Domov   >  Zaujímavosti
publikované: 27.01.2020 - 10:34  //  aktualizácia: 27.01.2020 - 10:40  //  zobrazené: 1993

Vyhodnotenie činnosti a dosiahnutých výsledkov TJ Slovan Duslo Šaľa za rok 2019

Rok 2019 bol z hľadiska dosiahnutých výsledkov mimoriadny.

Oddiel karate, ktorý v mesiaci november organizoval v Mestskej športovej hale v Šali Majstrovstvá Slovenska v karate a kobudo mládeže a dospelých, dosiahol na uvedenej akcii celkovo 24 pódiových umiestnení, pričom 10 ich bolo zlatých. Náš reprezentant Filip Bleho s celkovým počtom 4 zlatých medailí sa stal najúspešnejším pretekárom tohto podujatia. V rámci slovenskej reprezentácie sa naši pretekári zúčastnili majstrovstiev sveta, ktoré sa konali v Bratislave za účasti vyše 2700 štartujúcich, ktorí svojimi výkonmi sa výraznou mierou podieľali na zisku druhého miesta pre reprezentácie Slovenska, v rámci pohára národov. V kategórii kata godžu ryu získal zlato náš pretekár Filip Bleho, Ľudovít Kočiš získal bronz. Mimoriadne nás prekvapili naše mladé pretekárky Ela Sántaiová, Viktória Somogyová a Karin Hlavatá ziskom bronzovej medaily v kategórii kata 13-14-ročné. Najmladšia naša pretekárka Sára Potúčková prekvapila všetkých ziskom zlatej medaily v kategórii kata 12-ročné.

MS v karate a kobudo mládeže a dospelých.

Úspešní sme boli aj na majstrovstvách Európy odkiaľ sme priniesli celkom 5 pódiových umiestnení. Sára Potúčková zlato, Ela Sántaiová zlato, Filip Bleho striebro a nedal sa zahanbiť ani náš najskúsenejší pretekár, mnohonásobný majster sveta, Európy a Slovenska, Ľudovít Kočiš ziskom zlata a bronzu.

V rámci pohára Slovenskej federácie karate a kobudo (celkovo 4 súťaže) sme sa umiestnili celkovo za rok 2019 na 4. mieste.

Potešili nás aj naši nevidiaci a slabozrakí kolkári, ktorí v zložení Kostka, Hlina, Bulková a Mitošinka neokúsili počas jesennej časti druhej celoslovenskej ligy trpkosť prehry a plným bodovým ziskom vedú túto súťaž, s reálnou možnosťou postupu do prvej celoslovenskej ligy. Náš zdravotne  postihnutý kolkár Dušan Kostka získal na majstrovstvách Slovenska zrakovo postihnutých v kategórií B2 zlatú medailu fantastickým výkonom 730 zvalených kolov. V mesiaci október sme organizovali už siedmi ročník Kolkárskeho turnaja zrakovo postihnutých športovcov, ktorého sa zúčastnili družstvá z celého Slovenska. V decembri už tradične prebehol 13. ročník medzinárodného turnaja v kolkoch za účasti družstiev zo Slovenska, Maďarska a Česka. Výborným výkonom sa prezentoval náš hráč Mitošinka, ktorý v súťaži jednotlivcov obsadil 3. miesto.

13. ročník medzinárodného turnaja v kolkoch.

Mladí atléti sa zúčastnili atletických majstrovstiev Slovenska v Bratislave, kde nás mimoriadne potešili výkony Michala Poláka, ktorý sa v kategóriách 50m a 150m šprint prebojoval 2 krát do finále, kde obsadil zhodné 5. miesto, čo na skromné podmienky predstavuje mimoriadny výsledok. Atletický oddiel v mesiaci september organizoval už 18. ročník Atletickej olympiády žiakov základných škôl okresu Šaľa. Akcie sa zúčastnilo cca 300 mladých športovcov vo veku 7-15 rokov.

Sme presvedčení, že dosiahnutými výsledkami za rok 2019 sme splnili náš hlavný cieľ, a to vzornú reprezentáciu sponzorov, mesta a Slovenska a výchovu úspešných mladých ľudí, športovcov.

Zároveň mi dovoľte poďakovať našim sponzorom, bez ktorých pomoci by sme stanovených cieľov určite nedosiahli. Poďakovanie patrí: Nitrianskemu samosprávnemu kraju, MsÚ Šaľa, Duslu a.s. Šaľa, Nadácii SPP, firme Peikko, Prima Steel, Máhrmont. Nesmiem opomenúť ani obetavú prácu dobrovoľných funkcionárov a trénerov našej TJ.