Domov   >  Krátke správy
publikované: 28.02.2022 - 15:06  //  aktualizácia: 28.02.2022 - 15:10  //  zobrazené: 1128

Hľadáme spôsoby efektívnej pomoci pre Ukrajincov

Tému Ukrajiny intenzívne riešime od rána. Absolvovali sme poradu, na ktorej sa zúčastnil aj prednosta Okresného úradu v Šali Dionýz Solár. Rozdelili sme si úlohy, s jediným cieľom: poskytnuť pomoc ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou. Treba to robiť tak, aby v tom nevznikol chaos, aby bola pomoc adresná a konkrétna. Medzitým sa nám ozývajú konkrétni ľudia so svojimi príbehmi, operatívne im poskytujeme pomoc, podporné slová a istotu.

Riešime priestory a personál na zorganizovanie zbierky materiálnej pomoci, onedlho zverejníme transparentný účet, kde budete môcť prispieť aj vy.

Medzitým sa nám hlásia z nášho ukrajinského partnerského mesta, že potrebujú zabezpečiť špeciálne lekárničky pre svojich chlapov v počte 500-600 kusov - riešime spôsob, ako im takúto konkrétnu pomoc zabezpečiť a doručiť.

Niektoré informácie sme tlmočili aj do médií, ktoré potrebujeme dostať k čo najširšiemu okruhu ľudí. V RTV Krea ale uvidíte aj konkrétny príbeh pani Zuzky zo Šale, ktorá poskytuje svoj byt pre rodinku Ukrajinca pracujúceho v šalianskej spoločnosti, za ktorým príde zajtra jeho manželka s dvoma deťmi, my sme pomohli s tlmočením????

Držte nám palce, zostaňte tak úžasne solidárni ako ste boli v uplynulých dňoch a sledujte skupinu Mesto ŠAĽA pre aktuálne informácie.????????????????