publikované: 09.10.2016 - 17:32  //  aktualizácia: 09.10.2016 - 20:44  //  zobrazené: 3399

Veča - Svätoplukovo 3:2

V ôsmom kole VII.ligy, skupiny A, pricestoval (v nedeľu 9.októbra 2016) do Veče súper zo Svätoplukova. V úvode zápasu boli hostia futbalovejší, vypracovali si niekoľko streleckých pokusov, ktoré však opäť spoľahlivo chytajúci domáci brankár Krkošek s prehľadom kryl. Potom sa hra vyrovnala a prišli aj šance Večanov. Domáci útočník Prílepok prekonal brankára hostí, avšak loptu smerujúcu do brány v poslednej chvíli odkopol obranca hostí. V 40. minúte prišla najkrajšia akcia prvého polčasu, keď si domáci Machálik spracoval loptu, obišiel dvoch hráčov a nechytateľnou strelou nedal brankárovi šancu. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 1:0 pre Veču. V druhom polčase sa Večanom podarilo skóre ešte zvýšiť, keď sa v 71. minúte presadil striedajúci Benko, tretí gól padol po peknej kombinácii, na ktorej konci bol kanonier Vencel. Zdalo sa že o zápase je prakticky rozhodnuté, avšak v 85. minúte sa peknou strelou presadil hosťujúci Bernáth a znížil na 3:1. O tri minúty neskôr rozhodca odpískal Svätoplukovu jedenástku, ktorú Hnilka premenili a razom to bolo 3:2. Večania si vedenie nakoniec udržali, obrat nepripustili a stále sa tak pohybujú na vrchných miestach tabuľky.

Najbližší zápas: 16.10.2016 OFK Čakajovce-FK Veča

Zostava: Krkošek, Hamar, Barus (K), Herceg, Čiernik, Braun (51.min Szabó), Vencel, Legner, Machálik (88.min Straňák), Očenáš, Prílepok (63.min Benko). Tréner: Jozef Czuczor