publikované: 14.01.2017 - 11:40  //  aktualizácia: 16.01.2017 - 10:39  //  zobrazené: 1981

Hádzanárky v tomto roku úspešné

Hádzanárky zabodovali naplno

ŠKP Bratislava - Slovan Duslo Šaľa 17:31 (7:15)

ŠKP: Štetáková 5, Némethová 5/3, Trúnková 3/2, Hamulíková 3,....

DUSLO: Haládiková, Ladicsová – Špendlová, Bujnochová 1, Trochtová 2, Klučková 6/2, Pócsiková 7,  Rácková 1, Tulipánová 2/1, Perczeová 2, Škoricová, Tisajová 2, Veselková 2, Blehová 3, I . Bahýlová 3. Tréner  Michal Lukačin.

Pok. hody: 7/5 – 5/3; vylúčené   5:2; 100 divákov; R: Gábriš a Klimko.

Ani v predohrávke 13. kola WHIL domáce hádzanárky nebodovali. Zverenkyne trénera Lukačína hneď úvode naznačili, kto bude pánom na palubovke, keď išli do 4 – gólového vedenia (2:6, 5:9), keď sa strelecky presadzovali s postov krídla Pócsiková s Klučkovou, ktoré ešte do polčasu navýšili na rozdiel ôsmych gólov.

Chemičky pokračovali aj po obrátke v dobrej kombinačnej hre aj s presnou streľbou 11:20, 13:26 (Blehová, Bahýlová). Zo strany ŠKP ako tak stačila stíhať Štetáková (v minulosti pôsobila aj v Šali) s Némethovou, ale stačilo to iba na korigovanie rozdielu výsledku. Napriek tomu, že v závere si zahrala komplet lavička Šaľa priviezla nielen povinné vyššie víťazstvo, ale aj ďalší dvojbodový zisk do tabuľky.

Ďalšie stretnutia 13. kola: Slávia Praha – Trenčín 29:15; Michalovce- Písek dohrajú 22.1. 2017; Zlín – Veselí 27:17;  Prešov – Partizánske 23:24 Olomouc – Poruba 21:22;  Most mal voľno..

Neúplná tabuľka WHIL: 1. Michalovce 379:28 – 22 bodov; 2. Most  375:236 – 21 bodov; 3. Slávia Praha 338:262 – 19 bodov; 4. ŠAĽA 335:292 – 18 bodov,... 11. Písek 223:322 – 4 body; 12. Trenčín 217:359 – 2 body; 13. ŠKP Bratislava 234:419 – 0 bodov.

+ + + + +

Slovan Duslo Šaľa - HC Zlín  33:26 (15:14)

DUSLO: Haládiková, Krebs, Ladicsová – Špendlová, Bujnochová 8, Trochtová 1, Klučková 4, Königová, Pócsiková 2,  Rácková 1, Tulipánová 7/5, Perczeová 3, Škoricová, Tisajová 2, Veselková 3, Blehová 2, I . Bahýlová. Tréner  Michal Lukačin.

HC: Andrýsková 7, Hradilová 7/2, Oščadlíková 4, Sobieska 3,...

Pok. hody: 5/5 - 4/2, vylúčené 2:5; R: Mandák – Rudinský- 550 divákov.

Po viac ako mesačnej prestávke sa stretli v majstrovskom dueli susedia v tabuľke a po zlepšenom výkone v II. polčase Duslo doma naplno zabodovalo.

Hostky, ktoré sa už v tomto ročníku WHIL porazili Trenčín, Partizánske a bratislavský ŠKP tentoraz narazili na kvalitnejší slovenský kaliber a nebodovali.  Zástupca Moravy, v drese s piatimi reprezentantkami Česka išiel do vedenia Hradilovou, ale domáci kolektív obratom vyrovnal. Až do 8. minúty sa družstvá striedali v tesnom vedení, ale od stavu 4:4 utiekli zverenkyne trénera Lukačína po góloch strelecky disponovanej slovenskej reprezentantky Bujnochovej a Tulípanovej, ktorá bola neomylná zo značky pokutového hodu na rozdiel troch gólov (7:4). Keď sa k nim strelecky pridali aj reprezentačné kolegyne Klučková s Veselkovou viedlo Duslo v 17. minúte už rozdielom piatich gólov - 10:5. Niekoľko chýb v domácej rozohrávke a streľbu z nepripravených pozícii  hostky trestali gólovými projektilmi najmä z ruky ďalšej českej reprezentantky Hradilovej, ale aj iba 19. ročnej vysokej spojky Andrýskovej, keď v 22. minúte dokonca vyrovnali na 10:10. Nakoniec podľa priebehu prvého polčasu odchádzal do kabín spokojnejší  slovenský tréner hostiek Sabadka, nakoľko Zlín prehrával po prvom dejstve iba o gól aj vďaka výbornej Benediktovej v bránke.

Po obrátke však domáci kolektív spresnil hru, predviedol viacero pekných akcií, rozstrieľali sa ďalšie šalianske hráčky ((Pócsiková, Blehová) a náskok Dusla narastal (38. min. 20:14, v 45. minúte dokonca 23:16). Hostky síce znížili v 52. min. (28:23), ale po ďalších góloch „omladiny“ (Perczeová s Tisajovou) Duslo dosiahlo zaslúžené víťazstvo a posunuli sa pevnejšie do najlepšej päťky.

Michal Lukačín: „Myslím si, že to bol po dlhšej zápasovej prestávke celkom zaujímavý súboj, v ktorom na oboch stranách dostali dosť príležitostí aj mladé talenty. Hostky potvrdili, že patria do „lepšej“ tabuľkovej spoločnosti. S výkonom mojich dievčat až na drobné časové herné výpadky, ktorých sa však chceme v budúcnosti vyvarovať a dvojbodovým ziskom  som spokojný.“