publikované: 20.03.2019 - 00:12  //  aktualizácia: 20.03.2019 - 14:43  //  zobrazené: 1463

Futbalisti zle odštartovali odvetu

Futbalisti zle odštartovali

Jesenné postavenie šalianskych futbalistov hovorilo (poznámka: tretie miesto so ziskokm 27 bodov, iba o skóre za druhými Malženicami a o dva body za prvým Púchovom), že sa ešte v jarnej odvete pokúsia zosadiť s vedúcej pozície vedúci Púchov, ale ako ukázali prvé dve kolá jarnej odvety pravdepodobne k tomu nedôjde.

V prvom  dueli s rezervou Trnavy mala šanca v úvode dve dobré príležitosti, ale gólovo sa presadili hostia kapitánom Cyprisom. Niekoľko legionárov v drese Trnavy tvrdili muziku a domáca obrana bez potrestaného Hanzela inkasovala z kopačky Tavaresa v v 53. minúte druhý krát. V záverečnom tlaku sa predsa len diváci gólu dočkali, keď mladý Hudák 6. minút pred koncom znížili na 1:2

III. futbalová liga – 16. kolo:

Slovan Duslo Saľa (3. miesto) – Špartak Trnava „B“ (6. miesto)  1 : 2 (0:1)
Góly: 84. min.  Hudák – 23. min. Ciprys, 53. min. Tavares.

Duslo: Čellár – M. Nagy, Ďatko, Hraňo, Blaho -  Meszlényi, Mpofu, Pecho (54: Th. Hučko), Lovska (73. Hudák)  –Tereščenko, Kingambo Body. Tréner Ladislav Molnár.

Ďalšie stretnutia III. futbalovej ligy: Púchov – Nové Zámky 2:0; Pov. Bystrica – Malženice 0:2; Kalná n/H – Nové Mesto n/V 0:0; Beluša – Gabčíkovo nehrali pre nespôsobilý terén; Trenč. Teplice – Galanta 0:3 kontumačne (domáci nenastúpili); Ledn. Rovne – ViOn „B“ 0:0; Nitra jun. V. Ludince 3:0.,...

Tabuľka III. ligy: 1. Púchov 24:12 – 32 bodov; 2. Malženice 37:18 – 30 bodov; 3. Nitra jun. 31:21 – 29 bodov, 4. Trnava „B“ 39:27 – 28 bodov; 5. ŠAĽA 27:17 – 27 bodov;.....11. Nové Mesto n/V 15:18 – 19 bodov;..... 14. Veľké Ludince 18:27 – 17 bodov; 15. Trenč. Teplice 24:27 – 16 bodov;  16. Nové Zámky 7:62 – 3 body. Poznámka: Trenč. Tepliciam odrátajú 3. body.

Program: sobota 16. 3. 2019 o 15,00 hod.. III. liga: MFK Nové Zámky (16. miesto) - Slovan Duslo Saľa (5. miesto).

+ + +

V druhom zápase cestovali zverenci trénera Molnára na pôdu posledných Nových Zámkov s úmyslo naplno zabodovať, ale nestalo sa. Šaľa síce išla po polhodine do vedenia gólom Pecha, ale v 6ť. Minúte vlastenec Hanzeloa znamenal vyrovnanie. Domáci boli na koni a v 85. minúte sa dostali dokonca do vedenia po prudkej strele Kosztolányiho, ale to už hrala Šaľa oslabená o vylúčeného Mpofu. . Hostia nezložili zbrane a v 90. minúte mladý Hudák dokázal vyrovnať  na 2:2. V nadstavenom čase vyrobila po štandartke chybu hosťujúca defenzíva a domáci Letko strelil prekvapujúco víťazný gól posledného mužstva tabuľky.

III. futbalová liga – 17. kolo:

Nové Zámky - Slovan Duslo Saľa (5. miesto) 3 : 2 (0:1)
Góly: 65. vlastný Hanzel, 84. Kosztoláni, 90 + Letko – 33. Pecho, 90. Hudák.
R: Santa; ŽK: Ešek, P. Horáček, Kosztolányi – Hanzel, Kochan, Mpofu, Pecho; ČK: 77. Mpofu po 2 x ŽK.

Duslo: Čellár – M. Nagy, Ďatko, Hraňo, Blaho -  Meszlényi (83. Hudák) , Mpofu, Pecho, Th. Hučko (65. Tereščenko), Kochan (65. Lovska), Kingambo Body. Tréner Ladislav Molnár.

Ďalšie stretnutia III. futbalovej ligy: N. Mesto - Púchov 2:2;  Kalná n/H - Pov. Bystrica 0:2; Galanta – Malženice 2:1; ViOn „B“ - Beluša 0:0;  Gabčíkovo – Nitra jun. 0:1; Trnava „B“ -  Ledn. Rovne 0:0. V. Ludince mali voľno.

Tabuľka III. ligy: 1. Púchov 24:14 – 30 bodov; 2. Trnava „B“ 39:25 – 29 bodov;  3. Nitra jun. 30:29 – 29 bodov; 4. Beluša 23:12 – 28 bodov;.... 6. ŠAĽA 26:19 – 24 bodov;.....12. Nové Mesto n/V 15:18 – 19 bodov;..... 13.  Veľké Ludince 16:25 – 16 bodov; 14. Galanta  17:27 – 17 bodov;  15. Nové Zámky 10:58 – 6 bodov. Poznámka: Trenčianske . Teplice odstúpili zo súťaže, ich výsledky boli anulované a sú prvým vypadajúcim mužstvom.

Program: sobota 23. 3. 2019 o 15,00 hod.. III. liga: Slovan Duslo Saľa (6. miesto) – Nové Mesto n/V (12. miesto)..