Domov   >  Kino
publikované: 18.12.2018 - 13:13  //  aktualizácia: 21.12.2018 - 09:21  //  zobrazené: 404

Čo vás čaká ešte pred Vianocami v kine?

V tomto predvianočnom čase, keď sa väčšina ľudí snaží kúpiť ešte posledné darčeky, zohnať kapra, či stromček a zabezpečiť si na sviatky dostatočné množstvo mandariniek a oblátok, by bolo fajn spomaliť a zájsť si možno so svojími priateľmi či s rodinou do kina. 
A ak chcete vedieť, čo ponúka naše kino, tak čítajte ďalej!
 

DEŽO URSÍNY 70
19. 12. 2018 (streda) - 20:00

Tvorba Deža Ursinyho je súčasť nášho národného kultúrneho dedičstva. Je jedným zo zakladateľov slovenskej modernej rockovej hudby. Jeho tvorba absolútne presahuje náš región. Je unikátna vo všetkých svojich podobách, od ranných bigbítových polôh, cez muzikálovú tvorbu, filmovú hudbu, až po neskoré fenomenálne obdobie, ktoré vzniklo najmä v spojení s básnikom Ivanom Štrpkom. 4. októbra 2017 sa uskutočnil koncert k 70. nedožitým narodeninám Deža Ursinyho, ktorý zorganizoval jeho syn Jakub Ursiny. Dramaturgia koncertu bola postavená tak, aby v troch blokoch predstavila široký a reprezentatívny prierez tvorbou tohto výnimočného umelca. V prvom bloku zazneli skladby v úpravách pre sláčikové kvarteto v podaní renomovaného telesa na poli vážnej hudby: Moyzesovho kvarteta. V druhom bloku sa predstavil veľmi silný pesničkový materiál z muzikálu Peter a Lucia na libreto Alty Vášovej, s textami Jána Štrassera. V treťom bloku koncertu zaznel prierez tvorby Deža Ursinyho, od najstarších piesní až po tie z posledného obdobia. Skladby boli interpretované mnohými kvalitnými mladými hudobníkmi (Dorota Nvotová, Kamil Mikulčík, Sisa Fehérová, Tomáš Sloboda, Vladislav Šarišský, Marian Slávka, Filip Hittrich, Valér Miko, Peter Bulík, Vlado Nosáľ, Lenka Molčányiová). Zaznejú napríklad skladby Let’s make a summer (1965), Apple tree in winter (1973), Tisíc izieb (1986), Svitá (1981), Tvár v zrkadle (1990), Modrý vrch (1981), Príbeh (1994).

 

AQUAMAN
20. 12. 2019 (štvrtok) - 20:00

Ďalší superhrdina zo sveta DC Comics poodhalí svoj pôvod v akčnom dobrodružstve odohrávajúcom sa tentokrát v dychvyrážajúcom podmorskom svete siedmich morí. Arthur Curry (Jason Momoa) je z polovice človek a z polovice obyvateľ bájnej Atlantídy, ktorý na svojej životnej ceste musí čeliť pravde o tom, kým v skutočnosti je ale aj tomu čím si zaslúži byť…hrdinom – Aquamanom.

Aquaman dokázal to, že DC ešte ani zďaleka nepovedalo posledné slovo a môžeme povedať, že nová éra začína – keďže divákom dokázal, že aj DC dokáže robiť divácky atraktívne filmy nie len pre fanúšikov tohto žánru ale pre masy.

Hodnotenia ako kritické tak i divácke sú skvelé a diváci si Aquamana zamilovali. Podmanivý a fascinujúci podmorský svet, skvelá akcia, napínavý dej a famózny Momoa v úlohe Aquamana dokázali počas uplynulého víkendu do kín prilákať skvelých 37 378 divákov a ďaleko za sebou nechal všetky filmy, ktoré aktuálne bežia v kinách a zasadol na prvé miesto rebríčku. 
Trailer k filmu:

 

ASTERIX A TAJOMSTVO ČAROVNÉHO NÁPOJA
21. 12. 2019 (piatok) - 17:30
22. 12. 2019 (sobota) - 16:00


Príbeh z prostredia svojráznej Galskej dediny sa točí okolo ich čarovného nápoja. Ten účinkuje tak, že kto ho vypije tak sa stane nadpozemsky silný. A vďaka tejto sile, odoláva dedina neustálym útokom Rimanov. Starý a popletený druid Panoramix, ktorý ako jediný vie tento nápoj pripraviť, však jedného dňa spadne pri zbere imela zo stromu. Pri páde si nielenže zlomí nohu, ale si aj uvedomí, že ak sa s ním niečo stane, tak budúcnosť Galov je ohrozená. Preto sa rozhodne odovzdať tajomstvo čarovného nápoja niekomu mladšiemu. Pri hľadaní toho správneho druida si vezme na pomoc dvoch „osvedčených “hrdinov z dediny – Asterixa a Obelixa. A dobrodružná cesta za budúcim nositeľom tajomstva čarovného nápoja môže začať...
Trailer k filmu:

 

VIANOCE A SPOL.
22. 12. 2018 (sobota) - 18:00


Štedrý večer je už za rohom a nič nejde podľa plánu. 92 000 škriatkov v Santovej dielni na darčeky z ničoho nič ochorie a všetci padajú na zem ako podťatí! To je pre Santu veľká rana. Kto pre deti z celého sveta pripraví darčeky pod stromček? Nemá inú možnosť, len so svojimi sobmi a saňami sa musí neplánovane vypraviť na Zem, aby zohnal účinný liek, ktorým svojich pomocníkov vylieči. Po pomerne dobrodružnom lete v búrke pristane so svojím záprahom v Paríži a sánky zaparkuje neďaleko slávneho kabaretu Moulin Rouge a potom konečne dôstojne vstúpi do lekárne so žiadosťou o potrebné lieky medzi nič netušiacich ľudí ... A práve v tejto chvíli zistí, že jeho výprava nebude až taká jednoduchá. Pomerne rýchlo a nedobrovoľne sa vďaka neočakávaným nedorozumeniam presunie na policajnú stanicu a potom dokonca aj do cely predbežného zadržania. Našťastie si v tejto zložitej situácii dokáže nájsť nových spojencov, s ktorých pomocou sa mu snáď podarí kúzlo Vianoc zachrániť.
Trailer k filmu:


 

ROBIN HOOD
21., 22. 12. 2018 (piatok, sobota) - 20:00

Ostrieľaný bojovník Robin z Loxley (Taron Egerton) a jeho maurský veliteľ (Jamie Foxx) sa po dlhých rokoch strávených na križiackych výpravách vracajú domov. Anglicko sa však veľmi zmenilo - všade vládne korupcia a strach. Preto im nezostáva nič iné, len opäť zobrať do rúk zbrane a postaviť sa na odpor. Nové spracovanie legendárneho príbehu prináša divákom vzrušujúce dobrodružstvo, nabité akciou, dokonale prepracovanými bojovými scénami a samozrejme nadčasovou romantikou.
Trailer k filmu: 


 

Viac info o vstupenkách nájdete na: http://www.kino.sala.sk/.


A zároveň vám želáme pokojné prežitie vianočných sviatkov v kruhu rodiny a blízkych a tešíme sa na vás v kine aj v medzisviatkovom období!
Kolektív kina DK Šaľa