publikované: 22.08.2016 - 15:19  //  aktualizácia: 25.08.2016 - 11:44  //  zobrazené: 1094

Futbalisti Dusla "vyplatili" Dubnicu

Futbalová omladina Dusla zabrala

Slovan Duslo Šaľa – MFK Dubnica n/V 3:0 (1:0)

V treťom kole sa odohral na ihrisku za Váhom majstrovský duel mladíkov, nakoľko v domácom kolekltíve nastúpilo 8 hráčov (r. l996 – l998), pričom traja z nich Račkovič, Jurík a Domasta ešte nestihli osláviť ani 18 – tku. V dubnickom drese ich bolo dokonca tucet a striedajúci Gašpar pred mesiacom dovŕšil iba sedemnásť rokov. Napriek tomu  videlo obecenstvo kultivovaný pekný futbal, s peknými akciami, ale aj korením futbalu gólmi.  Lepšie začalo skúsenejšie Duslo, ktoré malo v prvej štvrťhodine dve dobré príležitosti. Najskôr v 5. minúte vyrazil tvrdú strelu Domastu na roh výborný brankár Digaňa a o šesť minút neskôr Herceg v koncovke o centimetre chybil. V 24. minúte už diváci kričali gól, keď Herceg vybojoval stratenú loptu, vysunul Karima, ale jeho krížnu strelu vytesnil brankár na ľavú žrď. Hostia hrali dobre v strede pola, z ktorého Mojto zásoboval presnými prihrávkami vysunuté hroty a  po polhodine hry hlavička Remšíka tesne minula Kubicovu svätyňu. O štyri minúty neskôr však už diváci jasali. Po prieniku Kochana a jeho presnom centri Filip Prúčny z malého vápna vymietol anglickou hlavičkou ľavú šibenicu a dostal Duslo do vedenia 1:0. O pár minút neskôr ho mohol napodobniť Herceg, ale hlavou tesne minul.  Po obrátke mohol Kochan pridať druhý gól, ale podobne ako hosťujúci Štefánek v 58. minúte hlavou mierili vedľa. Od tohto momentu dostali zverenci trénera Bartoša súpera pod tlak, vypracovali si niekoľko dobrých streleckých  príležitostí, ale ujali sa iba dve. Najskôr v 77. minúte konečne pretrhol streleckú smolu Herceg a hlavou pridal druhý gól Dusla a v 84. minúte zakončil gólový účet chemikov s chuťou hrajúci Kochan, keď sa presadil v skrumáži. Domáci po zaslúženom víťazstve, ktoré odmenilo potleskom aj obecenstvo sa posunuli opäť do horných poschodí tabuľky.

Góly: 34. min. F. Prúčny, 77. min. Herceg, 84. min. M. Kochan;  ŽK: Herceg – Štefánek, Šupák, Mojto, Suchánek;  R: Šándrik – 250 divákov.

Duslo: Kubica – Galbavý, Petrovský, Ďatko, Jurík –  Domasta (84. Račkovič), Karim, D. Tóth (80. R. Prúčny), M. Kochan -   F. Prúčny (78. Surányi),  Herceg  Tréner Pavol Bartoš                                                                         + + + + +

FC Neded – ŠK Crystal Ledn. Rovne 1:3 (0:1)               Regionálny zástupca v III. lige oslavoval Obecné dni, ale k dobrej nálade neprispeli futbalisti FC, ktorí nenadviazali na víťazstvo v Nemšovej a prehrali s kvalitným súperom. Napriek územnej prevahe domácich, ktorí nastúpili bez najlepšieho strelca Obassiho išli do vedenia v 20. min. hostia zásluhou Čiernika. Dobré príležitosti domácich (Bakši, R. Tóth) zneškodnil brankár Bačík (chytal aj v Šali). Do II. polčasu nastúpil so sebazaprením aj Obassi, ktorého delovku vyrazil Bačík v 60. min. na roh. Tri minúty pred tým nastrelil Královič brvno. V 70. min. odpustil arbiter hosťom pokutový kop po faule Bačíka na Královiča, o 7 minút hostia po rýchlej kontre trestali Liptákom po druhý krát. Neded Královičom vsietil v 83. min. kontaktný gól, ale v hre vabank v nadstavenom čase inkasovali od Čiernika tretí gól a bolo rozhodnuté.

Góly: 83. min. Královič - 20. a 90. min.+ Čiernik, 77. min. Lipták; ŽK: Kovács, Ambruš, Kingsley – Kollár, Chmelík, Čiernik; R: Gašparovič – 700 divákov.

Neded: Wágner – Busánszký, Ambruš, Roško, Hajdár (46. Obassi) – Kovács (87. J. Bombicz), R. Tóth (83. J. Kalmár), Taiwo, Bakši – Kingsley, Královič. Tréner. J. Kováč.                                   Zostávajúce výsledky 3. kola  III. futbalovej ligy: Beluša – Komárno 2:2; Veľké Ludince – Púchov 1:1; ViOn/Vráble „B“ – N. Zámky 1:2; DAC „B“ – Nemšová 3:2; V. Meder – V. Úľany 0:0; Topoľčany – Gabčíkovo 1:0; Galanta mala voľno. Dohrávka II. kola: Topoľčany – Nové  Zámky 2:1.

Tabuľka po 3. kole + predohranom 16. kola:                           1.– 2.  Šurany + DAC „B“ 7:4 po 9 bodov; 3. Topoľčany 6:4 – 9 bodov;... 6. ŠAĽA 4:3 – 7 bodov; 8. NEDED 7:7 – 7 bodov;... 17. Galanta 2:3 – 2 body; 18. ViOn /Vráble „B“ 2:6 – 1 bod; 19. Dubnica n/V 0:8 – 0 bodov.