publikované: 11.08.2022 - 08:33  //  aktualizácia: 13.08.2022 - 09:07  //  zobrazené: 960

Hádzanárky úspešné na medzinárodnej scéne.

Hádzanárkam sa medzinárodne darilo

Minulý 31. týždeň mali  šalianske hádzanárky poriadne nabitý program, keď v priebehu piatich dní odohrali štyri kvalitné medzinárodné duely so súpermi z Česka (HK Hodonín), Nemecka (Sport Union Neckarsulm)  a Rakúska (MGA Fivert Wien), v ktorých si zaknihovali tri víťazstvá. Jediným ich premožiteľom sa stal účastník prvej nemeckej Bundesligy SU Neckarsulm.

+ + +

HK Hodonín – HK  Slovan Duslo Šaľa 23:37 (10:17).

V minulom ročníku štartoval Hodonín v MOL lige (12. miesto pred Stupavou) ale z dúvodov reorganizácie súťaže (iba 12 účastníkov ) zostúpil do 1. Českej ligy, z ktorej sa však chce vrátiť napäť.

DUSLO:  Vorzáčková, Furgaláková, Kusyová – Takáčová 3; Trepáčová, Pastoreková 1, D. M. Vargová 1, Königová, Pócsíková 6/1, Ščípová, Ušiaková 2,  Tulipánová 9, Matušincová 4/1,Somogyi 1/1, Pálová 5/1, Varjássiová, Ratvajská 4. Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

+ + +

HK  Slovan Duslo Šaľa – Sport Union Neckarsulm 24:35 (14:18).       R: Haščík – Zubo; pokutové hody 5/3 – 2/1; vylúčené: 4:3.

Popredný účastník nemeckej Bundesligy (poznámka: v ročníku 2020/21 obsadil 6. miesto a o rok neskôr 7. miesto v konkurencii 14. účastníkov) potvrdil aj v Šali nieln svoje kvality, ale aj poprednej európskej súťaži.  „Veľká vďaka za takýto kvalitný duel a súpera“, povedal k zápasu tréner Peter Pčola. Viac ako tretinu duelu sme hrali hru. takú,  akú si predstavujem. Neskôr nám aj zdôvodov náročného programu trochu došla „para“.  Devčatám nemám, čo vyčítať, ideme krok za krokom za našim cieľom  a to je dôležité.“                                                                                Nemky išli hneď v úvode do vedenia (0:1, 1:2), ale šalianky nielenže po góloch otočili po góloch Königovej, Vargovej a Somogyi nielenže vyrovnali, ale dostali sa aj do vedenia 5:2.  Vo vedení pokračovali aj v ďalšom priebehu (6:4, 9:7, 12:10) a ešte aj v 23. minúte viedli 13:12. Skúsené hostky, v drese ktorých je niekoľko kvalitných legionárok  však po obrátke „zabrali“,  postupne navyšovali vedenie a vybojovali si víťazstvo.

SPORT: Werberachen 5, Gaschenina 5/1, Engelová, Jacobssen a Schulze po 4 góly,...Tréner: Tanja Logwin.

+ + +

Cez víkend absolvovali hráčky Slovana Duslo Šaľa dvojzápas s rakúskym MGA Fivers Wien, ktorý sa v posledných mesiacoch dosť posilnil a tak sa v jeho drese okrem slovenskej reprezentačnej brankárky Aďi Medveďovej objavila v poli aj Chovancová, ale taktiež početná enkláva hádzanárskych zástupkýň Balkánu: Tikvič, Sabanič, Krstič, Vučkovič,... vrátane trénerky Agnes Čebič, ktoré patria aj do lepšej hráčskej spoločnosti. .

HK  Slovan Duslo Šaľa – MGA Fivers Wien 42:18 (16:11).

R: Haščík – Zubo; pokutové hody 3/2 – 1/0; vylúčené: 2:3.

DUSLO:  Vorzáčková, Furgaláková, Kusyová – Takáčová 4; Trepáčová, Pastoreková 3, D. M. Vargová 4, Königová 4, Pócsíková 5/1, Ščípová 3/1, Ušiaková 2, Tulipánová 5, Matušincová 2, Somogyi 1, Pálová 3, Varjássiová 3, Ratvajská 3. Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

MGA Wien: Wernert 3, Chovancová 3, Krstič, Vučkovič a Schleger po 2,... Už v úvode prekonala Pócsíková svoju reprezentančnú kolegyňu Medveďová, ktorá však držala MGA nad vodou a ešte v 12. minúte bol pre šaliansky kolektív stav iba 7:6. polčasový päť gólový náskok po prestávke narastal a v 38. minúte viedla Šaľa už o 10. gólov. Naše dievčatá po dobrých kobináciách navyšovali svoj náskok a v posledných minútach strelila Šaľa v rade 5 gólov, z toho skúsená Tulipánová  posledné 3 góly.

+ + +

HK  Slovan Duslo Šaľa – MGA Fivers Wien 33:15 (16:4).

R: Zubo – Haščík; pokutové hody: 2/2 – 4/2; vylúčené: 4:1.

DUSLO:  Vorzáčková, Furgaláková, Kusyová – Takáčová 3; Trepáčová 1, Pastoreková, D. M. Vargová 3/1, Königová 5, Pócsíková 5/1, Ščípová 2, Ušiaková, Tulipánová 2, Matušincová 1, Somogyi 3/1, Pálová 2, Varjássiová 3, Ratvajská 3. Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

MGA Wien: Wernert 3, Chovancová 3/1, Krstič 2, Vučkovič po 2, Schleger 2/1,...                                                                                                      Gólom najlepšej strelkyne Wernertovej síce rakúšanky viedli 0:1, ale v 9. minúte už viedla Šaľa 5:1, strelecky sa darilo Königovej s Varjássiovou a v 27. minúte už svietil na ukazovateli skóre stav 14:4, ktorý po prestávke ešte narástol, keď sa strelecky pridala aj Pócsíkova s ďalšími kolegyňami  až na rozdiel 18 gólov.     .

+ + +

+ V doterajších prípravnych dueloch využil tréner Peter Pčola služby širšieho hráčskeho kádra, v ktorom chýbali mládežnícke reprezentantky: Radka Šalatová a nová posila zo Zlatnej n/O Timea Susíková, ktoré si plnili reprezentačné povinnosti v drese Slovenskej reprezentácie, ktorá štartovala na majstrovskách sveta 20. – ročných v Severnom Macedónsku  (poznámka: v reprezentácii Slovenska ešte zo šalianskeho Dusla štartovali aj ďalšie  mládežnícke nádeje: Kormanová  s  Rendvanskou).

+ + +

Veľmi bohatý medzinárodný program budú mať šalianske hádzanárky aj v tomto týždni, kde ich v Mestskej športovej hale v Šali čaká odveta s HYPOBANKOM Vieden a cez víkend budú štarovať na silne obsadenom turnaji v Olomouci, kde bude štartovať okrem domáceho DHC Zora Olomouc  aj  DAC Dunajská Streda, Sokol Písek a šalianske Duslo.