publikované: 19.06.2018 - 11:18  //  aktualizácia: 22.06.2018 - 11:04  //  zobrazené: 1858

Futbalisti sú naďalej v tretej lige

Futbalisti potrvdili treťoligovú príslušnosť

Záverečné kolá tretej futbalovej ligy ročník 2017/2018 tak ako sa dalo čakať priniesli nielen zaujímavé súboje, ale aj dosť „prekvapujúcich“ výsledkov, ktoré v niektorých prípadoch až hraničili s regulérnosťou súťaže (poznámka: k hodnoteniu majstrovského ročníka a k účinkovaniu našich futbalistov sa vrátime...),  ale v konečnom meradle sa naši futbalisti do „spoločnosti“ kolektívov, ktoré budú minimálne rok pôsobiť v štvrtej lige nedostali.

(viac foto v galérii)

+ V 33. kole hostili naši futbalisti na domácej pôde svojho suseda v tabuľke kolektív Gabčíkova, v ktorom sa hralo doslova o šesť bodov. Napriek tomu,, že naši futbalisti prehrávali v dôležitom dueli od 12. minúty, keď sa hostia dostali do vedenia po presnom zásahu Tótha zo situácie zaváňajúcej postravením hry a ešte v priebehu prvého dejstva prišli o Plešivku a Lovsku, ktorí museli po nešetrných zákrokoch hosťujúcich hráčov (poznámka: bez potrestania arbitrov !!!) opustiť hraciu plochu. Po obrátke  však Šaľa nielenže otočila priebeh hry, aleaj vývoj skóre. Najskôr najlepší strelec Dusla v jarnej časti Kingsley vyrovnal v 70. minúte na 1:1 a o šesť minút neskôr Filip Prúčny z nariadenej jedenástky strelil rozhodujúci a víťazný gól , znamenajúci nielen troj bodový zisk, ale aj zabezpečenioe príslušnosti chcemikov v 3. lige aj pre ďalší ročník.

+ V poslednom 34. kole cestovali futbalisti Dusla do Ledníckých Rovní, ktoré boli dve tretiny súťaže  v najlepšej trojici, ale tiež niekoľko „čudných“ výsledkov ich posunulo nižšie v tabuľke. Po dlhodobo zranených oporách (kapitán Kochan a stopper Ďatko) necestovali k súperovi ani čerstvý „maród“  Plešivka, chýbali aj Sekulič, Kingsley, Ninkovič, Surányi,... a tak si zahrala šalianska „omladina“, ktorá v jarnej odvete obliekala síce treťoligový dres, ale v dorasteneckom mužstve.  V samotnom dueli vydržala hrať šalianska mládež  (nemenej než 5 hráčov štartuje  a štartovalo v dorasteneckom mužstve) hrať vyrovnanú partiu a držala nerozhodný výsledok  až do 52. minúty, keď zaznamenal vedúci gól domácich T. Púček (poznámka: predtým viac krát úspešne zasiahol mladý brankár Dusla Krištof). V záverečnej štvrť hodine pridali sklári ešte dva góly a rozhodli o svojom víťazstve v pomere 3:0, ktoré bolo zaslúžené..

Základná štatistika posledných dvoch kôl 3. futbalovej ligy:

III. futbalová liga -  34. kolo: FK Crystal Lednické Rovne – (4. miesto) -  Slovan Duslo Šaľa (11. miesto)  3 : 0 (0:0)

GÓLY: 51. T. Púček, 78. Buček, 81. Chmelík. R: Pecek – 144 divákov; ŽK: Kollár – Jurík, Kudry.

DUSLO: Krištof -  Hraňo, Jurík, Petráš, Lovska -  R. Tóth, Tubonemi (81. Sedmák),  F. Prúčny,  Galbavý  -  Melichar, Kudry (84. Morvay). .  Tréner Peter Zelenský.

Ďalšie výsledky 34. kola: V. Ludince - Nemšová 1:0;  Beluša – Dubnica 0:2,  Púchov - Prievidza 6:2;  Bánovce n/B – Topoľčany  4:1;  Nové Zámky - Borčice 2:1; Trnava „B“ - DAC „B“ 1:1; ViON „B“ -  Nitra „B“ 3:1;Gabčíkovo -  Galanta  4:0.

Tabuľka III. ligy: 1. Dubnica 83:10 – 86 bodov; 2. Borčice 78:35 – 71 bodov;  3. Nové Zámky 58:31 – 71 bodov; 4. Ledn. Rovne 61:33 – 66 bodov; .....  8. Trnava „B“  59:46 – 50 bodov;........ 10. Nitra „B“  57:47 – 48 bodov; 11. V. Ludince 50:57 – 47 bodov; 12. Gabčíkovo 55:47 – 46 bodov;  13. ŠAĽA 49:65 – 45 bodov; 14.  Nemšová 46:59 – 42 bodov;  15. Beluša 50:62 – 38 bodov;  16. Prievidza 36:75 – 25 bodov; 17. Bánovce n/B 23:90 – 20 bodov; 16. Topoľčany  25:128 – 17 bodov.

+ + +

III. futbalová liga - 33. kolo: Slovan Duslo Šaľa (12. miesto) -  ŠK Gabčíkovo (11. miesto) 2:1 (0:1)

GÓLY: 70. Kingsley, 76. F. Prúčny (11 m) - 12. Tóth;   R: Sárai – 138 divákov; ŽK: F. Prúčny – Tóth, Izsmán, Huszár.

DUSLO: Porubský - Sekulič, Plešivka (15. Hraňo), Jurík, Petráš – Lovska (42. R. Tóth), Tubonemi,  F. Prúčny,  Ninkovič  -  Kingsley, Galbavý.  Tréner Peter Zelenský.

Ďalšie výsledky: Nemšová - Beluša 3:1,  Prievidza – V. Ludince 0:1; Dubnica – Bánovce n/B  6:0;  Borčice – Púchov 1:1;  Topoľčany - L. Rovne 0:6; DAC „B“ -  N. Zámky 2:1;  Nitra „B“ - Trnava  „B“ 2:1;  Galanta – ViOn „B“ 5:0;

Tabuľka III. ligy: 1. Dubnica 81:10 – 83 bodov; 2. Borčice 77:33 – 71 bodov; 3. Nové Zámky 56:30 – 68 bodov;.... 8. ViOn „B“ 57:52 – 49 bodov;........ 10. Púchov 62:47 – 45 bodov; 11. ŠAĽA 49:62 – 45 bodov;   12. V. Ludince 49:57 – 44 bodov;  13. Gabčíkovo 51:47 – 43 bodov; 14. Nemšová 46:58 – 42 bodov;  15. Beluša 50:60 – 38 bodov;  16. Prievidza 34:69 – 25 bodov; 17. Bánovce n/B 19:89 – 17 bodov; 16. Topoľčany  24:124 – 17 bodov.