publikované: 26.02.2017 - 23:18  //  aktualizácia: 27.02.2017 - 08:48  //  zobrazené: 1471

Hádzanárky so šťastnou sedmičkou

Šťastná sedmička pre Duslo

Sokol Poruba - Slovan Duslo Šaľa 20 : 21 (10:11)

Šalianske hádzanárky sú v „laufe“, čo potvrdili aj cenným víťazstvom  na palubovke Poruby, kde zdolali súpera v priamom súboji svojho najväčšieho konkurenta o štvrtú pozíciu v tabuľke. Po tom, čo šalianky dokázali poraziť Porubu aj v prvej polovičke  základnej časti (Duslo Šaľa – Sokol Poruba 30:25) tak sa od Sokola (5. miesto) vzdialili už na rozdiel piatich bodov, na viac v prípade rovnosti bodov po skončení 24. kola základnej časti WHIL má Šaľa oproti Porube výhodu lepších vzájomných zápasov.

Tento duel mal v prvom polčase vyrovnaný priebeh, až po 20. minúte sa podarilo Porube s enklávou sloveniek (Rechtorisová, Révajová, Tomašechová, Kostelná + tréner Peter Olšavský) a reprezentantiek Česka (Roháčková, Marčíková, Šviráková a Konečná) dostať do troj gólového vedenia 8:5. Šalianky však spresnili hru a nielenže  dokázali vyrovnať, ale nakoniec po presných zásahoch Klučkovej, Bujnochovej a Bahýlovej išli do kabín aj s jedno gólovým náskokom.

Vyrovnaný duel, v ktorom vďaka kvalitnej defenzíve a výborným výkonom brankárok oboch kolektívov diváci veľa gólov nevideli a tak sa chlieb  lámal v záverečnej desať minútovke. Najskôr sa dostali zverenkyne trénera Lukačina  do dvojgólového trháku 18:20, ale domáci dokázali vyrovnať na 20:20. Rozhodnutie o tesnom víťazstve Dusla   padlo niekoľko sekúnd pred koncom, keď po peknej kombinácii a rozohranom signále, najlepšia strelkyňa zápasu Klučková z pozície krídla vsietila rozhodujúci a víťazný gól chemičiek, ktorý ich posunul po vysokej prehre Slávie Praha  na Zemplíne s Michalovcami až na vynikajúce tretie miesto, k čomu im dozaista pomohla aj séria siedmych víťazných duelov za sebou.

Koľko na bronzovej pozícii mladý šaliansky kolektív vydrží sa dozvieme už o týždeň (sobota 4.3.2017 – 18. 00 hod.), kedy budú na domácej palubovke hostiť českého majstra Baník Most, v ktorého drese sa predstaví šestica (Borovská, Müllnerová, Kovářová, Rúčková, Zachová a druhá najlepšia strelkyňa WHIL Markéta Jeřábková – 107 gólov) českých reprezentantiek, na viac s dvojicou slovenských reprezentantiek (Mikulčík so Szarkovou) a slovenským trénerom Davidom.  Napriek tomu, že papierovým favoritom, ale aj podľa médií bude hosťujúci Most, náš mladý kolektív svoju kožu nepredá dozaista lacno a motyka občas aj môže vystreliť.

R: Bubníček - Řečička; 297 divákov; pokutové hody: 2/2 – 0; vylúčené: 0:2.

SOKOL: Marčíková 5/1, Tomašechová 4, Mýlková 3, Šviráková 3/1, ...

DUSLO: Krebs, Ladicsová – Trochtová, Bujnochová 3, Klučková 6, Königová 2, Pócsiková 2,  Rácková, Tulipánová  2,  Veselková 1, Blehová, Tisajová 1, I. Bahýlová 4.  Tréner  Michal Lukačin.

Ďalšie výsledky kola: Most - ŠKP Bratislava 41:20;  Písek - Veselí n/M 25:33;  Partizánske - Trenčín 25:25; Olomouc - Zlín 28:24;  Michalovce - Slávia Praha 35:25; Prešov mal voľno.

Tabuľka hádzanárskej WHIL: 1. Michalovce 603:391 – 35 bodov;  2. Most 564:372 – 32 bodov; 3. ŠAĽA 456:373 – 28 bodov (poznámka: odohrala o zápas menej); 4. Slávia Praha 498:359 – 27 bodov;... 11. Písek 392:570 – 6 bodov; 12. Trenčín 305:468 – 4 body; 13. ŠKP Blava 318:527 – 0 bodov.

Michal Lukačín tréner: “ Napriek tomu, že domáce hráčky sa dostali v závere do trojgólového vedenia, v I. polčase sa hrala vyrovnaná hádzaná. Po obrátke sa Poruba zlepšila, výborné boli brankárky, naša defenzíva im veľa nedovolila. V záverečnej päť minútovke sme išli do vedenia o dva góly, ale domáce vyrovnali. O cennom dvoj bodovom zisku rozhodol náš signál a presné zakončenie Klučkovej v záverečných sekundách.“

Program: sobota 4.3.2017 o 18.00 hod. Slovan Duslo Šaľa – Baník Most (2. miesto).