Domov   >  Kino
publikované: 07.10.2019 - 13:56  //  aktualizácia: 07.10.2019 - 14:03  //  zobrazené: 461

Výhody Filmového klubu

Asociácia slovenských filmových klubov je občianske združenie. Je najväčším distribútorom artovej kinematografie, titulov zlatého fondu svetovej kinematografie, súčasnej slovenskej a českej hranej, dokumentárnej a animovanej tvorby na Slovensku. Dramaturgia výberu filmov má svoje kritériá, ktorými sú predovšetkým umelecká a estetická hodnota filmového diela. Každý rok distribuuje ASFK do kín okolo 35 filmov. Klubotéka ASFK obsahuje viac ako 500 titulov.

Asociácia slovenských filmových klubov sídli v Bratislave. Vznikla v roku 1993 ako výsledok potreby rozšírenia a zastrešenia klubového filmového hnutia na Slovensku. Autorom tejto myšlienky a zakladateľom ASFK je Peter Dubecký. V čase vzniku ASFK združovala 28 aktívne pracujúcich filmových klubov na Slovensku, do roku 2019 ich počet vzrástol na 60.

Od roku 1995 je ASFK riadnym členom Medzinárodnej federácie filmových klubov (FICC) so sídlom v Paríži. Je aj členom Únie filmových distribútorov Slovenskej republiky a od roku 2008 je súčasťou Stredoeurópskej federácie filmových klubov.

Ako etablovaná spoločnosť distribuujúca európske a artové filmy ASFK pravidelne získava podporu z európskych podporných fondov EURIMAGES a MEDIA. Projekty ASFK podporuje aj Audiovizuálny fond, Slovenský filmový ústav, Slovenská asociácia producentov v audiovízii, Visegrad Fund, Poľský inštitút v Bratislave, České centrum v Bratislave a mnohé ďalšie inštitúcie.

Asociácia slovenských filmových klubov každý rok vydáva  Preukaz filmového klubu, ktorý je distribuovaný do všetkých klubov registrovaných v ASFK a jeho cena je 5 eur a platí počas jedného kalendárneho roka.

Preukaz filmového klubu garantuje zľavu vo všetkých FK v Slovenskej a Českej republike a zľavu na vybraných festivaloch na Slovensku, v Česku a v Poľsku.

Vďaka preukazu FK môžete nakupovať so zľavou aj v predajni KLAPKA.sk.

Filmy, ktoré sa premietajú v našom kine pod hlavičkou Filmového klubu sa premietajú už bez tak za zvýhodnené vstupné - 4€ (a v prípade, že ste majiteľom Preukazu FK, tak je vstupné len 3€). 
Tieto filmy premietame spravidla v stredu a zvyčajne 2x mesačne. 

Na jeseň spúšťa Asociácia slovenských filmových klubov aj tzv. Projekt 100. Projekt 100 je najstaršia filmová prehliadka na Slovensku a tento rok ponúkne silné nové filmy a aj archívny titul!
V našom kine budete mať možnosť práve vďaka Projektu 100 vidieť film NECH JE SVETLO, ktorý zožal veľký úspech na tohtoročnom Medinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch, kde film získal zvláštne uznanie ekumenickej poroty a Milan Ondrík dokonca cenu za Najlepší mužský herecký výkon, už o deň skôr ako bude jeho slovenská distribučná premiéra - a to 25. 9. 2019 o 20:00 h!

Na október si pre vás pripravujeme juhokórejský film PARAZIT, ktorý zasa získal Zlatú palmu na  Filmovom festivale v Cannes 2019. 

V novembri na vás čaká retro filmová chuťovka a to PRÍPAD BARNABÁŠ KOS o tom, čo sa stane, keď sa zo snaživého trianglistu Barnabáša Kosa stane náhle riaditeľ symfonického orchestra! 

Filmy Filmového klubu patria k filmom, ktoré si síce svoju divácku základňu hľadajú pomalšie, ale o to stabilnejšou sa potom stáva. 

Príďte sa aj vy o tom presvedčiť v niektorú stredu do nášho kina! Najbližšie vás čaká veselý dokument o famóznom slovenskom umelcovi - Svetozár Stračina bude v našom kine už 11. 9. 2019 o 20:00 h!