publikované: 28.05.2022 - 15:46  //  aktualizácia: 28.05.2022 - 15:50  //  zobrazené: 1071

Futbalisti prerušili nebodovanú sériu.

III. futbalová liga – skupina západ

Družstevník Veľké Ludince – Slovan Duslo Šaľa 3:1 (2:1)

R: Drobec – 200 divákov;  ŽK: Baláž – Milošovič, Vantruba, Krivošík; ČK:  25. min. Krivošík po druhej žltej karte.

GÓLY: 8. min. Kochan; 16. min. Baláž, 35. Orávik, 68. min. Jantek.
DUSLO: Milošovič  – Borovský, Remeň, Hlavna, M. Michalík (77. Rogério) - Hlavatovič,  Oravec, Th. Hučko (45. Kotlár), Krivošík -  M. Kochan (78. Prágai),  T. Vantruba. Tréner Andrej Štellár.

Z prvej časti súťaže nám mali Veľké Ludince vracať prehru 0:3, čo sa im nakoniec po našich viacerých chýb v defenzíve aj skoro podarilo.

Napriek tomu, že sme išli už v úvode do rýchleho vedenia, keď Kochan využil už v 8. minúte veľkú chybu domáceho brankára v rozohrávke a z malého vápna dostal chemikov do vedenia, dlho sme sa z náskoku netešili. Po štvrť hodine rozohrávali domáci z 25 metrov štandartnú situáciu, na ktorú si za obranu nabehol Baláž a pohodlne hlavou vyrovnal. O desať neskôr sme posadili na koňa domácich, keď Krivošík zbytočne fauloval v strede ihriska pri postrannej čiare a po druhej žltej išiel predčasne pod sprchy. Domáci presilovku obratom využili, keď  naša defenzíva chybovala pri ďalšej štandartke. Po vhadzovaní sa dostal k lopte ex ligista Orávik (ViOn) a strelou do šibenice z 25 metrov vymietol šibenicu a pridal druhý gól.

Napriek našej snahe po prestávke vyrovnať skóre sme nedostali loptu za chrbát brankára Benka, ba naopak.  Boli to opäť domáci, ktorí v 68. minúte opäť uderili. K centrovanej lopte sa dostal najlepší domáci strelec Jantek a napriek tomu, že bol tiesnený našimi dvomi hráčmi v páde strelil tretí gól a rozhodol o zisku bodov. Miesto bodovania sme si odniesli dvojgólovú prehru, ktorá je v poradí už treťou za sebou. Zostal iba fakt, že v prípade možnej rovnosti bodov s Ľudincami po skončení ročníka máme v tabuľke lepší koeficient zo vzájomného zápolenia.

+ + +

Ďalšie výsledky III. ligy: Kalná n/H - Nové Mesto n/V 2:2;  Galanta – Levice 5:0; ViOn „B“ -  Častkovce 0:0; Nové Zámky -  Považská Bystrica 0:5; Marcelová - Beluša 1:2; Malženice - Nitra 4:3; Ledn. Rovne -  Myjava 1:3; Galanta - Levice 5:0;  Imeľ - Partizánske 2:3;

+ + + + +

FK TJ Imeľ – Slovan Duslo Šaľa 0:4 (0:1).

R: Sedlár – 100 divákov; ŽK: Csontos, Orávik, Hubsch, Varga – T. Vantruba .

GÓLY: 22.  min.  a  49. min.  T. Vantruba; 69. min. Kotlár  a 87. min. Rogério.

V strede týždňa sa predohralo 34. kolo, v ktorom mali naši futbalisti vracať z jeseni 2021 remízu 1:1, čo sa im nakoniec aj s úrokmi podarilo.

Od úvodných minút hrali naši futbalisti zodpovedne a do vedenia išli už v 22. minúte, keď sa v skrumáži presadil Vantruba a po zemi vsietil vedúci gól. Napriek tomu, že sme mali viac z hry, gólové presdanie prišlo až tesne po polčase, keď prienik s chuťou hrajúceho Vantrubu skončil strelou do pravého dolného roku a naše dvoj gólové vedenia. Rozhodnutie o výsledku priniesla až 69. minúta, keď si na peknú prihrávku Kochana nabehol Kotlár a prudkou strelou k žrdi zvýšil na 0:3. Bodku za vydareným a úpre Šaľu dôležitým duelom dal necelé tri minúty pred koncom legionár Rogerio, keď zúžitkoval nezištnú prihrávku Prágaia – 0:4.

+ + +

Ďalšie výsledky III. ligy:  L. Rovne - Kalná n/H 2:3; Marcelová -  Nové Mesto n/V 4:1;  V. Ludince - Galanta 3:0; Malženice -  ViOn „B“ 8:1; Partizánske -  Častkovce 0:2;  Nové Zámky – Levice 3:0;  Považská Bystrica – Myjava 2:0; Beluša – Nitra 3:0;

Poznámka: k dvojkolu III. ligy sa vrátime v ďalšom bloku.