publikované: 10.06.2022 - 12:07  //  aktualizácia: 11.06.2022 - 07:49  //  zobrazené: 998

Futbalisti na víťaznej vlne

Tretia futbalová liga ročník 2021/2022 už finišuje a je veľmi dobré pre šaliansky futbal, že v roku reorganizácie majstrovských súťaží sú naši futbalisti na tabuľkovej pozícii, ktorá hovorí o tom, že v novom ročníku 2022/2023 bude Šaľa dozaista štartovať v jednej z dvoch celoslovenských tretích líg (poznámka: o zložení III. ligy skupina západ, kde bude Šaľa hrať  Vás budeme priebežne informovať). K tejto už zaručenej informácii pomohli aj posledné dva majstrovské súťažné duely, ktoré naši futbalisti vyhrali a vzdialili sa od súperov, ktorí boli po 30. kole v tesnom bodovom odstupe od našich futbalistov. V posledných dvoch kolách tretej futbalovej ligy (doma Partizánske, vonku Beluša) stačí zverencom získať bod, ktorý by im zaručil celkové štvrté miesto v tabuľke.

+ + +

Derby jednoznačne pre chemikov

Slovan Duslo Šaľa – FKM Nové Zámky 5:0 (2:0).
R: Ježík – 115 divákov; ŽK: Hlavatovič – Varga.
GÓLY:  21. min. Prágai, 28. min. Hlavatovič, 52 Oravec, 71. min. T. Vantruba, 90. min. Remeň (11 m).

DUSLO: Milošovič  – Borovský (70. Valentín), Remeň, Hlavna, Kotlár -  Rogério,  Hlavatovič (88. Takács), Oravec (74. Morvay), Prágai - M. Kochan (59. Burian),  T. Vantruba (78. Th. Hučko). Tréner Andrej Štellár.

MFK: Nevolný (68. Solár) – Varga, Petráš, Palacka (80. Turan), I. Obert – Bárta, Kucharovič (56. Švajda), Sanusi, Gažo (46. Haulík) – Homola (61. Šarfický), Németh. Tréner Marián Suttö.

V predohrávke 34. kola v strede týždňa oba kolektívy naplno bodovali a tak sa so záujmom očakávalo, kto sa bude tešiť po  skončení krajského derby, ktoré začalo z ostra. Už v 5. minúte sa vyznamenal po tvrdej strele Prágaia brankár Nevolný, hostia okamžite kontrovali legionárom Sanusim, ale Milošovič bravúrne zachránil. Duslo, ktoré  už môže kalkulovať so štartom vo „vynovenej“ tretej lige do polhodiny dva razy uderilo, keď najskôr po akcii Kochana s Vantrubom delovka Prágaia znamenala v 21. minúte vedúci gól, o sedem minút neskôr práve strelec vedúceho gólu „nabil“ Hlavatovičovi a ten strelou pod brvno pridal druhý gól - 2:0. Ešte pred prestávkou zaujali nebezpečné akcie Kotlára a Rogéria, ako aj strelecký pokus  najlepšieho hráča hostí Sanusiho, ale skóre sa nemenilo.

Po zmene strán už chemici úplne ovládli hru a keď Oravec v 52. minúte po štandartke „vymietol šibenicu“ hosťujúcej bránky (3:0) bolo jasné, že body zostanú pri Váhu. Hosťom sa v 68. minúte nezavinene zranil dobre chytajúci brankár Nevolný a striedajúci Solár nemal žiadnu šancu o tri minúty neskôr po tvrdej strele Vantrubu z ôsmych metrov pod brvno. V 75. minúte mu ešte pomohla spojnica žrdí po strele Prágaia  spoza pokutového územia, ale v závere ešte raz inkasoval.  Prienik striedajúceho Hučka zastavila hosťujúca defenzíva zbytočným faulom v pokutovom území a kapitán Remeň bezpečne premenil nariadenú jedenástku v piaty gól domácich.

