publikované: 19.06.2022 - 06:52  //  aktualizácia: 19.06.2022 - 13:58  //  zobrazené: 1710

Futbalisti sa lúčili, ale aj oslavovali

V Šali sa lúčili, ale aj oslavovali.

V poslednom domácom majstrovskom dueli futbalového klubu Slovan Duslo Šaľa v 3. futbalovej lige – skupina západ, v ktorom hostili nováčika súťaže Tempo Partizánske bolo veselo pred, cez, ale aj po jeho ukončení.
                                                                                                                                                                                                                        Tesne pred začiatkom majstrovského zápasu sa  zástupcovia Západoslovenského futbalového zväzu:  predseda komisie rozhodcov  Alena Žáčiková – Jančoková, predseda úseku delegátov Rastislav Kubica, podpredseda Ján Franek v spolupráci s domácim Vedením FK Duslo na čele s Mariánom Krištofom rozlúčilo s delegátom duelu Pavlom Krnáčom (nar. 7. 10.1950)  ktorý po viac ako 40. ročnom pôsobení na krajskej futbalovej scéne odchádza do futbalového dôchodku.
Bývalý aktívny futbalista Pavel  Krnáč pôsobil v drese Horných Salíb (poznámka: so spoluhráčmi Jozefom Szalayom, Gabrielom Renczésom, Alexandrom Lovasom – neskôr hájili aj farby šalianskeho Dusla, dokázali vybojovať pre jednu z najväčších obcí okresu Galanta štvrtú ligu) do roku l981, kedy pre zranenie zavesil kopačky na klinec a začal brázdiť krajské futbalové trávniky s píšťalkou ako rozhodca.

Po sedem ročnom pôsobení medzi arbitrami (poznámka: v ročníku l986 – 87 aj v I. SNFL)  „posilňuje“ až doteraz rady delegátov – inštruktorov v ZsFZ, ale sedem rokov (2006 – 2013) pôsobí ako delegát taktiež v Slovenskom futbalovom zväze. Vysokoškolský absolvent (SVŠT Bratislava) Pavel Krnáč je počas tohto obdobia aktívny aj na funkcionárskom poli (poznámka: 3 roky bol členom KR SFZ, 29 rokov bol členom  Predsedníctva ZsFZ, 8 rokov v KR ZsFZ a 6 rokov aj ako predseda a podpredseda rady Oblastného futbalového zväzu v Galante.

Ocenenia zástupcov ZsFZ, ako aj ďalších hostí minulý víkend v Šali boli mini odmenou a poďakovaním Pavlovi Krnáčovi za jeho doterajšie aktivity a pomoc  v regionálnom a slovenskom futbalovom hnutí. K poďakovaniu sa pripájajú tiež futbalové kluby a priaznivci koženej lopty zo súčasného šalianskeho regiónu. Paľko drž sa v dobrom zdraví a futbalovej pohode.

JOZEF SKLENÁR                    + + +

Odmenili víťazné kolektívy

Misia funkcionárov Západoslovenského futbalového zväzu však ešte v Šali nebola ukončená, nakoľko na sekretára Zs futbalového zväzu Ľubomíra Zábojníka spolu so šéfom šalianskeho futbalového klubu Mariánom Krištofom a ďalších hostí čakala  cez polčasovú prestávku majstrovského duelu ďalšia milá povinnosť. Dekorovali totiž pohárom a medailami futbalové nádeje FK Slovan Šaľa v mužstvách U - 10 a U – 13, ktoré sa stali v ročníku 2021/2022 víťazmi majstrovských súťaži. O tento úspech šalianskej futbalovej mlade sa v jednotlivých mužstvách zaslúžili:
                                                                                                            FK Slovan Duslo Šaľa - mužstvo U 10:  Emil Bartovič, Ivona Holáseková, Michal Kováčik, Laura Ivánová, Maxim Mitrík, Adam Oláh, Oliver Polubjak, Leonard Rimovský, Nino Pintér, Martin Slamka, Kristián Szarka, Martin Turian, Viktor Szarka a Sven Varga. Vedúca mužstva Miriam Ivánová, asistent trénera Zoltán Balogh, tréner Pavol Šuták.

FK Slovan Duslo Šaľa - mužstvo U 13:  Jakub Vágo, Víťazoslav Kostka, Richard Švéda, Dario Pacher, Oliver Drančák, Pamela Tanková, Andrej Klinka, Viktor Borsányi, Ninka Mešťánková, Lukáš Takács, Matúš Holbík a Dominik Bárta. Tréner Štefan Bertič, vedúci mužstva Ladislav Takács.

