publikované: 16.09.2022 - 08:55  //  aktualizácia: 16.09.2022 - 08:57  //  zobrazené: 900

Častkovce zarmútili futbalistov

OK Častkovce - Slovan Duslo Šaľa 2:0 (1:0).
R: Mária  Krčová – 200 divákov;  ŽK: Mizerák (Častkovce)..
GÓLY: 18. min. Minaroviech; 73. min. Sládek

DUSLO:: Milošovič – Borovský (77. min. Rogério), Michalík, Krivošík, Valentín – Kotlár,  J. Krištof, Th. Hučko, Oravec  -  Hudák  M. Kochan. Tréner Miloš Foltán.

Ani v treťom vzájomnom dueli nezískali šalianski futbalisti so zástupcom okresu Nového Mesta ani bod, keď reprezentanti Častkoviec (obec s 1. 500 obyvateľmi) vyhrali aj tretí duel a to aj vďaka tomu, že majú v svojom strede bývalého exligistu Petra Sládeka, ktorý zaznamenal gól v každom z týchto súbojov.

Zdá sa, že odchod viacerých hráčov počas letnej prestávky bude citelnejší ako sa čakalo, nakoľko naše  chyby v defenzíve terajší súperi trestajú (v minulom ročníku mala Šaľa tretiu najlepšiu obranu), na druhej strane s týmito hráčmi (Vantruba, Hlavatovič, Remeň,...) odišli aj góly (Šaľa nastrieľala po Považskej Bystrici najviac gólov).

Pod vedením zástupkyne nežného pohlavia (rozhodkyňa M. Krčová) sa hral pomerne vyrovnaný futbal s jediným rozdielom, že ponúknuté príležitosti domáci využili. Do vedenia išli už po štvrťhodine, keď Minaroviech dostal domácich  z trestného kopu do vedenia, keď obstrelil iba dvojčlenný múr chemikov. Ti si v prvom polčase vypracovali dve výborné strelecké príležitosti, keď v závere polčasu Hučko z malého vápna prudko prestrelil a o minútu neskôr Borovského gólovú strelu zneškodnil brankár Kišac. Tesne pred týmito príležitosťami podržal Duslo brankár Milošovič po strele Sládeka.

Po obrátke dal o sebe vedieť opäť kanonier Sládek, ale brankár Dusla bol na mieste, na druhej strane sa strelecky nepresadili ani naši futbalisti Hudák s M. Kochanom a tak sa k slovu dostal jeden z najlepších strelcov súťaže Sládek  po dobrej kombinácii s ďalším legionárom Alyu Jibrilom pridal v 73. minúte poisťovací druhý gól a rozhodol o ďalšom trojbodovom zisku Častkoviec. Tento ich posunul až  na 3. miesto v tabuľke !

poznámka: škoda že tréner Miloš Foltán nevyužil možnosľ využiť viacero striedaní ako jedno, keď mal na lavičke 8 hráčov. Domáci striedali v 5 prípadoch. .

+ + +

Zostávajúce výsledky 6. kola: Malženice – 13:6 – 13 bodov; 2. Malženice 11:4 – 13 bodov; 3. Častkovce 10:7 – 11 bodov; 4. Sereď 10:3 – 10 bodov; 5. Martin 13:7 – 10 bodov; 6. V. Ludince 11:7 – 10 bodov; 7. Beluša 13:8 – 9 bodov; 8. Galanta 11:8 – 9 bodov;  9. Bánová 9:8 – 7 bodov; 10. Šaľa 5:9  - 7 bodov; 11. Podkonice 4:5 – 6 bodov; 12. Nové Zámky 7:11 – 5 bodov; 13. Kalná n/H 6:10 – 5 bodov; 14. Academy Banská Bystrica 2:6 – 4 body; 15. Inter Bratislava 7:13 – 54 body; 16. Vrakuňa Bratislava 4:24 – 1 bod.

+ + +

Najbližší program – 7. kolo:

sobota 17. 9. 2022 o 15.3O hod. Duslo Šaľa (10. miesto)  – Hamšík Academy.Banská Bystrica (14. miesto).