publikované: 13.06.2017 - 21:56  //  aktualizácia: 14.06.2017 - 11:26  //  zobrazené: 1664

Futbalistom sa nevydaril záver

V predposlednom kole opäť prehra

MFK Šurany – Slovan Duslo Šaľa  2:1 (1:0)
GÓLY: 35. a 46. min. Hrebík – 84. min. Keszely;  R: Patrovič   - 400 divákov; ŽK: Schroner, - F. Prúčny, Ďuriš.

DUSLO: Masár – Tóth (75. Keszely),  Kružlík,  Ďatko,  P. Jurík – Herceg, F. Prúčny (79. Szöcs), Lalák, Ďuriš  -  Vanek (63. Račkovič), M. Kochan. Tréner Milan Mrllák.

V 35. kole treťoligovej súťaže vzhľadom k tomu, že naši futbalisti majú v poslednom kole voľno (poznámka: 19 účastníkov v súťaži) zohrali naši futbalisti dôležitý duel v rámci regionálneho derby v Šuranoch. Oproti domácemu duelu s Novými Zámkami (poznámka: píšeme o ňom nižšie) nastúpili zverenci trénera Milana Mrlláka s niekoľkými zmenami, ale napriek tomu sa šalianskym futbalistom nepodarilo uhrať remizu, ktorá by bola definitívne rozhodla o tom, že nás Šurany už nemôžu v tabuľke predstihnúť.

Z dôvodov dôležitosti stretnutia hrali oba kolektívy najmä v prvom polčase dosť opatrne, domáci mali miernu prevahu a v 35. minúte sa po kombinačnej akcii dostali do vedenia Hrebíkom - 1:0.

Naši futbalisti nedocenili úvod do II. polčasu, keď domáci hneď z prvého útoku pridali opäť Hrebíkom už druhý gól, ktorý ako sa ukázalo, bol pre ďalší priebeh duelu rozhodujúci. Domáci prenechali našim hríčom stred poľa, Šaľa mala miernu prevahu, z ktorej aj dosiahla kontaktný gól striedajúcim Keszelym v 84. minúte, ale na vyrovnanie už sily nezostali a tak sa z troch bodov nakoniec tešili domáci.

V poslednom kole majú šalianski futbalisti voľno a náš priamy sused v tabuľke futbalisti Šurian budú hrať na pôde nového účastníka druhej celoštátnej futbalovej ligy so Spartakom Komárno (poznámka: v 15. kole vyhralo Komárno v Šuranoch 1:4), ktorý bol už štyri kolá pred koncom súťaže istým postupujúcim. Futbalová verejnosť napriek tomu, že sa v tejto súťaži vyskytlo v posledným, piatich kolách viacero "čudných" výsledkov verí, že futbalisti Komárna, ktorí na domácej pôde v priebehu celého ročníka III. futbalovej ligy ročník 2016/2017 neokúsili trpkosť porážky dohrajú súťaž so cťou a rozlúčia sa z vlastným obecenstvom tak, ako sa na postupujúci kolektív patrí.

Z výsledkov 35. kola: ViOn „B“ – Neded 2:2, Horses – Topoľčany 5:0; N. Zámky – Beluša 2:2; Nemšová – Komárno 3:1; Galanta – Púchov 1:2; V. Meder – Veľké Ludince 2:2; H. Nitra – Gabčíkovo 2:0;...

Tabuľka po 35. kole: 1. Komárno 75:31 - 75 bodov; 2. Ledn. Rovne 67:32 - 71 bodov; 3. Púchov 59:27 - 67 bodov; .... 14. Topoľčany 40:53 – 42 bodov; 15. Horná Nitra 45:50 - ŠAĽA 34:41 - 41 bodov; 15. Nové Zámky 47:47 – 37 bodov; 16. Šaľa 36:43 – 41 bodov; 17. Šurany 55:71 - 39 bodov; 18. Veľký Meder 37:79 - 32 bodov; 19. NEDED 37:82 - 24 bodov.

JOZEF SKLENÁR - TASR

+ + + + +

Nečakaná strata chemikov  (7.6.2017)

Slovan Duslo Šaľa – MFK Nové Zámky 0:1 (0:1)

GÓL: 30. Švajda;  R.Gašparovič  – 256 divákov; ŽK: Domasta, Surányi, Kružlík – Korman, Baksics, ČK: 57. min. Korman po druhej ŽK .

DUSLO:  Masár – Domasta,  Kružlík,  Ďatko, D. Szalay (46. Surányi) – Herceg, R. Prúčny (31. Nurediny), Lalák, P. Jurík  -  Vanek (58. Szöcs), M. Kochan. Tréner Milan Mrllák.

MFK: Juhás – Poluch, Ešek, Korman, Petráš – Kráľ (55. Orémusz), Lovska, Matič, Horáček -  Tawanda (76. Gulyás), Švajda (59. Baksics). Tréner Peter Lérant.

Dôležité regionálne derby začali aj s podporou fan klubu lepšie hostia, keď sa predstavil rýchlym prienikom Tawanda a prudkou strelou Švajda.  Na druhej strane spôsobili vzruch príležitosť kapitána Kochana a strelecký pokus  Vaneka. V 18. minúte sa vyznamenal domáci brankár Masár po tvrdej strele Švajdu.  Do vedenia sa dostali hostia po polhodine hry, keď vrtký Tawanda unikol po krídle a jeho center z malého štvorca poslal bez prípravy do siete Švajda – 0:1. Domácu ofenzívu narušilo povinné striedanie zraneného Prúčneho, ktoré však zostalo od hlavného arbitra, ktorý bol najslabším článkom derby  bez potrestania. V ďalšom priebehu najskôr v 35. minúte zaváhal v koncovke domáci Kochan, na druhej strane preveril pozornosť Masára legionár Matič.

Druhé dejstvo začalo pre domácich nepríjemnou predohrou, keď musel odstúpiť pre nevoľnosť opora defenzívy D. Szalay. V 52. minúte boli blízo k vyrovnaniu domáci hráči, keď tvrdú strelu Domastu zblokoval obetavo kapitán Ešek a s dorážkou  Nuredinyho si poradil brankár Juhás. Od 57. minúty hrali domáci presilovku, keď po druhej žltej karte musel pod sprchy D. Korman, čo čiastočne narušilo pohodovú hru hostí.  Snaha domácich o vyrovnanie stroskotávala na dobre organizovanej obrane MFK dirigovanej najmä oporami Ešekom a Juhásom. S pribúdajúcim časom sa aj z verdiktov arbitrov (o. i. v 66. minúte udelil domácim hráčom za jeden priestupok dve žlté karty) sa zvyšovala nervozita domácich, ktorí nedotiahli do finále niektoré dobre rozohrané kombinácie, pričom hostia sa snažili aj v oslabení o rýchle a nebezpečné kontry.  V záverečnom nápore nepriniesli gólový efekt a vyrovnanie ani tvrdé strely Szöcsa a Hercega, ktoré tesne minuli svätyňu Juhása, ani viacero centrov, s ktorými si zasa poradil brankár hostí. Hostia, ktorí prišli k Váhu v regionálnom derby zabodovať si nakoniec odviezli všetky tri a tento výsledok poriadne „zamotal“ poradie v dolnej polovici tabuľky.