publikované: 11.10.2016 - 20:37  //  aktualizácia: 12.10.2016 - 16:49  //  zobrazené: 1303

Futbalistom pivo v Topoľčanoch nechutilo

Legionári naplno zabodovali

MFK Topoľčany - Slovan Duslo Šaľa  2 : 0 (0:0)

Naši futbalisti nastúpili v tretej lige po prvý krát pod vedením nového trénera Oskara  Lancza, ktorý v minulých rokoch 10 rokov obliekal dres šalianskeho Dusla a patril k jeho oporám.

Mužstvo topoľčianskych legionárov (poznámka: 8 hráčov z cudziny nastúpilo v základe a deviaty striedal v priebehu stretnutia! začalo lepšie malo viac z hry, ale v pokutovom území veľmi nehrozili. Nebezpečnou boli iba strely Otrísala s Laouzaiom, na druhej strane bol v dobrej príležitosti Filip Prúčny, ale jeho pokus gólom neskončil.

Lepší vstup do druhého polčasu mali domáci. Hneď v úvodnej minúte potiahli akciu po krídle a po spätnej prihrávke Laouzai prudkou strelou k žrdi vsietil vedúci gól. V 68. minúte mali naši futbalisti veľkú šancu vyrovnať, keď po prieniku Pankaričana a jeho prudkej strele zabránila vniknúť do siete ľavá žrď už prekonaného brankára domácich Junasa.  V nadstavenom čase to boli opäť domáci, keď sa v pokutovom území najlepšie zorientoval ďalší legionár  Hovsepjan a pridal druhý rozhodujúci gól regionálneho derby.

Góly: 46. Laouzal, 90. Hovsepjan; R: Gádoši – 200 divákov. ŽK: Edgar -  Petrovský, Domasta, Karim.

DUSLO: Rusznák – Szalay (80. R. Prúčny), Petrovský, Ďatko, Jurík -  Domasta, Mehdi Karim, F. Prúčny, Vanek (64. Pankaričan) – Herceg, M. Kochan. Tréner O. Lancz.

Z ďalších výsledkov: Horná Nitra – N. Zámky 2:1, Dubnica – Galanta 2:0, Nemšová – N. Zámky 1:0; Gabčíkovo - Hornses 3:0, Ledn. Rovne – V. Meder 3:1, NEDED – DAC „B“ 1:4; Komárno – Horná Nitra 3:0; V. Ludince - Šurany 2:0, Púchov - ViOn „B“/Vráble 2:0. Beluša mala voľno.

Tabuľka III. ligy: 1. Komárno 37:12 – 29 bodov; 2. Púchov 23:8 – 28 bodov;  3. Ledn. Rovne 27:17 – 27 bodov;.... 13. ŠAĽA 15:15 – 16 bodov;... 17. Dubnica 13:21 – 11 bodov; 18. Nové Zámky 15:24– 8 bodov; 19. NEDED 11:37 – 7 bodov.

Program: sobota 15.10. 2016 o 14.30 hod.:  Slovan Duslo Šaľa – FC Neded.