publikované: 19.02.2017 - 12:48  //  aktualizácia: 20.02.2017 - 08:19  //  zobrazené: 1243

Chemičky sa vezú na víťaznej vlne

Slovan Duslo Šaľa – Sokol  Písek 34 : 19 (17:7)

Po víťazstve v prvej časti súťaže v Písku 23:27, zverenkyne trénera Lukačina naplno zabodovali s týmto súperom aj doma. Tento vzájomný duel však videla slabšia návšteva, nakoľko sa stretnutie predohrávalo (poznámka: kvôli medzinárodnému duelu mužov) a začalo sa hrať už o 14.00 hodine.

Šaľa mala výborný nástup. Po vedúcom góle  reprezentantky Veselkovej sa strelecky k nej pridala aj najlepšia domáca strelkyňa Klučková. Do výsledku 6:0 sa iba oni dve zapisovali do streleckej listiny. Za tohto stavu zaznamenali prvý gól aj hostky zásluhou premenenej sedmičky Palasovej, ale ihneď kontrovala Bujnochová a v 10. minúte viedla Šaľa už 7:1. Domáce hráčky ovládli palubovku, pridávali po dobrých kombinačných akciách  a z rýchlych kontier ďalšie góly. O výsledku duelu (hádzanárky Dusla naplno bodovali už v šiestom stretnutí v rade) rozhodli už po dvadsiatich minútach. Kolektív hostí, ktorý síce podal snaživý výkon nemal v svojom strede okrem rýchlej a strelecky disponovanej Boórovej (zaznamenala 8 gólov) výraznejšiu individualitu a tak išli chemičky do kabín s desať gólovým náskokom.

Aj po obrátke napriek tomu, že dal tréner príležitosť všetkým zdravým hráčkam diktoval tempo domáci kolektív. Strelecky sa v druhom polčase prebudila ďalšia reprezentantka Bujnochová (strelila šesť gólov), ktorá platila na súperovu obranu svojou dravosťou a priebojnosťou.  Keď sa k nej pridala z miesta pivota skúsená Trochtová, skóre  v prospech domácich narastalo (22:9, 25:13). Hostky, ktorých jediným cieľom pre tento ročník WHIL je záchrana (po skončení minulého ročníka odišla z Písku do majstrovského Mostu druhá najlepšia strelkyňa súťaže 18. ročná Sára Kovářová) síce zásluhou niekoľkých dobrých zákrokov Neubergovej (zneškodnila aj sedmičku Tulipánovej) a troch gólov Kubišovej udržiavali rovnaký gólový rozdiel, ale v 55. minúte po góloch Bujnochovej a Blehovej zvýšilo Duslo už na 32:17 a týmto rozdielom nakoniec súboj Dávida s Goliášom aj skončil.

Súboj s Pískom bol pre domáce hráčky dobrou rozohrávkou pred náročným dvojkolom, v ktorom najskôr pocestujú do Poruby, ktorá si brúsi zuby na štvrté miesto v tabuľke a následne privítajú na domácej palubovke Most (2. miesto), ktorý chce ešte sťažiť Michalovciam cestu za obhajobou prvenstva.

Pred 300 divákmi rozhodovali: Klieštiková a Bočáková, pokutové hody: 3/2 – 6/4; vylúčené 3:4.

DUSLO: Krebs, Ladicsová – Trochtová 4, Bujnochová  7, Klučková 8/2, Königová 1, Pócsiková 2,  Rácková 2, Tulipánová  1,  Veselková 5, Blehová 2, Tisajová, I. Bahýlová 2.  Tréner  Michal Lukačin.

SOKOL: Boórová 8/2, Kubišová 3, Benešová 3, Palasová 3/2,...

Ďalšie výsledky kola: ŠKP Bratislava - Poruba 29:35; Veselí n/M – Partizánske 24:25; Zlín – Most 22:27; Slávia Praha - Olomouc 30:24; Prešov – Michalovce 19:28; Trenčín mal voľno.

Tabuľka hádzanárskej WHIL: 1. Michalovce 540:346 – 31 bodov  2. Most 460:312 – 26 bodov; 3. Slávia Praha 426:324 – 25 bodov; 4. ŠAĽA 421:354 – 24 bodov (poznámka: odohrala o zápas menej);..... 11. Písek 348:501 – 6 bodov; 12. Trenčín 305:468 – 4 body; 13. ŠKP Bratislava 318:527 – 0 bodov.

Michal Lukačín, tréner: “ Našou povinnosťou bolo naplno zabodovať, čo sa aj podarilo, pričom ma teší, že vzájomný duel rozhodli dievčatá už v priebehu prvej tretiny zápasu. Vzhľadom k tomu, že už v najbližšom priebehu súťaže nás čakajú podstatne silnejší súperi, s ktorými by sme chceli zohrať vyrovnanú partiu, možnosť zahrať si dostali všetky hráčky.“