Domov   >  Spravodajstvo
publikované: 08.09.2017 - 13:23  //  aktualizácia: 11.09.2017 - 11:47  //  zobrazené: 437

V meste budú všetky svetlá ledkové

Šaľa bude mať všetky svietidlá úspornejšie, prebieha tretia etapa modernizácie verejného osvetlenia. Vo vybraných lokalitách sa menia aj stožiare s podzemným vedením.

Už niekoľko týždňov prebieha v meste výmena svietidiel. Niekoľko desaťročí staré svietidlá už majú svoj zenit za sebou, preto ich mesto nahradí modernými a úspornejšími svietiacimi telesami. Niektoré "kúsky" majú aj 50 rokov. Modernizácia prebieha v troch etapách, prvá sa realizovala ešte v roku 2014, do druhej etapy sa pustilo mesto v decembri 2015. Výsledkom tretej etapy bude 877 nových svetiel. LED svietidlá dokážu ušetriť až 50 % energie bez toho, aby to malo vplyv na kvalitu a intenzitu osvetlenia.

V rámci tretej etapy modernizácie vymení mesto aj stožiare a zemné vedenie na Bottovej, Nešporovej, Čsl. Armády, Vajanského, Hornej a Cintorínskej ulici (nepárne čísla). Mesto plánuje v ďalších rokoch postupnú výmenu aj stožiarov, ktoré vo väčšine prípadov spôsobujú technické problémy.

V meste je celkovo 1909 svetelných zdrojov, ukončením tretej etapy modernizácie budú aj všetky zostávajúce staré svietidlá vymenené za ledkové.

 

(EK)

 

 Sledujte nás aj na Facebook/MESTO ŠAĽA. Staňte sa členom oficiálnej skupiny Mesta Šaľa.  Kliknite si sem:https://www.facebook.com/groups/327353394042257/

 

 

 

 

  • nové led svietidlo
  • staré svietidlo už má svoj zenit za sebou
  • montuje sa nové ledkové svetlo