Domov   >  Kino
publikované: 02.11.2023 - 08:12  //  aktualizácia: 02.11.2023 - 09:19  //  zobrazené: 742

Vrahovia mesiaca kvetov, EKotopfilm, Čarovná lienka a Čierny kocúr vo filme, Päť nocí u Fredyho, Saw X

Program kina (2.11.-5.11.2023)

Štvrtok 19:00 Vrahovia mesiaca kvetov

Žáner: Historický, Dráma

Neuveriteľný príbeh podľa skutočných udalostí o bohatých Indiánoch, nekonečnej ľudskej chamtivosti, vlne hrozných zločinov, ktoré spočiatku nikto nechcel vyšetrovať, a láske, ktorá sa môže zrodiť z tých najnižších pohnútok. Keď sú v 20. rokoch minulého storočia na severovýchode Oklahomy za záhadných okolností zavraždení členovia indiánskeho kmeňa Osage, len niekoľko rokov fungujúca FBI rozbieha rozsiahle vyšetrovanie. Legendárny režisér Martin Scorsese sa spolu so scenáristom Duny a Forresta Gumpa Ericom Rothom rozhodli adaptovať knižný bestseller o skutočných záhadných udalostiach, ktoré vyšetroval vtedy dvadsaťdeväťročným agentom FBI, bývalý texaský ranger zo starej školy. (Cinemart)

 

Piatok 16:00 Ekotopfilm 

PROGRAM:

16:00 - 16:30 Blok animovaných filmov pre deti (SK dabing)

16:30 - 17:00 Motýle Slovenska - mestá a záhrady (29') (SK)
Toto je posledný - štvrtý film zo série Motýle Slovenska. Predstavíme vám druhy motýľov a nočných motýľov, ktoré žijú v našich mestách a záhradách. Väčšina druhov bojuje s rastúcou populáciou ľudí.

17:00 - 17:50 Čarovné momentky z prírody (50') - slovenské titulky
Pozrite si prírodu novými očami! Jedinečné správanie zvierat, brilantné super spomalené zábery a úžasné časozberné zábery nám umožnia ponoriť sa do neznámeho sveta, kde je každý okamih pastvou pre zmysly. Príroda je plná prekvapení, ktoré však príliš často unikajú nášmu vnímaniu. Úžasné správanie zvierat sa často odohráva v skrytosti a prebieha tak rýchlo, že ho sotva dokážeme postrehnúť. Film Christiana Baumeistera odhaľuje to, čo zostáva ľudskému oku skryté. Najmodernejšia kamerová technológia, pôsobivé super spomalené zábery a úžasné časozberné zábery až čarovne zachytávajú zubáče, zajace poľné, netopiere a iné živočíchy v mimoriadnych okamihoch. Pastva pre zmysly a nezabudnuteľný filmový zážitok pre celú rodinu.

18:00 - 18:55 IDJANGA - Gorilí prales (52') - slovenský dabing
¨Celovečerný dokumentárny film z ekvádorského dažďového pralesa, kde českí aktivisti a výskumníci v spolupráci s miestnou komunitou hľadajú spôsob, ako nielen zachovať dažďový prales a zabrániť jeho odlesňovaniu, ale aj prispieť k udržaniu a komplexnejšiemu rozvoju našej západnej spoločnosti pomocou nových poznatkov získaných z miestnych kultúr a rastlín. V súčasnosti na celom svete rastie počet združení a organizácií, ktoré sa zaoberajú ochranou pralesov a otázkami životného prostredia vo všeobecnosti. Iniciatíva sa vždy začína u jednotlivcov, ktorí nemajú za sebou médiá, organizácie, združenia ani finančnú podporu. Ich hnacím motorom je cieľ. A práve títo ľudia dávajú veci do pohybu a inšpirujú svoje okolie k ďalším krokom a aktivitám na celom svete. Neziskové organizácie Bosque Medicinal a ForestInk našli svoj domov a cieľ v Amazónii. Vo filme pochopíme funkciu dažďového pralesa, jeho prepojenie s ostatnými aspektmi globálnej klímy a jeho fungovanie.

19:00 - 19:45 KORENE - ZÁZRAK POD ZEMOU (44')

Korene tvoria viac ako polovicu hmotnosti rastliny, a pritom sú väčšinou neviditeľné. Ich zvláštne schopnosti môžu nám ľuďom pomôcť vyrovnať sa s problémami klimatických zmien a ochrany životného prostredia. Práve táto neviditeľná časť rastliny má potenciál pomôcť nám vyriešiť niektoré z najnaliehavejších problémov súčasnosti: zabezpečiť potraviny pre rastúcu svetovú populáciu, zastaviť klimatické zmeny a získavať dôležité zdroje z pôdy, ako sú vzácne zeminy a to spôsobom, ktorý je šetrný k životnému prostrediu.

20:00 - 20:02 BREARTH - Posledný nádych človeka na zemi
Evolučná cesta kontaminovanou ľudskou dystopiou plnou plastového odpadu, ktorý vás dusí. Budúcnosť je prítomnosť. Zem umiera. Ľudská bytosť sa rozkladá a recykluje, materiál podliehajúci skaze až do súčasnosti... Experimentálny animovaný film vytvorený pomocou vizuálov generovaných umelou inteligenciou, ktorý vám vyrazí dych.

