Domov   >  Spravodajstvo
publikované: 14.05.2024 - 11:01  //  aktualizácia: 14.05.2024 - 11:35  //  zobrazené: 418

CT pracovisko už slúži pacientom z celého regiónu

V pondelok bolo na prvom poschodí šalianskej polikliniky rušnejšie ako obvykle. Ct prístroj totiž vyšetril prvých pacientov. Popoludní pracovisko slávnostne aj otvorili. 

"Pre nás Šaľanov je toto veľmi veľmi dôležitý okamih. Ako som sa dozvedel, mali by tu vedieť mesačne vyšetriť približne 300 pacientov. Toľkým ľuďom pomôžeme, toľko ľudí sa dostane k vyšetreniu skôr a najmä nebude za ňou musieť cestovať. Ďakujeme," povedal primátor v rámci slávnostného otvorenia CT pracoviska, na ktorú prišla aj ministerka zdravotníctva a predseda Nitrianskeho kraja Branislav Becík.

"Už dnes, v prvý deň fungovania CT tu vyšetrili prvých šesť pacientov, z toho jeden akútny prípad. Aj tento akútny prípad je dôkazom opodstatnenosti CT-čka v tomto meste, v tomto regióne," povedala ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková.

Stavebné úpravy priestorov CT pracoviska stáli približne 200-tisíc eur, ktoré hradil Nitriansky samosprávny kraj.

CT momentálne funguje v predpoludňajších hodinách, vyšetria 7 pacientov. To sa však čoskoro zmení a plánujú tu vyšetriť asi 20 ľudí denne.

Pacienti sa na vyšetrenie môžu objednať na rovnakom mieste, kde sa objednávajú na rentgenové, čiže na prvom poschodí. Pacienti so sprievodným listom za vyšetrenie platiť nebudú. Prevádzkovateľ totiž má zmluvu s poisťovňami.