publikované: 06.05.2022 - 23:29  //  aktualizácia: 07.05.2022 - 00:22  //  zobrazené: 798

Futbalisti v derby vyučovali

Gólostroj chemikov pri Váhu
Duslo Šaľa – ViOn /Vráble „B“ 7:0 (4:0).

R: Trnka – 105 divákov; ŽK: Petrík.
GÓLY: M. Kochan 4 (3., 18., 65., 67.), 7. Hlavatovič, 36. Remeň, 89. Vantruba.

DUSLO: Milošovič (63. T. Krištof) – Kotlár, Remeň, M. Michalík, Valentín (60. Morvay) - Hlavatovič (67. J. Krištof),  Oravec (56. Th. Hučko), Rogério, Krivošík -  M. Kochan (71. Burian),  T. Vantruba. Tréner Andrej Štellár.

VION „B“ - VRÁBLE: Švec – Haspra, Dzurek, Balko, Zrubec – Petrík, Hamar (63. Švajlen), Pekár, Sperka – Čaládi (46. Pištek), Kováč. Tréner Jozef  Kollárik.

Domáci a to nielen podľa postavenia v tabuľke boli favoritom, čo aj od úvodného hvizdu arbitrov krajského derby, ktoré sa hralo už v piatok herne potvrdzovali. Napriek tomu, že im chýbal jeden z najlepších hráčov Borovský a legionár Rogério dostal šancu od začiatku mali raketový nástup, keď  práve po technickom kúsku tohto hráča a jeho presnom centri M. Kochan už v 3. minúte hlavou otvoril skóre. O štyri minúty neskôr najlepší strelec Dusla Hlavatovič pridal prudko strelou pod brvno druhý gól a v 18. minúte už viedli chemici rozdielom triedy. Po kombinácii Kotlára s Rogériom strelecky disponovaný M. Kochan zvýšil po zemi na 3:0. O dve minúty neskôr iba bravúrny zákrok Šveca s pomocou žrde zabránil ďalšiemu gólu po strele Rogéria, ale v 36. minúte sa domáci predsa dočkali, keď anglická hlavička kapitána Remeňa skončila v pravej šibenici hosťujúcej svätyne – 4:0.

Hostia, ktorí prišli bez posíl a s dosť chudobnou lavičkou sa snažili po obrátke aspoň o korigovanie výsledku, ale domáci brankári mali trochu roboty iba so streleckými pokusmi  Kováča a Hamara a udržali si tak čisté konto. Na druhej strane bol pri streleckej chuti strelecky disponovaný Matúš Kochan, ktorý vsietil po hodine hry ďalšie dva góly po kombinačných akciách (poznámka: jeden gól dal aj na jeseň vo Vrábľoch pri výhre Dusla 0:5) a na ukazovateli skóre svietil poltucet a to ešte brankár Švec predtým zneškodnil tutovky Vantrubu a Oravca. Domáci tréner Štellár dal po obrátke možnosť zahrať si aj širšej lavičke a chemici hrali s chuťou až do konca. Odmenou útočnej aktivite bol siedmy gól Vantrubu v závere, keď po prieniku preloboval vybiehajúceho brankára Šveca a dal bodku za na góly bohatým krajským derby. Poznámka jedného z verných priaznivcov po záverečnom hvizde , „že Šaľa by mala hrávať v súťaži iba s Levicami (výhry 5:0 a 0:4) a ViOnom „B“/Vráble (výhry 0:5 a 7:0)“  bola dosť zaujímavá.
+ + +

Ďalšie výsledky 26. kola: Nitra - Galanta 2:3; Považská Bystrica - Malženice 1:2; Beluša - Lednické Rovne 2:0; Myjava - Kalná n/H 2:0; Častkovce - Levice 1:1; Nové Mesto n/V - Imeľ 1:1; Partizánske - Veľké Ludince 0:1; Marcelová - Nové Zámky 2:0;                                                                                                                                               + + +

Tabuľka III. futbalovej TIPOS ligy: 1.  Považská Bystrica 62:18 – 66 bodov; 2. Myjava 48:19 – 58 bodov; 3. Beluša 47:20 – 57 bodov; 4. ŠAĽA 56:25 – 49 bodov; 5. Kalná n/H  35:33 – 44 bodov; 6. Malženice 46:29 – 41 bodov;  7. Galanta  37:35 – 39 bodov; 8. Nové Mesto n/V 34:29 - 34 bodov; 9. Imeľ 30:37 - 34 bodov; 10. Častkovce 41:33 – 32 bodov;  11. Marcelová 12. Veľké Ludince 37:38 - 32 bodov; 13. Nové Zámky 33:40 – 31 bodov; 14. FC Nitra 35:52 – 25 bodov; 15. Lednické Rovne 17:36 – 24 bodov; 16. ViOn „B“ 27:66 – 22 bodov; 17. Partizánske 25:54 – 19 bodov; 18. Levice 19:67 – 16  bodov.