publikované: 22.05.2016 - 08:19  //  aktualizácia: 22.05.2016 - 10:12  //  zobrazené: 1809

HKM Šaľa - HK AGRO Topoľčany 27:25 (15:13) - štvrtý zápas

Šalianski muži získali historický bronz

Domáci po cennom víťazstve v Topoľčanoch využili v štvrtom súboji na domácej palubovke mečbol a vybojovali pre okresné mesto historickú bronzovú medailu.                                                              Duel bol nesmierne dôležitý pre oba kolektívy, nakoľko Agro nechcelo pripustiť, že tento duel bude pre nich v tomto ročníku posledným súťažným, na druhej strane zverenci trénera Kolesára mali v rukách šancu, ktorá sa nepritrafí hocikedy.Rekordná divácka kulisa aj zásluhou oboch fanlubov pripravila pre hráčov proostredie, ktorému sa odvďačili výbornými výkonmi.                                                            Do vedenia išli už v 1. minute hostia Žilinčkom, ale domáci Szapu s Melnykom  otočili na 2:1. Najmä v prvom polčase sa obe družstvá striedali v jednogólovom vedení. Domáci ťažili z dobrej spolupráci starých harcovníkov Šulca so S. Mažárom, ale aj vynikajúceho výkonu brankára Fabiána, ktorý v 12 minúte za stavu 6: 6 zneškodnil aj sedem metrový hod Klačanského, ktorý bol aj nalepším strelcom Agra.  Hostia však kontrovali Žilinčíkom a tak bolo na palubovke rušno.  V 15. minúte strelil z krídla Bočkay vedúci gól (8:7), v zápätí z trháku nastrelil iba brvno. Domácich opäť podržal Fabián, keď za tohto stavu  zlikvidoval aj sedmičku Jadroňa. Na druhej strane sa vyznamenal aj Meluš, najmä pri strelách Šulca a Páleša a po góle vysokého Machovchina sa dostali hostia v 23. minúte do vedenia 9:10. Domáci hnaný vynikajúcim obecenstvom v krátkom časovom slede streili tri góly (Masarykm Melnyk a S. Mažár) a po prvý krát získali dvojgólový náskok, s ktorým odchádzali aj do kabíny.

V II. polčase sa hneď strelecky presadil S. Mažár a HKM viedlo o tri góly. Hostia však nezložili zbrane a v 38. minúte vyrovnali po góloch Kuchera a Žilinčíka na 19:19, ale zásluhu na tom má aj brankársky veterán hostí Štochl.  O minútu neskôr sa z pozície pivota presadil Páleš a domáci boli opäť na koni. Dôležitým momentom bolo vylúčenie domáceho Masaryka, ktoré vďaka skvelým zákrokom Fabiána neinkasovali, ale HKM v oslabení strelilo Šulcom a S. Mažárom dôležité góly (23:20). Hosťom sa ešte raz v 53. minúte podarilo  dotiahnuť na  rozdiel gólu 24:23, ale najlepší strelec S. Mažár so Szapuom pridali ďalšie tri góly a už nepripustili na radosť fantastického obecenstva  žiadnu dramatickú koncovku.  Po záverečnom hvizde a odovzdaní pohára a medailí viceprezidentom SZH Ernestom  Kelecsényim za tretie miesto v Extralige šalianskym hráčom a realizačnému kolektívu prepukli v Mestskej športovej hale v Šali veľké oslavy spojené aj so slzami šťastia, pokropené aj perlivým mokom, ktoré pokračovali až do hlbokej noci.

R:  Haščík – R. Sivák; 1.300 divákov; 7 metrové hody 4/3 – 4/2; vylúčení: 3:5.

HKM:  Fabián, Repáň, Szabó – Melnyk  5/3, Michniewicz, Bočkay 4, Masaryk 2, T. Mažár ,  Szapu  4, F. Šulc 3,  S. Mažár 7, Páleš  1,  Percze 1, Krokavec, J. Petráš.  Tréner  Ján Kolesár.                                                                                                                           HK AGRO: Kľačanský 7/2, Žilinčík 6, Cigáň 3, Ivanicja 3, Hlinka 3,...

Jozef Klačko, prezident HKM: „ Teší ma, že sme úspešne došli do cieľa nášho snaženia. Fantastický pocit zo zisku historického úspechu, ktorým sú dozaista bronzové medaile na našich hrudiach si nenechala újsť aj rekordná rodina priaznivcov, ktorí majú na tomto úspechu taktiež svoj podiel. Za nezabudnuteľný zážitok chcem poďakovať všetkým tým,  ktorí priložili bezo zbytku ruku k dielu. Od vedernia HKM počnúc, cez hráčsky káder,  realizačný kolektív, ale najmä  sponzorskú obec, ktorých rukopis je vidieť na bronzovom stupienku. Ešte raz srdečná vďaka všetkým.“