publikované: 07.11.2018 - 10:12  //  aktualizácia: 07.11.2018 - 16:49  //  zobrazené: 1825

Futbalisti si udržali prvú pozíciu

V šlágri kola deľba bodov

ŠK Gabčíkovo -  Slovan Duslo Šaľa  1:1 (1:0)

GÓLY:  11. min. Prágai, 83. min. Mpofu;

R: Krivošík  – 450 divákov;  ŽK: Prágai, Tóth, Baszó – Nagy, Mpofu.

DUSLO: Čellár – M. Nagy, Osmanovič, Hanzel, Blaho – Pecho, Lovska (90. R. Tóth), Tubonemi (82. min. Kele), Mpofu – M. Kochan (73. min. Modrovics), Kingambo.  Tréner Ladislav  Molnár.

Záver treťo ligovej jesene je nesmierne zaujímavý, nakoľko v posledných dvoch kolách sa stretli všetky tri kolektívy z čela tabuľky (poznámka: v 13. kole remizoval doma Púchov s Gabčíkovom 0:0) a v oboch bola deľba bodov. Naši futbalisti sa nechceli od Vodného diela vracať naprázdno, k čomu ich predurčovala aj výborná séria z posledných duelov, ale aj skutočnosť, že v doterajšom priebehu  jesennej časti súťaže na ihriskách súpera prehrali iba raz (poznámka: v prvom  kole v Trnave „B“ 4:2).

Lepší vstup do zápasu mali domáci ŠK, ktorý sa zásluhou Prágaia (predtým hral v Galante) dostal v 11. minúte do vedenia 1:0.  Duslo kontrovalo v 28. minúte Kingambom, ale mieril tesne vedľa. Hralo sa v dosť nervóznej atmosfére aj z dôvodov dôležitosti súboja (rozhodca udelil 5 žltých kariet  a druhý polčas už nesledoval tréner Molnár z lavičky), a ďalšie príležitosti prišli až po obrátke. Najskôr bol v šanci domáci Cingel, po ňom sa vyznamenal domáci brankár Slíž pri príležitosti Kingamba. V 76. minúte sa zastreľoval z diaľky Tóth,  ale o sedem minút neskôr už bolo vyrovnané. Chemici dobre zahrali štandartku a nabiehajúci Mpofu hlavičkou vyrovnal na 1:1. V závere mohlo Duslo strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale strelu  striedajúceho  Keleho  v 86. minúte zastavila žrď.....

Z ďalších výsledkov  14. kola III. futbalovej ligy:  N. Zámky - N. Mesto 0:5; Trnava „B“ – Kalná n/H 2:0;  Pov. Bystrica – Trenč. Teplice 1:3;  ViOn „B“ – Púchov   1:1;  Malženice - Nitra jun. 4:0; Galanta - Beluša  1:2;  V. Ludince - Ledn. Rovne 0:0.

Priebežná tabuľka III. po 14. kole:  1. Duslo ŠAĽA 23:10 – 27 bodov;  2.  Púchov 18:10 – 26 bodov (o zápas viac);  3. Trnava „B“ 35:22 – 25 bodov; 4. Gabčíkovo 24:13 – 25 bodov; ..... 14. Galanta  17:22 – 14 bodov;  15. Veľké Ludince  16:24 - 14 bodov; 16. Nové Zámky 6:58 – 3 body.

PROGRAM: sobota 10.11.2018 o 13.30 hod. Slovan Duslo Šaľa (1. miesto) – FC ViOn „B“ (12. miesto).

Pozvánka: Vedenie FK Slovan Duslo Šaľa spolu s hráčmi a realizačným kolektívom,  na čele s trénerom Ladislavom Molnárom srdečne pozývajú priaznivcov šalianskeho futbalu k zhliadnutiu posledného domáceho duelu v jesennej časti s rezervou ViOn – u a už vopred ďakujú za vytvorenie príjemnej atmosféry na štadióne „Za Váhom“ takej,  akú dokázali vytvoriť šalianski prieznivci v minulom domácom dueli s Veľkými Ludincami.