Domov   >  Športové spravodajstvo
publikované: 01.05.2017 - 09:31  //  aktualizácia: 03.05.2017 - 11:34  //  zobrazené: 405

Ženy vyhrávajú v play off už 2:0

Šaľa odštartovala play off víťazstvom

HK Slovan Duslo Šaľa – Bemaco Prešov 22:16 (10:9)

Favorizované Duslo nielen podľa postavenia mužstiev v tabuľke po základnej časti WHIL bolo v úvodnom dueli play off favoritom, ale sa dosť ťažko rozbiehalo, na druhej strane hostky v bránke s vynikajúcou reprezentačnou brankárkou Gubíkovou nemali čo stratiť a začali odvážne. V úvodnej desať minútovke mali navrch aj vďaka strelecky disponovanej dvojici Bačíková (102 gólov) a ex šalianke Demajovej (101 gólov v základnej časti) a na konci 10. minúty viedli 3:5. Ešteže v domácom kolektíve taktiež výborne chytala Krebs a gólové zápisy pribudli aj Bujnochovej s Veselkovou. Napriek tomu Prešov neustále viedol o 2 – 3 góly  (4:6. 5:7) a v 20. minúte po prieniku Demajovej dokonca 6:9. Domáce hráčky privádzala v týchto chvíľach do zúfalstva brankárka Gubíková, ktorá doslova čarovala nielen pri pokutových hodoch (poznámka: štyri zneškodnila a jeden skončil na žrdi), ale aj pri náskokoch. Oddychový čas trénera Lukačina, ale aj zmeny v zostave, podporené zlepšenou defenzívou privodili obrat stavu stretnutia. Chemičky po góloch Trochtovej, Klučkovej a Bujnochovej nielenže dokázali vyrovnať na 9:9, ale v záverečných sekundách prvého dejstva dokázali vsietiť Tulipánovou vo vlastnom oslabení (poznámka: vylúčená bola Pócsiková) aj vedúci desiaty gól.

Po obrátke Duslo pokračovalo v útočnej ofenzíve a po góloch Klučkovej a Pócsikovej dokonca získalo troj gólový náskok (13:10). Hostky sa ešte raz poriadne „nadýchli“ a po góloch Demajovej a Harčarufkovej bolo v 40. minúte vyrovnané 13:13. Najlepšia strelkyňa Dusla Klučková však v ďalšom priebehu duelu predsa len našla recept pri pokutových hodoch na brankárku Bemaca, strelcky sa pridala Tulipánová s Pócsikovou a Duslo opäť získalo dostatočný náskok 17:14. Zlepšená obrana domácich s výbornou brankárkou Krebs hostkám už veľa nedovolila a desať minút pred koncom už viedla Šaľa rozdielom šiestich gólov 10:14. Spokojné domáce obecenstvo si „vychutnalo“  mohutným potleskom zlepšený výkon domácich v druhom polčase, ale aj víťazstvo a vedenie v play off. Šalianky po dvoch víťazstvách s Bemacom v základnej časti súťaže (v Šali 26:21, v Prešove 28:31) dosiahli so zástupcom Šariša aj tretie víťazstvo v rade.         

R: Oťapka - Sivák; 900 divákov; pokutové hody: 9/4 – 3/1; vylúčené: 5:4.

DUSLO: Krebs, Ladicsová – Trochtová  2,  Bujnochová  6, Königová ,  Klučková 5/4, Pócsiková 2, Rácková, Tulipánová 3,  Veselková 3,  Blehová, Tisajová 1, I. Bahýlová.  Tréner  Michal Lukačin.  

Bemaco: Demajová 6/1, Bačíková 5, Harčarúfková 3,.....

Michal Lukačín, tréner: “V úvodnej časti nás súper dosť potrápil, keď dokázal využiť naše chyby nielen v defenzíve, ale aj v útoku, keď si moje dievčatá nevedeli dosť dlho poradiť s výbornou Gubíkovou. Nielen celý druhý polčas, ale aj v záverečných piatich minútach prvého polčasu už dievčatá praktizovali svoju hru, ktorá nám pomohla k celkovému a  zaslúženému víťazstvu a tým aj k vedeniu v playoff, ktorá však pokračuje ďalej a aj zajtra nás čaká neľahký súper.“

JOZEF SKLENÁR

+ + + + +

Duslo vyhralo aj druhý zápas

HK Slovan Duslo Šaľa – Bemaco Prešov 26:24 (16:12)

Aj v druhom dueli play off šalianske Duslo nezaváhalo a do metropoly Šariša odchádza s dvoj zápasovým vedením. 

