publikované: 10.05.2019 - 08:28  //  aktualizácia: 11.05.2019 - 07:28  //  zobrazené: 1459

Futbalisti prerušili bodovanú sériu

Futbalisti mohli zabodovať

Ďalší anglický týždeň majú za sebou šalianski treťoligoví futbalisti, keď od minulého víkendu odohrali dva majstrovské súboje, obe na ihriskách svojich súperov, v ktorých prehrali rovnakým výsledkom 2:1, pričom v oboch dueloch s prvoligovými rezervami zohrali rovnocennú partiu.

+ + +

V strede týždňa sa predohralo 30. kolo, v ktorom sme cestovali na pôdu zlato moraveckej rezervy (fúzia s Vráblami). Ak by boli šalianski futbalisti v 15. kole jesennej časti  3. ligy vyhrali doma s ViOnom „B“ boli by zimovali s jedno bodovým náskokom na čele tabuľky. Prehra 1:2 však odsunula v tom čase ešte zverencov trénera Ladislava Molnára pred jarnou odvetou na tretie miesto, za vedúci Púchov a Malženice.  Nevydarila sa nám však ani odveta, keď sa o výsledku duelu rozhodlo už v prvom polčase. Do vedenia išiel ViOn „B“ v 17. minúte Londákom, no o päť minút neskôr bolo už vyrovnané. Strelecky sa opäť presadil Nagy (poznámka: bol to už jeho štvrtý gól v rade). Domáci, ktorí hrajú v jarnej odvete o niečo slabšie (pred dvomi týždňami prehrali doma 1:2 s Gabčíkovom a v Považskej Bystrici dokonca  6:1) predsa len naplno zabodovali, keď ich v 38. minúte zachránil víťazným gólom brazílsky legionár  Douglas da Silva Silveira.

FC ViOn „B“ - Slovan Duslo Šaľa  2:1 (2:1)

GÓLY:  17. min. Londák, 38. min. Da Silveira – 22. min. M. Nagy;  R. Bezák  – 270 divákov. ŽK: Dzurek, Krkoška – Hrano, Body, Tereschenko.

DUSLO: Čellár –  M. Nagy, Hrano, Hanzel, Blaho – Meszlényi (61. Th. Hučko),  Kochan (69. Tereschenko), Pecho (83. Hudák),  Lovska (75.Kele), Mpofu  - Kingambo Body. Tréner Marián Ďatko.

Ďalšie výsledky 30. kola: V. Ludince – Beluša 1 3; N. Zámky – Kalná n/H 0:3: Galanta – Nitra „B“ 1:3,   Gabčíkovo – L. Rovne  4:1;  P.  Bystrica – N. Mesto n/V  0:2; Trnava  „B“ - Púchov 0:0; Gabčíkovo – L. Rovne 4:1.  Malženice mali voľno   Predohrávka 25. kola: Nové Mesto n/V – V. Ludince 0:2.

Tabuľka III. ligy: 1. Beluša 39:18 – 48 bodov; 2. Nitra „B“ 45:26 – 46 bodov; 3. Malženice 53:22 – 45 bodov;  4.  Púchov 36:19 – 45 bodov; ... 6. ŠAĽA 39:30 – 33 bodov;.... 13. Nové Mesto n/V   18:31 – 23 bodov; 14. Galanta 21:37 – 17 bodov; 15. Nové Zámky 14:76 – 10 bodov. Trenč. Teplice  odstúpili zo súťaže.

PROGRAM: sobota 11.. mája 2019 , FK  Slovan Duslo Šaľa má voľno (odstúpené Trenčianske Teplice)..

+ + +

V 23. kole cestovali zverenci trénera Mariána Ďatka do Nitry, s ktorou sme v jesennej časti súťaže na domácej pôde remizovali 1:1. Aj keď mali domáci „mladíci"  viac z hry (poznámka: Guláš nastrelil brvno) do vedenia išli naši chlapci, keď  vedúci gól zaznamenal čerstvý mladoženáč Márk Nagy. Domácich gól trochu zaskočil, keď až do 63. minúty prehrávali. Vtedy  20. ročný  hráč rezervy Vrábel po skrumáži vyrovnal 1:1. O päť minút neskôr po prihrávke Guláša pridal svoj druhý gól a dostal nitriansku rezervu do vedenia. Tesne pred koncom mal na kopačke vyrovnanie Matúš Kochan, ale brankár Šipoš, kapitán mužstva zachránil pred deľbou bodov. Šaľa po sérii štyroch bodovaných zápasov vyšla tento krát bodovo naprázdno.

FC Nitra „B“ - Slovan Duslo Šaľa 2:1 (0:1)
GÓLY:  62. min.  a 68. min. Vrábel – 15. min. M. Nagy;  R. Krivošík – 20 divákov !!! Bez ŽK a ČK.

DUSLO: Čellár –  M. Nagy (88. Pecho), Hrano, Hanzel, Blaho – Meszlényi  (77. Tereschenko), 82. Kele (64.Lovska), Mpofu, Hudák (58. Th. Hučko), M. Kochan - Kingambo Body. Tréner Marián Ďatko.

Ďalšie výsledky 23. kola: V. Ludince - Nové Zámky 4:0; Galanta – N. Mesto n/V odohrajú  15.5; Gabčíkovo -  Trnava „B“ odohrajú 22.5.; Beluša - Ledn. Rovne 0:0; P.  Bystrica – ViOn „B“ 6:1; Púchov mal voľno;   Malženice - Kalná n/H 2:1; Predohrávka 25. kola: Nové Mesto n/V – V. Ludince 0:2; predohrávka 30. kola: Nové Zámky – Kalná n/H 0:3.

Tabuľka III. ligy: 1. Malženice 53:22 – 45 bodov;  2. Beluša 36:17 – 45 bodov; 3. Púchov 36:19 – 44 bodov; 4. Nitra „B“ 42:25 - 43 bodov;... 6. ŠAĽA 38:28 – 33 bodov;.... 13. Nové Mesto n/V   16:29 – 20 bodov; 14. Galanta 20:34 – 17 bodov; 15. Nové Zámky 14:73 – 10 bodov. Trenč. Teplice  odstúpili zo súťaže.

PROGRAM: streda 8. 5. 2019 o 17.00 hod. ViOn Zl. Moravce „B“  - Slovan Duslo Šaľa.