Všetkým úspešným Šalianskym reprezentantom a realizačným kolektívom  blahoželáme k peknému úspechu a šalianska futbalová verejnosť verí, že s viacerými z ocenených sa v budúcich rokoch opäť stretneme pri úspechoch nášho futbalu vo vyšších vekových kategóriách.

+ + +

Duslo opäť s gólovým prídelom

Šalianska futbalová verejnosť nakoniec odchádzala zo štadióna na výsosť spokojná nakoľko k slávnostnej  atmosfére futbalového popoludnie  prispeli aj  obaja aktéri majstrovského futbalového duelu: Šaľa – Partizánske (6:1) sedem gólovou futbalovou pochúťkou, ktorá dala bodku za pekným futbalovým popoludním  zo štadióna Dusla Šaľa.

Slovan Duslo Šaľa – Tempo Partizánske 6:1 (1:1).

R: Fehér – 118 divákov; ŽK: Zentko.
GÓLY: 45. min.,  61. min. a 84. min. T. Vantruba, 59. min. Kotlár, 67. min. T. Kochan,  82. min. Hlavatovič – 15. min. Olach.

DUSLO: T. Krištof   – Borovský, Remeň, Hlavna, Morvay (68. Valentín) -  Kotlár (72. Th. Hučko),  Rogerio (63. Prágai),   Hlavatovič,  Oravec (81. Takács), - M. Kochan (59. Burian),  T. Vantruba.  Tréner Andrej Štellár.

TEMPO: Gašparík –  Zentko, Nový, Křapka, Beňuška -  Januška, Karásek (70. M. Košík), Olach,  T, Obert (46. P. Košík), - Greguška, Repa (46. Svitok) .
Chemici s druhou najlepšou ofenzívou, keď už majú na svojom konte nastrieľaných 76 gólov opäť nadeľovali, ale úvod bol dosť šokujúci. Aj keď už v 9. minúte „spálil“ jeden z najlepších domácich hráčov T. Kochan tutovku, do vedenia išli hostia, keď  „nožničky“ Olacha  skončili po štvrťhodine pri ľavej žrdi 0:1 a ďalšiu šancu Beňušku  zneškodnil bravúrne T. Krištof . Duslo malo síce v prvom polčase prevahu, ale proti disciplinovanej defenzíve hostí, za ktorou stál výborný Gašparík, ktorý zneškodnil gólové príležitosti T. Vantrubu, Oravca a Rogéria, strely T. Kochana a Kotlára minuli o milimetre cieľ. Šaliansky strelecký poltucet odklial v závere polčasu najlepší strelec chemikov T. Vantruba, keď jeho prudký halfvolej po rohu rozvlnil sieť. Vyrovnávajúci gól do kabíny hostí roz smutnel a bol pre ďalší vývoj duelu rozhodujúci.

Od úvodných minút  druhého dejstva bolo jasné, že Šaľa ide jednoznačne za ďalším víťazstvom, keď dostala súpera pod tlak a po hodine už viedla o dva góly. Najskôr v 59.  minúte strela Kotlára „prepálila“ rukavice brankára Gašparíka a o dve minúty neskôr  sa po prieniku presadil strelecky disponovaný T. Vantruba. Hostí dva rýchle góly „položili“ a bolo otázkou času, kedy pribudnú do sieti najlepšieho hráča hostí brankára Gašparíka ďalšie gólové zápisy. V 67. minúte sa po sóle presadil ďalší domáci strelec T. Kochan (4:1)  a tvrdú strelu Hlavatoviča zastavilo brvno. Ďalšie góly pribudli v závere zápasu, keď najskôr v 82. minúte pridal Hlavatovič  piaty gól a gólový účet zápasu zakončil  o dve minúty neskôr Vantruba svojim tretím gólom a tak potvrdil úspešnú šaliansku výhernú sériu.

Šaliansky divák nakoniec odchádzal zo štadióna na výsosť spokojný nakoľko slávnostné futbalové popoludnie (poznámka: pred zápasom sa rozlúčili zástupcovia Zs FZ:  predseda KR Alena Žáčiková – Jančoková, predseda úsek delegátov Rastislav Kubica a podpredseda Ján Franek, ako aj  domáce Vedenie s delegátom duelu Pavlom Krnáčom, ktorý po viac ako 35 rokoch pôsobenia na krajskej futbalovej scéne odchádza do futbalového dôchodku a cez prestávku prevzali domáce futbalové nádeje v mužstvách U 10 a U 13 z rúk sekretára Zs FZ Ľubomíra Zábojníka a prezidenta FK Duslo Šaľa Mariána Krištofa medaile a poháre za prvenstvá v majstrovských súťažiach), zakončili oba kolektívy sedem gólovou futbalovou pochúťkou.