Odvetný zápas mal podobný priebeh ako prvý, keď sa oba kolektívy v prvých dvadsiatich minútach striedali vo vedení o 1 – 2 góly. Do vedenia išla Šaľa gólom pivotky Trochtovej, ale Popovcová obratom vyrovnala. V 7. minúte sa strelecky prebudili najlepšie strelkyne semifinálových súperov, keď na 4:3 zvyšovala Klučková, na druhej strane  z pokutového hodu vyrovnala ex šalianka Demajová. Hostia síce v ďalšom priebehu odskočili do vedenia o dva góly (4:6. 5:7), ale Veselková s  Bujnochovou nielenže vyrovnali, ale premenená sedmička Klučkovej dostala Duslo aj do vedenia 8:7. To už mohlo byť v 16. minúte podstatne vyššie, ale brankárka Gubíková opäť vytiahla z rukáva excelentné zákroky. Napriek tomu však zverenkyne trénera Lukačina odchádzali do kabín so slušným náskokom. Strelecky sa dvomi gólmi presadila ďalšia pivotka Konigová s Tisajovou a skóre 12:8 ukľudnilo aj šalianske obecenstvo.   

Do druhého polčasu lepšie vstúpili chemičky a po góloch Tulipánovej, Bujnochovej a Klučkovej zo sedmičky už viedli v 39. minúte 20:13 a zdalo sa, že o osude stretnutia a výsledku je už rozhodnuté. Domáci kolektív hral trochu bezstarostne, nakoľko ešte v 44. minúte viedol 23:16. Príchod legionárky Lebedievovej  priniesol v krátkom časovom slede dva góly, ďalšie pridala Dermajová s Vencúrikovou a razom bol na ukazovateli skóre stav 24:20. Skúsená Klučková s Bujnochovou síce pridali do konca duelu ešte dva góly (26:22), ale Bačíková taktiež kontrovala. Nakoniec musela dva brilantné zákroky predviesť aj domáca brankárka Ladicsová, aby predišla nervóznejšiemu záveru už jasne vyhraného duelu. Do Prešova odchádza zástupca nášho regiónu s vedením v playoff na zápasy 2:0 a k postupu do finále, kde by mal byť najväčší favorit Iuventa Michalovce (poznámka: vedie v druhej semifinálovej dvojici 2:0 s Partizánskym) im chýba jedno víťazstvo z Prešova.

R: Haščík -  R. Sivák –– 500 divákov; pokutové hody: 3/3 – 2/2; vylúčené: 4:2.

DUSLO: Krebs, Ladicsová – Trochtová  3,  Bujnochová 4, Konigová 2,  Klučková 6/3, Pócsiková 2, Rácková, Tulipánová 2,  Veselková 2,  Blehová 1, Tisajová 2, I. Bahýlová 2.  Tréner  Michal Lukačin.

Bemaco: Demajová 9/2, Harčarúfková 4, Lebedieva 3, .....

Michal Lukačín, tréner: “Môj predpoklad ohľadné náročného druhého duelu sa potvrdil, nakoľko súper, aj keď už bol jednou nohou na kolenách dokázal sa otriasť a bol nebezpečný do záverečného hvizdu. Od 20. minúty sme diktovali hru a vďaka dobrej kombinačnej hry a presnej streľbe sme si vypracovali  6 – 7 gólov gólový náskok. Chvíľkový útlm a niekoľko chýb v defenzíve dokázal súper využiť, stiahol náš náskok, ale o zaslúžené víťazstvo a dvojzápasové vedenie v play off nás neobral. V Prešove sa vynasnažíme nadviazať na výkony zo základnej časti súťaže a tohto víkendu.“

Druhá semifinálová dvojica play off:

1. zápas: IUVENTA Michalovce - Slávia Partizánske 27:20 (12:8)

2. zápas: IUVENTA Michalovce - Slávia Partizánske 33:27 (16:9)    

Iuventa Michalovce vedie 2:0 a k postupu do finále jej stačí jedna výhra v Partizánskom.  

JOZEF SKLENÁR

Sledujte nás aj na Facebook/MESTO ŠAĽA. Staňte sa členom oficiálnej skupiny Mesta Šaľa.  Kliknite si sem:https://www.facebook.com/groups/327353394042257/