Domov   >  Rýchle správy   >  Archív rýchlych správ
publikované: 16.05.2019 - 13:51  

Štvrté zasadnutie mestského zastupiteľstva v Šali

Štvrté zasadnutie mestského zastupiteľstva v Šali
14:40

T. Mészáros - má pripomienku ohľadne vstupného do kina. Chcel by, aby ľudia držitelia ZŤP a tiež učitelia mali zľavnený vstup. Ďalej sa obracia na náčelníka a zamestnanca mesta Políčka, ktorých mená sa často skloňujú na komisii verejného poriadku a dopravy. Žiada, aby boli mestskí policajti dôslednejší v kontrolovaní parkovania. Podľa jeho informácií cca 40 vozidiel parkuje "na divoko". Apeluje na referát dopravy, aby boli vybavované aj podnety obyvateľov rýchlejšie. 

Primátor hovorí, že podnet v súvislosti so zľavneným vstupným posunie určite komisii kultúry, aby sa tým zaoberali jej členovia. Osobne s tým nemá problém.

Náčelník mestskej polície reaguje, že nelegálne parkovanie riešia na dennom poriadku, za posledných 24 hodín majú v riešení vyše 30 vozidiel. Ak aj nie je na aute "papuča", neznamená, že vodičovi neudelili pokutu. 

Na interpeláciu odpovedá aj zamestnanec mesta z referátu dopravy - snaží sa reagovať na podnety v čo najkratšom čase. Musia však spolupracovať aj samotní obyvatelia. Napríklad na Kukučínovej a Budovateľskej osadilo mesto na základe podnetu blokovač. Na druhý deň ho niekto odcudzil - zrejme ho tam viacerí nechceli. 

14:31

Hospodárska ulica - primátor odpovedá, že si niekoľkrát nechal vysvetliť túto tému. Obyvatelia, ktorí si tu kúpili pozemky, vedeli o tom, že tu cesta nie je. Keď sa domy kolaudovali, ani jeden z nich nedeklaroval, že má prístupovú cestu. Samozrejme, uznám, že bývať bez cesty je veľmi nepohodlné. Ale viniť  z toho mesto je tiež nefér. V minulosti sa zaujímal o ďalšie pozemky v tejto lokalite súkromný investor, ktorí sa zaviazal, že časť cesty na Hospodárskej vybuduje. Momentálne tu nie sú vysporiadané všetky pozemky. Mestské sú, na tých mesto spolu so súkromným investorom sa bude podieľať. 

14:27

P. Andráši sa pýta na státie autobusov pri ZŠ Hollého. Žiada, aby prebiehala častejšia kontola, ktorá zamedzí parkovaniu autobusov pri škole. Odpovedá mu náčleník, že to budú sledovať a žiada aj obyvateľov, aj poslancov, aby volali mestskú políciu.

14:25

P. Andráši: pýta sa, či zrevitalizované ihriská vo Veči budú mať správcu, ako to bude fungovať. Má prosbu - opravu mestských komunikácií v prípade, ak má napríklad výtlk väčší rozmer ako 10 cm. Na Komenského by bola potrebná tiež oprava. Pýta sa aj na Hospodársku ulicu - či sa tu bude rekonštruovať cesta v spolupráci s nejakým budúcim investorom - v akom štádiu to je, kedy by to mohlo byť reálne. Tretia jeho interpelácia smeruje k činnosti SSC, oprave mosta a kruhovej križovatky pri Tescu. Spolu s právnikmi pripravil "trestné oznámenie". Pýta sa ďalej, kto zvoláva radu škôl? Odpovedajú mu, že predseda. Ale v každej rade to funguje podľa ich vlastných interných pravidiel. 

Čo sa týka správcovstva nových ihrísk - primátor odpovedá, že multifunkčné ihrisko už má správcu, budú tu aj kamery. Ihriská vo vnútrobloku správcu nemajú ešte, keďže tieto ihriská nemajú správcu. Mesto ale bude hľadať riešenie, ako tieto nové ihriská uchrániť pred vandalizmom. 

14:20
INTERPELÁCIE

Začínajú sa pripomienky poslancov v rámci interpelácie. 

R. Andráši: pýta sa, či by bolo možné zakúpiť bezpečnostnú kameru na Slnečnej ulici, kde niekoľkokrát došlo k požiaru. 

Primátor hovorí, že rokoval s obyvateľmi. Bez ohľadu na to, či získame cez projekt peniaze alebo nie na zakúpenie kamier, kamera tu bude. Podľa našich infomácií však už v najbližšom čase budú schvaľovať mestom podaný projekt na kamery do viacerých lokalít v meste. 

14:16

Prítomných je 18 poslancov, niektorí hlásili neskorší príchod. 

14:15

Poslanci schválili program rokovania  s jednou zmenou - rokovať nebudú o bode A5 - inforácia o zámere spoločnosti Ewia, a.s. Bratislava.

14:13

Primátor Jozef Belický otvára májové zasadnutie zastupiteľstva. Víta aj verejnosť, ktorí sú známi ako "starí Večania". Prišli si pozrieť vynovené priestory kultúrneho domu. Prehliadka bdue v záverečnej časti aj s malou prezentáciou. 

13:53
O chvíľu sa začína štvrté zasadnutie mestského zastupiteľstva v roku 2019

Koná sa v čerstvo vynovených a skolaudovaných priestoroch Kultúrneho domu vo Veči. Na konci zastupiteľstva bude malá prehlliadka priestorov, vítaná je aj verejnosť. Koniec zasadnutia sa odhaduje cca po 17-tej hodine, budeme infomovať o blížiacom sa konci rokovania.