publikované: 26.08.2020 - 10:51  //  aktualizácia: 26.08.2020 - 20:35  //  zobrazené: 1607

V piatok sa v Šali nehrá !!!

OK Častkovce – Slovan Duslo Šaľa  2 : 0 (1:0)

Góly: 28. min. Štefanka, 46. min. Šiko z 11 m; R - Švolík, 200 divákov;  ŽK: Sarr, Halás – Tomovič, Prágai, Hlavna.

DUSLO:  Milošovič – Hlavatovič, Hanzel, Hlavna, Remeň – Oravec, Morvay (61 min. Th. Hučko),  Prágai (46. min. M. Kochan), Tomovič (84. min. Meszlényi) - Vantruba (74. min. Hudák),  Kotlár (46. min. Borovský). Tréner Andrej Štellár.

V 3. kole nového ročníka tretej futbalovej ligy cestovala Šaľa na pôdu nováčika do Častkoviec, ktorý v prvom kole prehral doma s Novými Zámkami s úmyslom bodovať, ale realizácia bola trochu iná. Zverenci trénera Štellára nenadviazali  na výbornú hru a výsledky z prípravy (poznámka: Šaľa neokúsila v nich trpkosť prehry, keď všetky duely okrem zápasu v Rovinke (1:1) vyhrala, o. i. dokázala poraziť nielen druho ligovú rezervu bratislavského Slovana, ale aj prvo ligový ViOn Zlaté Moravce 2:1.  Šali sa nedarí najmä v ofenzíve, keď už v druhom súboji na pôde súpera nedokázala streliť gól a po Marcelovej sa vracia opäť od súpera bez streleného gólu a bodového zisku. Domáci kolektív, ktorý predčil súpera z herného nasadenia a hlavne bojovnosti išiel do vedenia z ojedinelej akcie po chybe  hosťujúcej defenzívy v 28. minúte mladým Štefankom, druhý gól pridali domáci ihneď po prestávke z pokutového kopu Šikom (poznámka: pokutový kop zahrávali Častkovce aj v prvom domácom dueli s Novými Zámkami) a tým sa rozplynuli naše sny,  o čo len bodovom zisku z ihriska nováčika. Pohodovú situáciu z vývoja stretnutia využili domáci na záverečné skupinové striedanie, keď medzi 81. a 90. minútou vystriedali štvoricu hráčov a slastný pocit z dôležitého a cenného víťazstva si vychutnal aj 39. ročný Martin Madro z domáceho kolektívu.

+ + +

Zostávajúce výsledky 3. kola: Kalná n/H - Malženice a Považská Bystrica – Nové Zámky odložili;  Galanta - Nitra jun. 5:1; Marcelová – ViiOn „B“ 1:2; Beluša - Nové Mesto n/V 2:0;  Veľké Ludince - Myjava 0:1; Lednické Rovne -  Imeľ 3:3.

+ + +

Tabuľka 3. futbalovej ligy: 1. Myjava  6:2 – 7 bodov; 2. Beluša 6:2 – 7 bodov; 3. ViOn „B“  5:1 – 7 bodov; 4. Pov. Bystrica  6:2 – 4 body; 5. Kalná n/H 4:2 – 4 body;....  10. ŠAĽA 3:3 – 3 body;... 14. Veľké Ludince 0:1 – 2 body; 15. Imeľ 2:5 -  1 bod; 16. Nové Mesto n/V 0:9 – 0 bodov.

+ + + + +

V 4. kole tretej futbalovej ligy mali pricestovať do Šali k odohraniu majstrovského duelu futbalisti Kalnej n/H.  Vzhľadom k tomu, že v 2. kole sa stretli vo vzájomnom súboji futbalisti Nových Zámkov s Kalnou n/H a bol dodatočne zistený pozitívny nález koronavírusu, oba kolektívy  a ich súperi mali v 3. voľno (Kalná – Malženice a Považská Bystrica – Nové Zámky), nakoľko  majstrovské stretnutia boli odložené. Rovnaký osud postihol aj duely 4. kola: Šaľa – Kalná n/H a Nové Mesto n/V - Nové Zámky vyžrebované na tento víkend, ktoré sú taktiež odložené a odohrajú sa v náhradnom termíne, ktorý určí po dohode riadiaci orgán.

Najbližší program futbalistov Dusla v 3. futbalovej lige:

5. kolo: sobota 5. 9. 2020 o 16.00 hod. MŠK Považská Bystrica – Slovan Duslo Šaľa.

6. kolo: sobota 12.9. 2020 o 16.00 hod.Slovan Duslo Šaľa – MFK Nové Zámky.