publikované: 10.09.2020 - 09:16  //  aktualizácia: 10.09.2020 - 09:23  //  zobrazené: 1333

Privítame Nové Zámky

III. futbalová liga – 5. kolo: MŠK Považská Bystrica - Duslo Šaľa 2:0 (2:0)

Góly: 17. min. Slávik, 20. min. Gajdošík; v 54. min. nepremenil Hanzel pokutový kop; Rozhodoval  P. Krivošík  215 divákov;  ŽK: Slávik – Hlavna, Hanzel, Oravec, Remeň, Hlavatovič.

DUSLO:  Milošovič – Hlavatovič, Hanzel (80. Morvay), Hlavna, Remeň – Oravec, Borovský (86 min. Hudák), Prágai (85. min. Kotlár), Tomovič (60. min. Meszlényi) -  Th. Hučko (68. min. Vantruba), T. Kochan,  Tréner Andrej Štellár.
Ani v treťom majstrovskom stretnutí naši futbalisti nebodovali, na viac ani neskórovali (Kolárovo 1:0, Častkovce 2:0, Považská Bystrica 2:0) a pomaly, ale isto sa v tabuľke posunujú do nebezpečných poschodí tabuľky. Napriek tomu, že proti Považskej Bystrici sa našim futbalistom ani v minulom nedokončenom ročníku tretej ligy nedarilo (poznámka:  Šaľa prehrala v 5. kole na domácej pôde 0:1) a bola aj v tomto dueli favoritom do vedenia sa dostala po našich chybách, keď pri prvom góle, ktorý strelil najlepší domáci strelec Slávik v 17. minúte z trestného kopu z 30 metrov po zaváhaní obrany chyboval aj brankár Milošovič. O tri minúty sa naša defenzíva dopustila ďalšej chyby a skúsený Gajdošík sa z malého vápna už nemýlil a pridal druhý gól favorita. Napriek niekoľkým dobrým streleckým príležitostiam sa našim futbalistom nepodarilo streliť ani kontaktný gól, keď v 54. minúte dokonca Hanzel nepremenil pokutový kop (poznámka: nariadená za ruku jedného z domácich obrancov), keď prudkou strelou trafil iba nohy domáceho brankára. Naši futbalisti teda nebodovali, ani neskórovali, ale od arbitra P. Krivošíka im pribudlo na konto rekordných 5 žltých kariet (poznámka: domáci iba jedinú žltú kartu), keď tri karty inkasovali v 58. minúte (+ domáci Slávik), z čoho bolli dve za nešportové správanie, ďalšiu za rovnaký priestupok videl Hlavatovič v  (poznámka:

Zostávajúce výsledky 5. kola: N. Zámky - Malženice 0:5; Častkovce – ViOn „B“ 0:0; Kalná n/H -  Nitra jun. 2:2; Marcelová  - Myjava 2:1; V. Ludince - Nové Mesto n/V 0:2; Lednické Rovne -  Beluša 1:0; Galanta -  Imeľ 1:0.

Tabuľka 3. futbalovej ligy: 1. ViOn „B“ 8:2 – 11 bodov; 2. Beluša  10:3 - 10 bodov;  3.  Myjava 10:5 – 10 bodov; 4. Marcelová  10:8  – 9 bodov; .... 12. ŠAĽA 3:5 – 3 body; 13. Nové Zámky 2:8 – 3 body; 14.Nové Mesto n/V 2:9 – 3 body; 15. Imeľ 4:10  - 2 body; 16. Veľké Ludince  0:7 – 2 body.

+ Najbližší program: 6. kolo III. futbalovej ligy: piatok  11.9.2020 o 16.00 hod. Slovan Duslo Šaľa – Nové Zámky.

+ + + + +

Pricestujú Nové Zámky

Už tento piatok o 16.00 hod. privítajú šalianski futbalisti na domácej pôde futbalistov Nových Zámkov, ktorí z dôvodov pozitívneho nálezu koronavírusu boli dva týždne v karanténe (poznámka: zápasy s Považskou  Bystricou a Novým Mestom n/V budú dohrávať) a z toho dôvodu odohrali doposiaľ iba tri majstrovské duely.

+ + +

1. kolo: Častkovce – Nové Zámky 1:2 (0:0) góly: Adámik a Richard Marík
2. kolo: Nové Zámky – Kalná n/H 0:2 (0:1)
5. kolo: Nové Zámky – Malženice 0:5 (0:2)
+ + +
Súčasný hráčsky káder Nových Zámkov je poskladaný z viacerých skúsených hráčov, ktorí v mladom veku pôsobili v ligových celkoch, vlastných odchovancov z dorastu, ale aj legionárov:

+ Jozef Adámik (35 rokov) pôsobil aj v Slovane Bratislava, či  Trnave.
+ Igor Obert (38 rokov) v riokoch 2006 a 2007 obliekal aj dres šalianskeho mužstva.
+ Matej Švajda (32 rokov) hrával v Šuranoch a najmä vo Vrábloch.
+ Dávid Petráš (27 rokov) v roku 2018 hral aj v Šali.
+ Martin Mečiar (27 rokov) pôsobil v Trnave, hosťuje z ŠKF Sereď.
+ + +
Najmladšími  v hráčskom kádri, ale už okúsili treťo ligový test sú: Mário Kuruc (17 rokov), Matej Palacka, Samuel Šarfický, Róbert Kádar, Peter Černák,  Dávid Jankovič,,... všetci 18 rokov. Karol Segéň, Richard Marík, Erik Brezík, Adam Kucharovič,... všetci 19 rokov.
+ + +
Dres Nových Zámkov obliekli z ŠKF Sereď legionári:
+ brankár Mathew Yakubu (21 rokov) z Nigérie.
+ Alen Mehič (19 rokov) z Talianska.
+ Beomgeun Bae (27 rokov) z Kórejskej republiky.
+ + +
V súčasnosti pred regionálnym derby, na ktoré vedenie FK Slovan Duslo Šaľa srdečne pozýva šalianskych priaznivcov sú Nové Zámky so skóre 2:8 a tromi bodmi na 13. mieste tabuľky. Šaľa je o jedno miesto pred nimi, keď získala taktiež 3 body a skóre 3:5 (poznámka: výhra 3:0 doma s Galantou).