publikované: 03.08.2020 - 22:42  //  aktualizácia: 04.08.2020 - 10:33  //  zobrazené: 2073

Hádzanárky Dusla s cenným skalpom

Z hádzanárskej prípravy Dusla.

Zverenkyne trénera Petra Pčolu odohrali v rámci prípravy na nový ročník medzinárodnej hádzanárskej MOL ligy žien 2020/2021 v priebehu týždňa dva  prípravné duely, v ktorých dostali príležitosť zahrať si hráčky širšieho kádra, ktoré boli dobrou previerkou pred blížiacim sa 25. ročníkom hádzanárskeho Duslo cupu 2020 .

.HC DAC Dunajská Streda – HK Slovan Duslo Šaľa 29:29 (17:16)

Úvodný duel prípravy sa hral bez divákov. Lepší začiatok mala Šaľa, ktorá neustále viedla až do 11. minúty o 1 – 2 góly (2:4, 4:6, 6:7) po presných zásahoch Takáčovej a Pócsikovej. Domáci DAC aj zásluhou strelecky  disponovanej Strakovej (5 gólov) a Juhos (4 góly) otočili skóre a postupne viedli až o 3 góly (14:11 a 15:12). Duslo však stihlo do polčasu znížiť na rozdiel gólu. Aj po obrátke sa družstvá striedali vo vedení o 1 – 2 góly (18:16, 19:17, 22:23), ale desať minút pred koncom išli chemičky do trojgólového trháku (23:26) po góloch pivotky Königovej, Ráckovej, Tulipánovej a zdalo sa že je už rozhodnuté. Domáci aj zásluhou neomylnej Juhos (poznámka: bola najlepšou strelkyňou zápasu, keď zaznamenala 8 gólov, z toho šesť zo sedmičiek) nielenže vyrovnali, ale v 55. minúte aj viedli 27:26. V dramatickom závere po dvoch góloch Tisajovej a jednom Königovej sa skončil duel, ktorý viedla rozhodcovská dvojica  Dvorský – Haščík zmierlivo.

DAC: Juhos 8/6 gólov, Straková 7, Mészáros 5/1, Pénzes 4, Demeter 3, Pastorková 2.

DUSLO: Furgaláková, Novotná, Kusyová -  Pócsiková 4/1, Königová 3, Némethová 1, Matušincová 2/1, Rácková 2, Ušiaková 1, Tulipánová 5, A. Obstová 2, Tisajová 2, Zlatinská, Ščípová, Takáčová 4, Vargová, Špendlová 1, Varjássiová 1.

Jozef Sklenár

+ + +

Cenné víťaustvo nad HYPOM

HK Slovan Duslo Šaľa - HYPO NÖ Viedeň 24:22 (14:12)

R: Oťapka – Haščík, voľný vstup 150 divákov.

Prvý prípravný duel na domácej palubovke začala už po 15 sekundách gólom do šibenice uzdravená kanonierka Némethová, ale HYPO dvomi gólmi Schindlerovej otočilo skóre na 1:2 . Od stavu 3:3 Duslo gólmi Pócsikovej a Königovej, ktoré boli aj najlepšími strelkyňami odskočilo až do päť gólového trháku (8:3, 10:5) a zdalo sa, že je vymaľované. Hostky však vďaka robustnej pivotke Kaiserovej (strelila 6 gólov) postupne znižovalo a v 23. minúte už bol rozdiel iba gól (10:9). Rýchle góly z trhákov a pivota (Obstová s Tulipánovou) opäť znamenali vedenie o 4 góly, ale pred odchodom do kabín rakúsky šampión znížil. V II. polčase dostali šancu všetky domáce  hráčky, chopili sa svojej príležitosti a Duslo neustále viedlo (18:13, 19:15, 22:18), keď sa strelecky chytili krídla Tisajová s Takáčovou, na viac v bránke sa blysla viacerými dobrými zákrokmi Novotná, ktorá zneškodnila aj tri sedem metrové hody.      Hostky v závere vďaka nebojácnych prienikov Wessovej korigovali výsledok, ale nič to nezmenilo na cennom medzinárodnom víťazstve s rakúskym suverénom.

DUSLO: Furgaláková, Novotná, Kusyová -  Pócsiková 4/3, Königová 4, Némethová 2, Matušincová 1/1, Rácková, Ušiaková 1, Tulipánová 1, A.  Obstová 2, Tisajová 3, Zlatinská 1, Ščípová 1, Takáčová 2, Vargová 1, Špendlová,  Varjássiová 1.

HYPO: Kaiserová 6/3 góly, Wessová 5, Schindlerová 3, Berlini 2, Riesenhulen 2/1, Hlinka 1, Buresová 1.