal utopistickému scenáru.

Zverenci trénera Jána Kolesára zahrali proti favoritovi výborne a aj keď v priebehu duelu iba doťahovali náskok súpera. Prvé dejstvo vďaka dvom gólom juniorského reprezentanta Kucseru skončilo remízou 15:15, na čom mal zásluhu aj výborný brankár Králik. V druhom polčase sa šalianskemu kolektívu podarilo vyrovnať na 18:18, ale hostia opäť odskočili aj vďaka legionárom na rozdiel 5 gólov (20:25) a zdalo sa byť rozhodnuté. Šaľa však nezložila zbrane, strelecky sa darilo Michniewiczovi, Dudášovi a mladému Prokopovi a aj vďaka Konečnému v bránke bolo sedem minút pred koncom stav 25:26. reprezentanta Prokopa bol v 53. min. na ukazovateli stav 25:26 aj zásluhou dobrých zákrokov brankára Konečného. V nervóznom závere si zaprotestovalo aj obecenstvo (poznámka: najmä pri vylúčení Petra) Prešov nakoniec „ratoval“ jedno gólové víťazstvo po priebehu, ktorý nik nečakal a tým aj svoje vedenie v Extralige. Čakalo sa, že domáci mladý kolektív, ktorý hral so slovenským suverénom Prešovom  si na svoje prvé domáce víťazstvo počká, ale zverenci trénera Jána Kolesára neboli v predohrávke ďaleko od prekvapenia a aj historického výsledku.

HKM Šaľa  - Tatran Prešov 29:30 (15:15) - predohrávka
R: Brunovský, Čanda – 300 divákov, 7 m hody: 5/5 – 1/1, vylúčení: 1:6.
HKM: Konečný, Králik, Bako – Kováč, Michniewicz 5, Moravec, Prokop 3, Bogár 2, Prikryl 1,  Kucsera 3, Polák 5/5,  I. Veréb 3, Percze, Dudáš 5, Petro 2. Tréner Ján Kolesár.
TATRAN:  Grzentič 7, Michalka 7/1, Vučko 4, Radčenko 4, Hozman 2, M. Šárpataky 2, D. Krok 2, Ľ. Šarpataky 1, Fodorean 1. Tréner Maroš Kolpak.

Ďalšie zápasy 7. kola: Topoľčany – ŠKP Bratislava 28:21; Košice – Nové Zámky 34:26; Pov. Bystrica – Modra 30:17; Hlohovec mal voľno.
Tabuľka Slovnaft Extraligy: 1. Prešov 233:158 – 13 bodov; 2. Košice 209:160 – 13 bodov; 3. Pov. Bystrica 225:176 – 11 bodov;... 5. ŠAĽA 183:184 – 6 bodov;... 8. ŠKP Bratislava 178:215 – 3 body; 9. Modra  123:212 – 0 bodov.
Najbližší program: piatok 8. 11. 2019 o 19.00 hod. Modra (9. miesto) – Šaľa (5. miesto).