20:00 - 21:05 Život Mohéli (65') - slovenský dabing
Dokumentárny film o ľuďoch a ich spolužití s prírodou. Príbeh o komorskom ostrove Mohéli vo východnej Afrike. Cesta suchozemskými a morskými ekosystémami tohto neznámeho ostrova, na ktorej sa stretávame s miestnymi obyvateľmi, skúmame ich vzťah k okolitej prírode a odhaľujeme životne dôležité problémy, ktorým čelia. Od straty vody, znečistenia, odlesňovania až po nadmerný rybolov. Problémy, ktoré musia tieto komunity riešiť, sú vážne, existujú však riešenia, pomocou ktorých môžu obnoviť rovnováhu. Vďaka kombinácii znalostí miestnych obyvateľov a výskumu francúzskych vedcov sa diskutuje o nových spôsoboch, ako pomôcť obnoviť a zachovať miestne morské ekosystémy a zároveň udržať miestne komunity. (Ekotopfilm)

Nedeľa 16:00 Čarovná lienka a Čierny kocúr vo filme

Žáner: Animák

Animák Čarovná Lienka a Čierny Kocúr vo filme ukáže zrod superhrdinov, ktorí chránia Paríž pred zlom a ktorí si v piatich sériách rovnomenného seriálu získali srdcia miliónov divákov po celom svete vrátane Slovenska. Nesmelé dievča Marinnette, ktoré práve začalo chodiť do novej školy, si vyberú sily dobra ako tú pravú osobu, ktorá sa má stať držiteľkou čarovného drahokamu. Ten dokáže premeniť obyčajné dievča na superhrdinskú Čarovnú Lienku. Na svojej prvej misii stretáva Marinnete v katedrále Notre-Dame druhého vyvoleného hrdinu – Čierneho Kocúra – a spoločne zneškodnia desivé oživené gotické sochy. Ani jeden z nich však netuší, že sú spolužiaci. Ich hlavnou úlohou bude postaviť sa do cesty mocnému zloduchovi Lišajovi. Každý sám je ako hrdina super, spoločne by však mohli byť nepremožiteľní. (Bontonfilm)

 

Nedeľa 18:00 Päť nocí u Fredyho

Žáner: Horor

Legendárna online hrôzostrašná hororová hra ( Five nights at Freddy´s ) sa mení na mrazivú filmovú udalosť a sľubuje viac než len zopár strašidelných scén. Nechceli by ste byť v koži Mikea (Josh Hutcherson), hlavného hrdinu filmu Päť nocí u Freddyho. Sám sa stará o svoju desaťročnú sestru Abby a doteraz sa nevyrovnal s nevysvetliteľným zmiznutím druhého súrodenca spred viac ako desiatich rokov. Čerstvo bez práce s vyhliadkou na stratu opatrovníctva Abby sa zamestná ako nočný strážnik v zatvorenej pizzerii Freddyho Fazbeara. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o pohodovú a nenáročnú prácu, ale Mike čoskoro zistí, že Freddyho reštaurácia skrýva množstvo prekvapení, z ktorých väčšina vôbec nie je príjemná. Nevysvetliteľné udalosti, do ktorých sa Mike čoraz viac zamotáva, ho postupne privedú do situácie, ktorá pripomína tú najdesivejšiu nočnú moru, akú si dokážete predstaviť. Zdanlivo nudná nočná zmena sa zmení na boj o život, v ktorom jeho protivník nehrá podľa pravidiel. Scott Cawthon, tvorca úspešných videohier, vytvoril v roku 2014 herný fenomén založený na veľmi jednoduchej premise, keď zdanlivo roztomilé bábky premenil na príšery, ktoré išli hráčom po krku. Hra Päť nocí Freddyho a jej pokračovania sa stali obrovským fenoménom, čo si pochopiteľne všimli aj filmári. Práva nakoniec získal Jason Blum, majiteľ hororového, produkčného gigantu Blumhouse. Ten si Scotta Cawthona získal tým, že chcel, aby filmári mysleli predovšetkým na fanúšikov pôvodných hier. “Keby nebolo ľudí, ktorí hre od začiatku verili a hrali ju, nevznikol by tento film. Práve oni by si ho mali užiť,” hovorí Cawthon. (Cinemart)

 

Nedeľa 20:00 Saw X

Žáner: Horor, Thriller

John Kramer (Tobin Bell) je späť. Zatiaľ najznepokojivejšia časť série Saw skúma nevypovedanú kapitolu najosobnejšej hry Jigsaw. Zasadený medzi udalosti Saw I a II, chorý a zúfalý John, cestuje do Mexika na riskantný a experimentálny lekársky zákrok v nádeji na zázračný liek na jeho rakovinu – len aby zistil, že celá operácia je podvodom, ktorý má oklamať tých najzraniteľnejších. Neslávne známy sériový vrah, vyzbrojený novým zámerom, sa vracia k svojej práci a obracia stoly podvodníkom svojím typickým spôsobom prostredníctvom prešibaných, pomätených a dômyselných pascí. (Forum film)

 

Sledujte: 

Facebook: Kino Šaľa

Instagram: kino.sala

Vstupenky si môžete zakúpiť online na stránke kina: http://www.kino.sala.sk/