publikované: 17.09.2021 - 08:20  //  aktualizácia: 18.09.2021 - 07:16  //  zobrazené: 1176

Futbalisti dva razy delili body

Vyrovnanie v posledných sekundách

7. kolo:  GALANTA  - ŠAĽA  2:2 (0:0)

GÓLY: 52. Dibala; 90 + Bardadym  – 55. Kotlár; 63. Moses;   R: Pecek  – 225 divákov; ŽK:    Mečiar – Michalík.

SLOVAN:  Németh – Mego, Hodulík (79. Lovász), Dibala – Mečiar,  Ondreák (73. Laššu) Horák, Bardadym, Radványi (82. Rajt) – Modrovics (59. Ševčík), Horník.  Tréner D. Tomaškovič.

DUSLO: Milošovič – Borovský, Hlavatovič, Remeň (11. Michalík), Burian - Hlavna, Kochan (56. Palovčík), Kotlár (88. Krivošík), Oravec  - Pavlovič (53. Prágai); Moses (80. Th. Hučko). Tréner Andrej Štellár.

Susedské derby na šalianske hodové slávnosti malo veľmi dobrú úroveň, k čomu prispeli oba kolektívy. V prvom polčase diváci síce ešte gól nevideli aj keď delovka Mečiara v prvých 15 minútach do šibenice a tvrdá strela Kotlára preverili kvality oboch brankárov (poznámka: to už Šaľa hrala bez svojho kapitána Remeňa (zranenie), na viac hlavičku ofenzívne hrajúceho Hlavatoviča (prevzal kapitánsku pásku po Remeňovi) zastavilo brvno už prekonaného brankára Németha.

Do vedenia išli domáci už v 51. min., keď sa Dibala najlepšie zorientoval v pokutovom území a zblíza otvoril skóre. Duslo však rýchlo kontrovalo, keď o štyri minúty tvrdú strelu Kotlára zpoza šestnástky zastavila až sieť – 1:1. Tesne predtým však hlavička Horáka a tečovaná strela šalianskej ofenzívy skončili na bránkových konštrukciách. Po hodine hry sa však presadila technickou strelou a gólom nová posila chemikov Dávid Moses (1:2). Domáci, ktorí boli slabší  v poli, boli však bojovnejší, čo im nakoniec aj vynieslo deľbu bodov. Hlavný arbiter totiž nastavil  k riadnemu hraciemu času ešte tri minúty a na konci nastavenia sa po štandartke presadil v skrumáži  legionár Darmadym a vyrovnal na 2:2 (poznámka: v lete bol na skúške aj v drese šalianskeho Dusla), čím prišli chemici o cenné body.

+ + +

Zbytočná strata bodu

17. kolo:  ŠAĽA – IMEĽ  1:1 (0:1)

GÓLY: 78. T. Kochan – 43. Gál;  R: Sárai  – 115 divákov; ŽK: Kotlár – Sobolevskyi, Máté, Gál, Kováč.

DUSLO: Milošovič – Borovský, Hlavna, Hlavatovič, Burian - Michalík, Prágai (68. T. Kochan), Kotlár, Oravec (63. Pavlovčík) - Pavlovič (52. Th. Hučko), David Moses. Tréner Andrej Štellár.

IMEĽ: Balogh – D. Csontos, Sobolevskyi, Oršolík, Hubsch – Kováč (65. Bagin), Domasta, Varga (62. Darázs), Boros – Gál, Máté (58. R. Csontos). Tréner Milan Pavlovič.

V predohrávanom kole nastúpila Šaľa už bez zraneného kapitána Remeňa a s určitými korektúrami v zostave, ktoré však nepomohli k zisku troch bodov.  Hosťujúci Imeľ prekvapujúco zaváhal cez víkend doma s Častkovcami, ale v Šali sa predstavil s dobre organizovanou defenzívou, ktorá chemikom veľa nedovolila.

V prvom dejstve zaujali iba strely Kotlára a Oravca, s ktorými si poradil brankár Balogh, ako aj prienik Mosesa po polhodine, ktorý hrozil gólom. Do vedenia išli hostia tesne pred prestávkou, keď po jednom z mála útočných akcií Gál trafil z hranice pokutového územia prudko po zemi do pravého rohu – 0:1.

Po obrátke sa Duslo od začiatku snažilo o zvrat, ale domácim chýbalo v koncovke trochu viac pokoja, ale aj šťastia.  Z viacerých príležitosti najmä po štandartkách „nezapršalo“, keď po góle volala hlavička Pavloviča a najmä prienik kapitána Hlavatoviča a jeho strela do Balogha. Zmeny po hodine hry však priniesli zvýšenie domáceho tlaku a nakoniec aj zmenu skóre, keď v 78. minúte sa v skrumáži najlepšie zorientoval Kochan a polo vysokou strelou strelil vyrovnávajúci   gól domácich – 1:1. Záverečný tlak domácich už víťazný gól nepriniesol a tak sa z bodu nakoniec tešili hostia.