publikované: 18.04.2019 - 08:29  //  aktualizácia: 18.04.2019 - 10:12  //  zobrazené: 1637

Futbalisti zabojovali o tri body

Futbalisti zabojovali o víťazstvo

K dôležitému duelu nastúpili domáci v dosť okyptenej zostave, keď chýbal aj zranený Meszlényi a na lavičke Dusla sa „tiesnili“ až traja hráči do poľa a druhý brankár Krištof, z toho traja hráči  s vekovým priemerom 19 rokov, čo je pri pohľade na niektoré hráčske kádre iných mužstiev dosť málo a hlavne rizikové.  Skúsený celok hostí (poznámka: v jeho drese nastúpilo päť hráčov, čo ešte nedávno obliekali dres „slávnych“ Borčíc) a ďalší dvaja, ktorí si obliekali Žilinský dres odštartoval jar lepšie a do Šali prišiel bodovať.

Domáci kolektív začal lepšie a už v 4. minúte roztlieskala priaznivcov akcia Kochana a jeho center na Bodyho, ktorý hasila obrana hostí v hodine dvanástej sklzom na roh. Hostia hrali dobre v strede poľa,  ale obrana domácich dirigovaná  kapitánom Hanzelom a brankárom Čellárom stála na pevných nohách, keď zmarila dve príležitosti Slávika a Mravca. V 21. minúte stálo pri hosťoch šťastie, keď prudký center Hanzela  Bobot vyrazil a volej Lovsku minul o milimetre odkrytý pravý roh. O pár minút neskôr vyprášil Pecho z 20 metrov rukavice Bobota, ale kontrovali aj hostia, keď ex ligista Gajdošík (poznámka: viac rokov hral aj v Žiline a NItre) v 43. minúte potvrdil, prečo je druhým najlepším strelcom súťaže, keď prenikol obranou a delovkou k žrdi dal vyniknúť Čellárovi.

Po obrátke sa hral opäť svižný futbal. Domáci boli v 49. minúte v šanci po centri Lovsku, ale dobre hrajúci Body hlavou tesne minul. O 5 minút neskôr sa však pri Váhu tešili.  Domáci rozohrali Kochanom lišiacky trestný kop, na ktorý najvyššie vyskočil Nagy a hlavou do ľavého rohu otvoril skóre. Hostia zavelili do útoku, dostali Duslo pod tlak a v priebehu ďalšej štvrťhodiny zahrávali päť rohových kopov, ale vyrovnať im nebolo súdené. Ďatkovci mohli v záverečných minútach poistiť výsledok, keď v 78. minúte striedajúci Tereschenko vysunul Lovsku, ale mikro súboj vyhral  brankár Bobot. Šaľania, ktorí vyhrali v 6. kole v Považskej Bystrici 0:1 (poznámka: oproti tomuto duelu v porovnaní so súčasným bolo v zostave Dusla 6 zmien + zmena na trénerskom poste) nakoniec dosiahli po bojovnom výkone  rovnaké víťazstvo aj doma, ale  treba poznamenať, že proti kvalitnému súperovi.

Slovan Duslo Šaľa – MŠK  Považská Bystrica 1:0 (0:0)

GÓL:  54. min. Nagy. R. Drobec – 200 divákov; ŽK: Kingambo Body – M. Zavadzan.
DUSLO: Čellár – M. Nagy, Hrano, Hanzel, Blaho – Pecho, Mpofu, Lovska (87. Th. Hučko), M. Kochan (84. Kele) - Kingambo Body, Hudák (63. Tereschenko). Tréner Marián Ďatko.

Ďalšie stretnutia III. futbalovej ligy: Kalná n/O - Beluša 0:1;  N. Mesto – Nitra „B“ 0:2; Púchov – L. Rovne 2:0, Gabčíkovo   – V. Ludince 3:0;  ViOn „B“ - Galanta 2:0; Trnava „B“ -  Malženice 2:0;  N. Zámky mali voľno.

Tabuľka III. ligy: 1. Beluša  35:15 – 43 bodov; 2. Púchov 34:18 – 40 bodov; 3. Nitra „B“ 49:22 – 39 bodov;.... 6. ŠAĽA 34:23 – 31 bodov; ,,, 13. V. Ludince 17:32 – 17 bodov; 14. Galanta  20:33 – 16 bodov;  15. Nové Zámky 13:67 – 7 bodov. Poznámka: Trenčianske Teplice odstúpili zo súťaže, ich výsledky boli anulované a sú prvým vypadnutým mužstvom.

PROGRAM: nedeľa  21. 4. 2019 o 16,00 hod.. MFK Beluša (1. miesto)  - Slovan Duslo Saľa (6. miesto)..