publikované: 31.08.2023 - 07:26  //  aktualizácia: 31.08.2023 - 07:46  //  zobrazené: 566

Futbalisti si udržali vedúce postavenie.

Slovan Duslo Šaľa – FK Podkonice  4:1 (2:1).

GÓLY: 15. Hudák, 41. Th. Hučko, 55. Orság, 89. Kotlár – 26. I. Očenáš.

R: Cvengroš – 135 divákov; ŽK: Rogério, P. Krivošík, Kotlár – I. Očenáš, Turňa, Mihálik.

DUSLO: Laky – Kotlár, Delov, Orság, P. Krivošík -  J. Krištof (78. min. Hubinák), Kukučka (62. min. Turňa),  Rogério,  M. Kochan, -  Th. Hučko (72. min. Asukwo),  Hudák. Tréner Marián Šarmír.

Chemici mali hosťom, čo odplácať, nakoľko v minulom ročníku po prehrách 0:2 v Šali a 4:1 u súpera nezískali s Podkonicami ani bod. Reprezentantovi  zaručene ligovej obce s najmenším počtom necelých 900 obyvateľov, ktorý skončil v minulom ročníku v hornej polovičke tabuľky tento ročník neodštartoval dobre, keď sa ešte netešil z plného bodového  zisku. Aj pri Váhu ťahal v zápase za kratší koniec.

Už v úvode zápasu preverili kvality najmladšieho hráča na hracej ploche Haviara (r. 2005) strelami Krištof s Th. Hučkom, hostia po štandartke pohrozili hlavičkou kapitána Turňu. Do vedenia išlo po 15. minútach Duslo, keď strelec Hudák nekompromisne premenil vtipnú prihrávku Kochana.  Hosťom sa síce po trestnom kope ex ligistu Mózera (najvyššou slovenskou ligovou súťažou prešli aj Turňa s Mihálikom) a umiestnenej hlavičke Očenáša podarilo v 26. minúte vyrovnať na 1:1. Zverenci trénera Šarmíra  mali však aj ďalšie príležitosti na skórovanie (Kukučka s Krivošíkom), ale presadil sa až v 41. minúte Th. Hučko, keď jeho delovka z trestného kopu z dobrých 30 metrov zakotvila v ľavej šibenici svätyne hostí (2:1) a Šaľa išla do kabín na prestávku s gólovým náskokom.

Aj v druhom dejstve v úmornej horúčave malo navrch Duslo, ktoré nechcelo stratiť vedúce postavenie v tabuľke a po rohovom kope v 55. minúte pridal  hlavou stredný obranca Orság tretí gól.  Duel mohol ešte zdramatizovať o 10 minút neskôr hosťujúci Kostúr, ale z malého vápna prestrelil.  Do streleckej listiny sa mohli zapísať taktiež domáci Kochan s Hudákom, ale aj hosťujúci Melich, brankár chemikov Laky bol proti. V závere duelu sa však opäť tešili domáci priaznivci. V 89. minúte Rogério najskôr nastrelil z trestného kopu brvno, ale obranca Kotlár  prestrelil v skrumáži všetko, čo mu stálo v ceste  a zakončil gólový účet výborného stretnutia.

+ + +

Ďalšie výsledky 4. kola: Lehota p/Vt. – Častkovce 3:0;  Galanta  - Sereď 0:0; Dubnica – Beluša 0:2; Malacky – Martin 5:0; Bánová  - Academy Banská Bystrica 0:1;  Rača – Nové Mesto n/V 5:1;  Zvolen  - V. Ludince 3:2;                    Dohrávky: Podkonice -  Academy Banská Bystrica 3:3;  V. Ludince – Bánová 4:0; Sereď – Zvolen 0:0.

Tabuľka po 4. kole:  1. ŠAĽA 10:4 – 10 bodov; 2. Lehota p/Vt. 7:2 – 10 bodov; 3. Zvolen 7:4 – 10 bodov; 4. Rača 7:2  – 7 bodov;  5. Galanta 5:2 – 7 bodov;  6. Hamšík Academy Banská Bystrica 7:5 – 7 bodov;  7. Malacky 9:5 – 6 bodov; 8. Sereď 4:2 – 6 bodov;  9. Martin 8:9  - 6 bodov;  10. Bánová 3:7 – 4 body; 11. Veľké Ludince 8:7 – 3 body; 12. Beluša 4:4 – 3 body; 13. Nové Mesto  n/V 3:8 – 3 body; 14. Častkovce 3:7 – 2 body; 15. Podkonice 7:15 – 2 body; 16. Dubnica 2:11 ( - 3 body).

poznámka: ŠTK SFZ odobrala Dubnici tri body (za neuhradenie mesačnej faktúry).