publikované: 21.11.2016 - 20:56  //  aktualizácia: 22.11.2016 - 09:29  //  zobrazené: 1281

Hádzanárky siahali v Prahe po bode

Mohli sme "zimovať" s bronzom

Slávia Praha  – Slovan Duslo Šaľa  23:22 (13:10)

S vicemajstrom Česka pražskou Sláviou sa nám už viac rokov nedarí, čo potvrdzujú aj výsledky z minulého ročníka WHIL, keď v Šali sa skončilo stretnutie deľbou bodov (25:25), v Prahe sme prehrali 36:27, ale  tentokrát mali zverenkyne trénera Michala Lukačína na dosah zisk minimálne bodu, ktorý by bol šaliansky kolektív vyniesol pred zimnou prestávkou (poznámka: 12. kolo sa odohrá až 7. januára 2017, keď privíta Šaľa na domácej palubovke Zlín) na vynikajúce tretie miesto. Slávia síce išla Kutlvašrovou do vedenia, ale šalianky dokázali otočiť skóre a viedli 3:4 a 5:7.  Slávia s päticou reprezentantiek (Kudláčková, Galušková, Kordovská, Šetelíková a Kutlvašrová)  však spresnila hru a trestala chyby našich dievčat v rozohrávke  a vyhrala polčas o tri góly.  Napriek tomu, že  viedli  hneď po obrátke už 16:11 šalianky nezložili zbrane a dokázali vyrovnať na 17:17. Záver duelu bol nadmieru dramatický, keď reprezentantka Veronika Galušková (poznámka: je s 51 gólmi na 10. mieste streleckej tabuľky WHIL, naša Katarína Pócsiková je zo 46 gólmi na 12. mieste) zo sedmičky zvýšila na 23:21, ale Tulipánová stiahla vedenie domácich na jeden gól. V záverečných sekundách domáce pri presilovke chybovali a strela brankárky Haládikovej cez celú hraciu plochu tesne minula prázdnú domácu bránku. Tak ako povedal po stretnutí tréner Michal Lukačín " Dnes sme si mohli z Prahy odniesť minimálne bod, čo by bolo vynikajúce ".  Jeden bodík z Prahy by bol omladený kolektív šalianskeho Dusla vyniesol pred prestávkou na 3. miesto priebežnej tabuľky za Most a vedúce Michalovce.

Všimli sme si: v priebehu stretnutia a cez prestávku 11. kola WHIL medzi Sláviou Praha a Duslom Šaľa sa uskutočnilo meranie rýchlosti streľby (elektronické panely).  Z pražských hádzanárok dosiahla Hana Kutlvašrová rýchlosť strely 88 km/hod. (Galušková mala rýchlosť strely 75 km/hod., a Kordovská 72 km/hod.).  Zo šalianskeho družstva bola na tom najlepšie Klučková 75 km/hod., pred Pócsikovou 72 km/hod. a Veselkovou 69 km/ hod..

Pok. hody: 3/3 – 4/4, vylúčené: 7:5; pred 100 divákmi rozhodovali: Nezbeda a Zelenka.

SLÁVIA: Galušková 6/3, Kutlvašrová 4, E. Svobodová a M. Svobodová po 3...

DUSLO: Haládiková, Krebs, Ladicsová – Bujnochová  2, Rácková, Trochtová, Klučková 4/2,  Königová 1, Pócsiková 3, Tulipánová 3/2, Perczeová, Tisajová 1, Königová 1, Lencsésová, Veselková 4, Blehová 2, Škoricová, I . Bahýlová 2.  Tréner  Michal Lukačin.

Z ďalších výsledkov 11. kola:  Olomouc - Partizánske 26:25; Prešov - Veselí n/M 33:27;  Most – Písek 38:15; Michalovce - Trenčín 36:17; Zlín - ŠKP Blava 34:14; Poruba mala voľno.

Tabuľka: 1. Michalovce 357:218 – 20 bodov; 2. Most  346:212 – 19 bodov; 3. Slávia Praha  281:222 - 15 bodov; 4. Poruba 270:211 – 14 bodov; 5. ŠAĽA 270:249 – 14 bodov; .. 11. Písek 201:291 – 4 body; 12. Trenčín 185:305 – 2 body; 13. ŠKP Blava 217:379 – 0 bodov.

OD: ČTK, Sport  - Jozef Sklenár

• foto Ladislav Nussbauer, zdroj: dhcslavia.cz