publikované: 16.09.2020 - 13:08  //  aktualizácia: 16.09.2020 - 19:06  //  zobrazené: 1286

Z Olomouca sa vraciame naprázdno

Medzinárodná hádzanárska MOL liga žien

3. kolo: ZORA Olomouc - Slovan DUSLO Šaľa  31:23 (19:11)

rozhodovali: Horáček - Novotný,  130 divákov; pokutové hody: 3/2 – 7/7, vylúčené:  6 – 4.

ZORA góly: Kapsová a T. Fryčáková po 5, Zavíšková 5/2, Kubáčková 4, Gajdošíková, Kašpárková a Jansová  po 3, Krajčovičová 2, Přikrylová 1. Tréner Libor Malínek.

DUSLO: Furgaláková, Novotná – Takáčová 1,  Rácková,  Špendlová, B. Königová 3, Pócsiková 9/7, Ščípová,  Matušincová 5,  Ušiaková, Tulipánová 2, Vargová, Némethová 3, Varjássiová. Tréner:  Peter Pčola, asistent:  Andrea Šalatová.

Napriek tomu, že v minulom ročníku súťaže sme Olomouc doma porazili 31:28 (13:13) a v príprave na nový ročník majstrovskej súťaže sme Zoru na turnajoch taktiež dva krát porazili,  cez víkend sme podobné výkony nezopakovali a vraciame sa domov bez bodov a s vysokou porážkou.
Už od úvodných minút sme iba doťahovali náskok súpera (Fryčáková 1:0, Matušincová 1:1) a posledný prijateľný stav bol v 8. minúte, kedy sme po góloch Némethovej a Königovej znížili na 5:4. Súper zo štvoricou hráčok zo Slovenska (Krajčovičová, Kapsová, Gajdošíková a brankárka ex šalianka Haládiková) však vzápätí odskočil na rozdiel štyroch gólov (8:4), ktorý neskôr ešte  navýšil a v 24. minúte už viedol 17:9, keď sa strelecky presadzovali viaceré hráčky na čele s reprezentantkami Zavíškovou a Fryčákovou,  na strane Dusla im kontrovala iba Matušincová (zaznamenala v I. polčase 5 gólov).
Zámery zvereniek trénera Pčolu, ktorému chýbali v zostave Obstová, Trepáčová a Tisajová o korigovanie náskoku domácich skončilo ihneď v úvode, keď sme rýchlo inkasovali tri góly (22:11), bez našej úspešnej kontry a tak sa duel už iba dohrával. Domáci mali jeho priebeh pod kontrolou, udržiavali si dostatočný náskok, ešte že bola Katarína Pócsiková neomylná pri streľbe zo značky sedem metrového hodu (poznámka: premenila všetkých sedem sedmičiek), ale ani to nezabránilo našej nečakane vysokej porážke.

Ďalšie zápasy 3. kola: Hodonín – Most 19:38; Slávia Praha  Zlín 38:30; Prešov – Písek 31:27; Poruba – Michalovce odložili na 17.9.2020; Dunajská Streda  a Plzeň mali voľno.

Tabuľka po 3. kole: 1. Most 112:68 – 6 bodov; 2, Písek 93:68 – 4 body; 3. Olomouc 78:67 – 4  body; 4. ŠAĽA 78:82 – 3 body;....  10. Plzeň 15:24 – 0 bodov; 11. Hodonín 41:76 – 0 bodov; 12. Zlín 77:104 – 0 bodov.

Najlepšie strelkyne MOL ligy: 1. Pokorná (Písek) 23/7 gólov; 2. Pócsiková (Šaľa) 18/10 gólov; 3. Střísková  (Most) 16 gólov; 4. Némethová (Šaľa) 16/1 gólov; 5. Závišková (Olomouc) – 16/4 gólov; 6. Ševčíková (Zlín) – 16/7 gólov ; 7. Königová 15 gólov; 8. Galušková (Slávia Praha) – 15/4 gólov;....

Najbližší program: sobota 19. 9. 2020 o 18.00 hod. PSG Zlín – Slovan Duslo Šaľa.

+ + + + +

Muži rozhodli o výhre v druhom dejstve

Hádzanárska Slovnaft Extraliga mužov:

2. kolo: HKM Šaľa – AGRO Topoľčany 33:25 (14:13)

R: Gábriš – Veselka, 430 divákov; pokutové hody: 3/3 – 0/0; vylúčení: 2:7.

HKM: Mi. Kosák, Bako,  Sopka – Meľnyk 7, Lužica, Michniewicz 6/1, Moravec, Magdolen 5, Bogár 4, Lukačin ml. 1, Kováč, Polák 7/2, Percze 1, Dudáš 2, Petro. Tréner: Michal Lukačin st.

AGRO góly: Masaryk 6, Vanek 5, Valent,  Halo, Tóth po 3, Filipeje a Sobota po 2, Lacena 1. Tréner Dezider Jakubička.

Zápas mal nečakaný úvod, keď hostia išli po góloch Valenta a ex šaľana Masaryka do dvoj gólového vedenia, ale omladený šaliansky kolektív kontroval a v 7. minúte po góloch Michniewicza a Bogára už viedol 4:3. V priebehu I. polčasu zverenci trénera Lukačina odskočili vďaka pohotovému Melnykovi aj na rozdiel troch gólov (7:4, 8:5), ale hostia zásluhou Masaryka (poznámka: bol najlepším strelcom Agra) a Tótha nielenže vyrovnali, ale v 27. minúte sa dostali aj do vedenia 12:13. Gólové projektily Melnyka a skúseného Dudáša však znamenali vedenie HKM v prvom polčase.
Snaha hostí a zdramatizovanie zápasu po obrátke stroskotala na výbornej defenzíve HKM, na druhej strane sa Šaľa strelecky nemýlila a po presných zásahoch Poláka a novej posily Magdolena získala päť gólový náskok (18:13), čo bolo pre ďalší vývoj rozhodujúce. Aj keď sa v kolektíve hostí rozstrieľal Vanek (dal za polčas 5 gólov) nedokázali znížiť vedenie šalianskeho kolektívu na menej než 4 góly (20:16, 24:20).
Na druhej strane mu kvalitne kontroval  šaliansky Polák (strelil v II. polčase sedem gólov) a postaral sa spolu so svojimi spoluhráčmi o zaslúžený zisk prvých Extraligových bodov do tabuľky.

Ďalšie výsledky 2. kola: HK Košice - Hlohovec 32:26; Prešov – Považská Bystrica 27:18; Nové Zámky – ŠKP Bratislava 23:24; Modra – CROWS Košice 29:28.

Tabuľka Extraligy: 1. Prešov 57:35 – 4 body; 2. ŠKP Bratislava 47:43 – 4 body; 3. Považská Bystrica 50:47 – 2 body; 4. ŠAĽA 57:52 – 2 body;....8. HK Košice 49:56 – 2 body; 9. Topoľčany  41:57 – 0 bodov; 10. Nové Zámky 38:56 – 0 bodov.

Najlepší strelci Extraligy: 1. Tschur (Modra! – 20/2 gólov; 2. Polák (Šaľa) 14/5 gólov; 3. Rešovský (ŠKP Bratislava) – 12 gólov; 4. Hruščák (CROWS Košice) – 12/4; 5. Melnyk 11 gólov; 6. Michniewicz (obaja Šaľa) 10/1 gólov; 7. – 10. Magdolen (Šaľa) a ďalší traja hráči po 9 gólov.

Najbližší program: piatok 18.9.2020 o 19.00 hod. SPORTA Hlohovec – HKM Šaľa