+  z futbalovej kroniky - jeseň 2021: Nové Zámky – Duslo Šaľa 1:1 (0:1): góly: 64 min. Švajda (11 m) – 16. min. Kochan.
                                                                                                                                                       JOZEF SKLENÁR

+ + +

Body z regionálneho derby sa rátajú....

FK Marcelová – Slovan Duslo Šaľa 0:2 (0:0)

R: Janček – 150 divákov; ŽK: brankár Kosťukevič, Meszáros (obaja Marcelová).

GÓLY: 55. min. T. Kochan; 85. min. T. Vantruba.

DUSLO: Milošovič  – Kotlár, Hlavna, M. Michalík, Valentín  (70. Morvay) – Rogério (78. J. Krištof);   Oravec (85. Prágai), Th. Hučko (87. Takács), Krivošík -  M. Kochan (90 Burián),  T. Vantruba. Tréner Andrej Štellár.

Pre domácich veľmi dôležitý duel, nakoľko ešte v prípade troj bodového zisku v tomto zápase mohli poskočiť na 11. miesto tabuľky, s minimálnym bodovým odstupom na mužstvá pred nimi, ale naši futbalisti žiadne prekvapenie nepripustili, napriek tomu, že  Šaliansky kolektív nastúpil s viacerými zmenami (oproti duelu s Novými Zámkami nehrali: Borovský, kapitán Remeň, Hlavatovič a aj Prágai iba v závere striedal.

V prvom polčase bol duel vyrovnaný s minimom šancí na oboch stranách, nakoľko defenzíva  prevýšiloa útočné aktivity.

Vstup do II. polčasu lepšie vyšiel zverencom trénera Štellára, keď kombinačnú akciu dvojice Th. Hučko – Rogério zakončil gólovou strelou desať minút po prestávke z malého vápna T. Kochan – 0:1.  Naši futbalisti mali hru pod kontrolou a domáci môžu ďakovať iba výbornému Kosťukevičovi v bránka, že neinkasovali viac. Prekonal ho až v závere zápasu T. Vantruba krížnou strelou  v 85. minúte po kombinácii Krivošík – Th. Hučko.

Naši futbalisti po výhre 2:1 (1:0) s Kolárovom na domácej pôde (góly: 22. Prágai, 70. T. Kochan – 85. Kiss) naplno bodovali aj v odvetnom dueli.

+ + +

Ďalšie výsledky kola: Partizánske – Považská Bystrica 3:7; Kalná n/H – Galanta 2:2; Malženice - Nové Mesto n/V 1:2;  ViOn „B“ - Levice 1:0; L. Rovne  -  Častkovce 1:4; Nové Zámky – Myjava  0:3; Imeľ -  Beluša 2:1; V. Ludince  - Nitra 3:1.

+ + +

Tabuľka III. futbalovej TIPOS ligy:

1.  Považská Bystrica 85:24 – 82 bodov; 2. Myjava 61:25 – 71 bodov; 3. Beluša 56:27 – 66 bodov; 4. ŠAĽA 70:32 – 58 bodov; 5. Kalná n/H 47:43 – 52 bodov; 6. Malženice 61:42 – 50 bodov;  7.  Galanta  49:44 – 47 bodov; 8. Částkovce 55:39 – 46 bodov; 9. Nové Mesto n/V 43:38 - 45 bodov; 10. Veľké Ludince 50:46 – 45 bodov; 11. Nové Zámky 40:55 – 40 bodov;  12. Marcelová  36:35 – 39 bodov;  13. Imeľ 35:51 - 38 bodov; 14. Lednické Rovne 29:48 – 31 bodov;   15. ViOn „B“ 34:79 – 29 bodov; 16. FC  Nitra 40:72  – 25 bodov;  17. Levice 24:77 – 23  bodov; 18. Partizánske 34:72 – 22 bodov;

+ + +

Najbližší program: sobota 11.6.2022 o 17.00 hod. Slovan Duslo Šaľa – FK Partizánske.